Venedik turu gezilecek yerleri     Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  Venedik

 

Venedik Turu

 

4 gece 5 gün

 

 

  " Venedik'te Romantizm Başkadır "
I. Gün
İstanbul–Bologna-Venedik

Pegasus Havayollarıile Bologna’ya hareket. Bologna’dan Venedik’e transfer. 2 saatlik zevkli yolculuğumuz sonrası Venedik’e varışımızı takiben yapılacak olan şehir turumuz Punto Sabbioni’den vaporetto ile başlıyor (Not: Vaporetto ücreti konuklarımız aittir 10 €).

 

San Marco Meydanı'nda biten tekne yolculuğunun ardından, tarihi Piazza San Marco ve Basilica di San Marco, Palazzo Duchale (Dükler Sarayı), Campo Santa Maria Formosa, Campo San Giovanni ve Paolo, Marco Polo ve Rialto Köprüleri görülecek yerler arasındadır.

 

Tur bitiminde özel otobüsümüz ile Venedik (Lido Di Jesolo)’daki otelimize transfer. Otele yerleşme ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 


II. Gün
Venedik

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest. İsteyen konuklar ile ekstra olarak yapılacak tam günlük Roma şehir gezi turuna katılabilirler.

 

Turumuz dünyanın en küçük ülkesi ve Hristiyanlığın (Katolikliğin) merkezi olan Vatikan sınırları içerisindeki dünyanın en büyük kilisesi San Pietro ziyareti ile başlıyor. En yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan bir mimari harikası olan bu kilesede dünyaca ünlü heykeltraş Michelangelo’nun yaptığı İsa’nın çarmıha gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana’nın kucağında can verdiği anı temsil eden heykeli, Pieta’yı ve kilise içerisinde bulunan yüzlerce eseri görme fırsatı bulacaksınız.

 

Daha sonra turumuza devam ederek, Tiber Nehri, gladyatör dövüşlerinin yapıldığı tarihi Colosseo, Sant’Angelo Kalesi, Ben Hur filminin de çekildiği Circo Massimo Gladyatör yarış alanı, Mussolini’nin halka seslendiği meydanı, Forum Meydanı, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri ve Roma’nın en ünlü alış veriş caddesi olan Via Del Corso görülecek yerler arasındadır.

 

Turist otobüslerinin şehir turu yapmak için şehir merkezine girişleri yasak olduğundan, bu turumuz yürüyerek ve metro ulaşımı ile yapılmaktadır. Tur bitiminde Venedik (Lido Di Jesolo)’daki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 


III. Gün
Venedik

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest. Arzu eden konuklar ile (ekstra) olarak yapılacak tam günlük Milano şehir turuna katılabilirler. Turumuzda Venedikten yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Milano’ya varışımız ile başlıyor.

 

İtalya’nın belki de en güzel şehirlerinden biri olan Milano’da tarihi kiliseler ve eserler ile modern yaşamın ilginçliğinin yanısıra çeşitli gift-shoplardan sevdikleriniz için hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Tur bitiminde Venedik (Lido Di Jesolo)’daki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 


IV. Gün
Venedik

Uyandırma ve sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle Floransa’ya hareket. Yaklaşık 3 saat süren yolculuğun ardından Floransa’ya varış ve şehir turumuz. Tam günlük (ekstra) şehir turumuz Piazzale Michelangelo’dan Giardini Boboli'yi ve şehrin muhteşem panoramik manzarasını görerek başlıyor.

 

Turumuzun devamında Zecchia Vecciha, Santa Croce Kilisesi, Signoria Meydanı, Ponte Vecchio Köprüsü, Old Town'daki Santa Maria del Fiore Katedrali ve Belediye sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Venedik (Lido Di Jesolo)’daki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 


VIII. Gün
Venedik–Bologna-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile Bologna Havalimanına gidiş. İstanbul'a hareket. İstanbul'a hoş geldiniz.Uluslararası ticaretinyapıldığı ve güvenli bir liman şehri olarak kurulan Venedik 6 bölüme ayrılır. St. Marco, Castello, Cannaregio, St. Crode, St. Paul ve Dorsuduro . . .

 


Venedik`in omurgası ters S şeklinde batıdan-doğuya doğru kıvrılarak giden Büyük Kanal`dır. Dünya`da eşi benzeri bulunmayan, olağanüstü güzelliklere sahip bu romantik şehri gezmek için en güzel mevsim ilkbahardır. Baharın tadını çıkarmaya; Venedik`te geçireceğiniz huzur dolu bir tatil ile başlamaya ne dersiniz?
 


  Venedik Nereleri Görmeli?
Büyük Kanal, Rialto Köprüsü, Railway ve Accademia köprüleri, San Marco Meydanı, Dükler Sarayı, Sansovinio Kütüphanesi, Çan Kulesi, Saat Kulesi, Venedik Katedrali olarak da bilinen St. Marco Kilisesi, Hasret Köprüsü, Antik Yunan ve Roma bronz ve mermer heykellerinin içinde bulunduğu Arkeoloji müzesi; saymakla bitmeyecek güzelliklerin yuvası Venedik?i, suya batmadan önce görmeniz gerekir..

 

 

Venedik çevresinde gezme alternatifi olarak ünlü cam üretim merkezi ve küçük şirin bir köy adası olan Murano ve Danteli ve farklı renklere boyanmış evleri ile meşhur rengarenk balıkçı köy adası Burano gezmek için iyi seçim.

 

 

Venedik tavsiye oteller

 

 

Kişi Başı Fiyatları   620 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı        720 Euro