Ucuz İtalya Turları       Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  İtalya

ucuz-italya-turlari

Roma - Venedik -  Floransa

 

7 gece 8 gün

 

Klasik uzun ucuz İtalya turu1. GÜN, İSTANBUL / ROMA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali konuklarla buluşma. Gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından Alitalia Havayolları tarifeli seferi ile Roma'ya hareket. Roma'ya varışta gümrük ve bagaj işlemlerinden sonra otelinize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.
 


2. GÜN, ROMA
Sabah kahvaltısının ardından panoramik keşif şehir turu. Colosseum, Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri ve Aşk Çeşmesi görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra şahsi ihtiyaçlarınız ve alışveriş için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 

 

ucuz-italya-turlari-fiyat


3. GÜN, ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Sizler Roma'yı yürüyerek dolaşıp tarihini meydanlarını müzeleri gezebilir roma mağazalarında ucuz ekonomik alışveriş yapabilirsiniz. İsteyen konuklar ile uygun ekstra Napoli ve Pompei turuna katılma imkanı. Konaklama Roma otelinde
 


4. GÜN, ROMA / FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa'ya hareket ediyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turunda Duomo, Michelangelo Meydanı, Uffizi Sarayı, Çan Kulesi, Vaftizhane ve Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele yerleşme. Konaklama otelde.
 

ucuz-italya-turu


5. GÜN, FLORANSA
Floransa için sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. İsteyen eden konuklar ekstra Pisa turuna katılma imkanı. Konaklama otelimizde.
 


6. GÜN, FLORANSA / VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik'e hareket. Varışta Vaporetto adı verilen özel motorlarla San Marco Meydanı'na hareket. San Marco Meydanı, Bazilika, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turun ardından otelinize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.
 

 

uzun-italya-turu-ucuz


7. GÜN, VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden dileyen konuklar ile ekstra Verona turuna katılma imkanı. Konaklama Venedik otelinde.
 


8. GÜN, VENEDİK / MİLANO / İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Milano havaalanına transfer. Gümrük ve bagaj işlemlerinden sonra Alitalia Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki ucuz uygun bir turda buluşmak dileği ile...
 

 

en-ucuz-italya-turu

 

İtalya kısa bilgiler :


Ölümsüz Roma, masal gibi Floransa ve romantik Venedik dışında Milano'nun zarifliği, Toscana'nın verimli tepeleri ve muhteşem sahilleri ile İtalya dünyanın her yerinden turistleri çekmektedir.

 

Klasik İtalya turu sırasında bu zengin tarihi mirasa sahip ülkenin en önemli yerlerini görebilir, İtalyan kültürünün çeşitliliğini yakından yaşayabilirsiniz.
 


Roma imparatorluğu bölündükten sonra Hıristiyan dünyasının merkezi haline gelen başkentte zengin tarihi mirasın izlerini her yerde bulabilirsiniz. İmparatorluğun kurulduğu yer olan Forum Palatino, Hıristiyan Aleminin merkezi ve Papa'nın evi Vatikan Cumhuriyeti içindeki San Pietro Meydanı ve Bazilikası, cıvıl cıvıl Piazza di Spagna (İspanyol Merdivenleri), içine attığınız bozuk paraların sizi bir gün yine Roma'ya getireceğine inanılan La Fontana di Trevi (Aşk Çeşmesi), birbirinden güzel meydanlar ve zengin müzeleri ile Roma sizleri ağırlamaya hazır.
 

ucuz-italya-turu-fiyatlari


Rönesans'ın beşiği olarak nitelendirilen Floransa şehri Toscana bölgesindedir. Arno nehrinin ikiye böldüğü şehrin tarihi merkezini yürüyerek rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Her İtalyan şehrindeki gibi, en önemli yapıtlardan biri Katedraldir (Duomo). Şehrin politik merkezi olan Piazza dell Signorina, Floransa belediye binası olarak hizmet veren Palazzo Vecchio ve İtalya'nın en önemli sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan Uffizi ile çevrelenmiştir.

 

Floransa köprülerinden en ünlü ve en eskisi Ponte Vecchio, manzarası dışında antika dükkanlarıyla ve kuyumcularıyla da ziyaretçileri çekmektedir. Şehrin karşı kıyısında yer alan Pitti Sarayı Raffaello ve Ticiano gibi ünlü ustaların eserlerini içeren sanat koleksiyonunu sergilemektedir.
 

italyaya-ucuz-tur


Altı idari bölgeye ayrılan Venedik'i yürüyerek, veya gondola binerek gezebilirsiniz. Adalardan oluşan şehrin büyüsüne teslim olmamak mümkün değil. Şehri kıvrılarak dolanan Büyük Kanaldan ilerleyerek, bir zamanların önemli ailelerinin adını taşıyan saraylar arasından geçerek San Marco meydanına ulaşabilirsiniz.

 

Napolyon tarafından Avrupa'daki en zarif salon olarak tanımlanan meydanda doğu ve batı mimari ve dekoratif tarzlarını birleştiren San Marco bazilikası ve bir zamanlar Venedik yöneticilerinin resmi konutu olan Dükler Sarayı mutlaka görülmelidir. Büyük Kanal üzerindeki en eski ve en ünlü Rialto köprüsünden tekneleri izleme zevkini yaşayabilirsiniz.
 


İtalya'nın kuzey kısımları güneyden daha ılımandır; şehirleri ziyaret etmek için en uygun sezon ilkbahar ve sonbahardır. Ucuz alışveriş için kasaba pazarları çok uygun ucuzdur.


İtalyanlar genellikle turistlere dostça yaklaşırlar; o yüzden dükkan ve barlara girerken buon giorno(günaydın) veya buona sera(iyi akşamlar) ile selamlaşabilirsiniz.

 

ucuz-turlar-italya


İtalya'da yankesicilik sıkça görüldüğü için sokaklarda yürürken çanta ve fotoğraf makinenizi kaldırımın iç tarafında tutmaya özen gösterin İtalya'da iyi yemek yemek için pahalı restorana gitmenize gerek yok.

 

Yerli halka hizmet veren bir ucuz trattoria veya pizzeria'da akılda kalacak lezzetli yemekler bulabilirsiniz. Pizza ve pasta (makarna) dışında, yörelere özgü İtalyan şaraplarını ve dondurmasını (gelato) denemelisiniz.


İtalya'da sigara içmek popüler olduğundan, yemek sırasında sigara içmek mümkündür. Eğer sigara dumanından rahatsız olursanız, masa seçerken sigara içilmeyen bölüm olmasına dikkat ediniz.

 

Şehirler arasında seyahat ederken en uygun seçim demiryoludur. Büyük şehirler arasında hizmet veren Eurostar hızlı trenleri ile güvenli yolculuk yapabilirsiniz.

 

 

İtalya tur fiyatları

 

Kişi Başı: 399  Euro

 

Tek Kişi: 450  Euro

 

 

 

Lütfen fiyat ve tur programını teyit ediniz.

 

İtalya'ya en ucuz turlar ilkbahar ve sonbaharda vardır.