Amsterdam bir haftasonu gezisi     Yurtdışı Turları   >   AmsterdamAmsterdam Bir Haftasonu Gezisi

 

Bir Haftasonu Amsterdam ...
 

Kanallar, yüzer evler, lale ve değirmen şehri...
Bir şehirde sükunet huzur sakinlimi arıyorsunuz ?
 


Türkiye bitti, artık dünyayı gezmek istiyorum mu dediniz? Amsterdam’dan başlamalısınız…Geniş metro ağı, çevresini saran su kanalları, Picasso ve Van Gogh’ un ünlü tablolarının sergilendiği müzeleri, yüzlerce cafe ve gece kulübünün yanı sıra, kadınları cezbeden bir diğer özelliği de muhteşem çiçekleri olan Amsterdam’da özgürlüğün ve eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz. Bir rahip, bir hayat kadını, bir uyuşturucu bağımlısı ve bir polis.
 

Amsterdam Bir Haftasonu Gezisi


Bu dörtlüyü yalnızca bir film karesinde yan yana görebileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz! Red Light District (Kırmızı Fener Sokağı)’ de ilginç mimarisinden etkilenip de camından içeri bakmaya çalıştığınız bir evden her an çırılçıplak bir travesti size el sallayabilir! Canlı seks şovlarını, modern sanatların enteresan eserlerini ve adım başı kendine has pan-cakeler yapan cafeleri görmek, bu şehrin sakinleri için hiç de garip değil…
 

Amsterdam Bir Haftasonu Gezisi


Amsterdam’da geçireceğiniz bir tatil sonrası ilk arkadaş toplantısı biraz uzun süreceğe benziyor, zira anlatacak o kadar çok şeyiniz olacak ki! Ve yine Amsterdam’ın Avrupa şehirleri arasında kadınlar tarafından en çok ziyaret edilen şehirlerden birisi olduğunu biliyor muydunuz? Başka hangi Avrupa şehrinden en yakın arkadaşınız için üzerinde ters çevirdiğinizde yavaş yavaş soyunan bir erkek resmi olan tükenmez kalem alabilirsiniz ki?
 


Abur – cubur sever misiniz? Amsterdam’dan dönerken, çeşit çeşit baharatlı veya peynirli, çubuk şeklinde veya yuvarlak, kiloluk paketlerde veya minicik kutularda satılan krakerler de fiyatları yarım eurodan başlayan ekonomik ve eğlenceli bir hediye olabilir. Biraz da kendimize hediye almalıyız!
 

Amsterdam Bir Haftasonu Gezisi


Amsterdam’ın meşhur su kanallarında yalnızca “tekne gezisi” diyemeyeceğiniz, daha çok “temalı bir sanat şovu” nu andıran geziler yapma imkanınız da var. Yalnızca gezi için özel yazılmış şarkıların söylendiği “müzikli ve şarkılı tekne turu”, Pampus Adası’ndaki kaleyi görmek için düzenlenen “kale tekne turu”, kentin dar su kanallarından geçerek limana ulaşacağınız “macera tekne turu” bu marjinal turlardan yalnızca birkaçı.

 

Amsterdam Bir Haftasonu Gezisi

 

Marken & Volendam Adası’nda eski balıkçı evlerini tur ile giderek gezebilir, kraliyet havası solumak için Grand Holland bölgesi’nde bir gün geçirebilir veya kendinizi metro haritasına emanet ederek, adım adım bu macera dolu kenti keşfedebilirsiniz.


Az zamanda çok hikaye biriktirmek isteyenler, Amsterdam'ı gezmeyi ertelemesinler.
 

Sıla Erdim