Gezilecek Yerler Rehberi     Yurtdışı Turları   >   RehberGezilecek Yerler Rehberi

Ülkeler ve Şehirler Rehberi

Ülkeler ve şehir hakkında bilgi ve gezilmesi, görülmesi gereken ilginç yerler, tarihi yapılar, festivaller ve ilginç bilgiler. Avrupa Amerika Afrika ve Asya kıtasındaki en iyi tur ve gezi notları.

 

Avrupa

 

Avrupa'nın kozmopolit şehirleri, eğlence kentleri, alışveriş için gidilen şehirleri, kısa kaçamak ve gezi, müzeleri, sanat galerileri, tarihi yapıları, nehirleri, barlar, keyifli kafe ve restoranları.

 

 

Sanat, aşk müzeler şehri Paris. Köprüleri, kafeleri gece kulüpleri ve her daim popüler kent. Sabah nehir kenarında kahvaltı ile güne başlayın, Pigale de yürüyüş yapın, gece çılgın bir gece kulübünde gönlünüzce eğlenin. Son Tango sokakları, Köprü Üstü Aşıkları filminin köprüleri...

 

Yürüyerek gezilmesi en keyifli şehirlerden biridir Prag. Sanki bir masal içerisinde geziniyor dolaşıyor yaşıyorsunuz gibi. Kafka'nın dolaştığı sokaklarda, geçtiği köprülerden  sizde gezin.

 

72 milletten insan, kozmopolit şehir Londra. Alışveriş, müzikaller, kitapçılar, şık restoranları ile etkileyici Londra. Soho da bir barda gecenin keyfini dostlarınızla çıkarın.

 

Gezilecek huzurlu ve sakin bir kent arıyorsanız Amsterdam tamda görülecek gezilecek şehirler arasında gelmektedir. Lale diyarı, peynir çeşitleri, yel değirmenleri, tahta pabuçları ve Vincent Van Gogh'un ülkesi.

 

Gaudi'nin mimari eserleri ve Akdeniz'in sıcak insanları. Poble Espanyol müzesi, Nou camp stadyumu ve Salvador Dali müzesini muhakkak gezin görün deriz. Barselona da tabiki enfes Tapasları deneyin.

 

Roma tarihi yerler açısından gezilecek bir yeri barındırmaktadır. Venedik Meydanında kuşlara yem atın, sokak çalgıcılarına eşlik edin, akşama doğru sizde Romalılarla birlikte İspanyol Merdivenlerinde olun ve Piazza Navona'da kahve için. Unutmayın ve dileğinizi dileyin, paranızı Aşk Çeşmesine atın.

 

İtalya'nın gezerken insana farklı duyguları yükleyen romantik şehri Venedik. Serenat ve tarih birlikteliğinde, köprüler altından geçerek gondol gezisi. Ara sokaklarda kaybolun ve bir maske alın. Balayı için farklı bir kent. Romantik bir kaçamak için Venedik sizi bekliyor.

 

 

 

 

 

Amerika

 

 

 

 

Asya

 

Uzakdoğu'nun mistik şehirleri, tapınaklar, etkileyici egzotik adaları, yerel kültürlerle tanışma, farklı damak lezzetlerini tatma, steplerden çöllere, Ganj nehrinden Mekong nehrine ve kültürel şoklar.

 

Görkemli ve tarz binalar ( Burj Khalifa ve Burj Al Arab), alışveriş için yüzlerce mağaza, 4x4 ile çölde safari ve günbatımı, uzun bakir plajlar, sahiller. Çölde yeniden kurulmuş benzersiz bir şehir Dubai.

 

 

 

 

Afrika