Dubai Gezilecek Yerler     Gezilecek yerleri  >  Dubai

 

Masal şehri Dubai

 

 

Dubai ne zaman gitmeli ?


 

Görmeden - Yapmadan Dönme !!

 

Dubai nereler gezilir ? neler yapılır ? ne yenir ?

 

 

Dubai Şehir Turu (3,5 saat)
Otelinizden alınışınızla başlayan turumuzda Dubai’nin eski ve yeni yüzünü ard arda göreceğiz: önce büyüleyici Jumeriah camisi, daha sonra ise orta doğunun en uzun binası olan Dünya Ticaret Merkezi. Güzel bir koy molasının ardından; varlıklı tüccarların eski rüzgar kuleli evlerini hala görebileceğimiz şehrin en eski kısmı olan Bastakia’ya devam ediyoruz.

 

Hemen sonra ise Al Fahidi Fort’taki yaklaşık 2 yüzyıl boyunca zamana boyun eğmemiş Dubai Müzesi’ne gideceğiz. Turumuza devam ederken yolumuzun üstündeki Abras’da durup su taksileriyle koyun karşısına geçip burada baharat ve altın marketini gezeceğiz.

 

Buradaki yüzen pazarda milyonlarca çeşit baharatı ve birbirinden güzel dizaynlarda altın satan yaklaşık 200 tane market bulacaksınız. Sizleri otelinize bırakmadan önce, son olarak şehir alışveriş merkezinde bir saatlik bir mola vereceğiz.

 Sharjah Turu (4 saat)
Bu turumuzda sizleri otelinizden alıp Dubai’ye 15 dakika uzaklıktaki Sharjah emirliğine götürüyoruz. bu dört saatlik turumuza Sharjahın en güzel noktasından başlıyoruz; sahil yolu boyunca devam edip Ruler’s Sarayı’ndan geçiyoruz. Köprüden geçerken ise koydaki çok sayıdaki botları ve altın kubbesiyle Al Majarra’yı görüyoruz.

 

Fotoğraf molasından sonra ise sığır sebze ve balık marketine geçeceğiz. Turumuzdaki son durağımız ise tipik Arap mimarisini görebileceğimiz “New Soul” olacak. Buranın hemen karşısında emirliklerdeki en büyük cami olan Kral Faisal Camisi’ni ve federasyonun sembolü olan “Pearl(inci) Abidesi” ni de ziyaret edeceğiz. Bu güzel turumuz sizleri otelinize bırakışımızla son buluyor.

 Abu Dhabi Şehir Turu (Öğle yemekli)

Otelinizden alınışınızla başlayacak olan bu turumuz Abu Dhabi’nin başkentini keşfetmenin en ideal yolu. Dubai’den başlayan yolumuzda dünyadaki en büyük insan eli yapımı liman olan Jebel Ali Serbest Bölgesi’ndeki Jele Ali Limanı’nı göreceğiz.

 

Bu büyük ticaret merkezinde Abu Dhabi’nin son 30 yıllık şaşırtıcı gelişimini gösteren bir de film izleyeceğiz. Buradan sonra ise dünyanın her yerinden gelen halıları uygun fiyata bulabileceğiniz halı pazarına geçeceğiz.

 

Öğle yemeğimizi en iyi restoranlardan birinde yedikten sonra ise turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yöresel el sanatı ürünü olan “tali”nin de yapıldığı el sanatları merkezi bir sonraki durağımız olacak. Turumuz kısa bir yerel bot turundan sonra sizleri otelinize bırakışımızla son bulacak.

 Çöl Safarisi
Otelinizden 4 çekerli jeeplerle ayrılıp altın kum kumuluna doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz kumullar sayesinde bir yukarı bir aşağı inerek heyecan dolu bir şekilde devam edecek.

 

Çöldeki gezimizin son durağı kamp alanı olacak. Bütün büyüsüyle gün batımını izledikten sonra dilerseniz, Bedouin Kampı yakınlarında deve turuna çıkabileceksiniz.

 

Lezzetli bir barbekü yemeği ve her çeşit içecek beğeninize sunulacak. Burası; Persian kilimleri ve yöresel aksesuarlar sayesinde yıldızlar altında tipik bir Bedouin Kampı. Daha sonra ise göbek dansçıları müziğin temposuyla birlikte dans etmeye başlıyor. Bu Arap gecesi deneyiminiz sizleri otele bırakışımızla son bulacak.

 


Dhow Cruise (Akşam yemekli)
Otelinizden alınışınızla başlayan gecemizde; geleneksel olarak dekore edilmiş dhow tekneleriyle unutulmaz bir tur sizleri bekliyor olacak.

 

Lezzetli bir akşam yemeği de teknede beğeninize sunuluyor. Meşrubatlar ve soda yemeğe dahildir. Arap müziği eşliğinde keyif verici bu gece turumuz otelinize bırakışınızla son buluyor.

 

 

 

Dubai Turları ve Fiyatlar  >>