Venedik Floransa Turları     Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  İtalya

 

FLORANSA VENEDİK
Freebird HY İle 3 Gece 4 Gün

 

Gezilecek Yerler Tur ProgramıFloransa
İtalya'nın esrarengiz bir güzelliğe sahip en hoş şehirlerinden biri olan Floransa, periyodik sergileri ve sanat festivalleri haricinde gözalıcı binaları, müthiş galerileri ve Floransa'ya has gösterişçiliği kanıtlar nitelikte hazinelerle dolu kiliseleriyle, küçük bir orta çağ merkezi görüntüsünü hala koruyor.


Floransa'da olağanüstü sanatsal bir servet vardır ve bu şehrin dünyevi uygarlığının mükemmel bir ifadesidir. Bu yüzden Floransa sanatın başkenti olarak kabul edilir. UNESCO tarafından ortaya konan istatistiklere göre dünyanın en önemli sanat eserlerinin `'ı İtalya'da bulunmakla birlikte bu eserlerin neredeyse yarısı Floransa'dadır.


İstanbul / Bologna / Venedik
İstanbul Atatürk Havalanından Free Bird Hava Yolları ile sabah saatlerinde İtalya’ya hareket.  Bologna Havalanına varış. Varışımızı takiben bizi bekleyen otobüsümüzle Venedik’e hareket. Özel tekne ile Venedik kanallar bölgesine transfer. Panaromik şehir keşif ve gezi turu. Görülecek yerler arasında San Marco Meydanı ve Bazilikası, Dükler Sarayı, Son bakış köprüsü, Zodiak, San Marco Aslanı sütunları, Rialto köprüsü. Konaklama Venedik bölgesi (Quarto D’altino, Noventa di Piave, Padova veya Treviso bölgesindeki) otelimizdedir.


 
Venedik /  Floransa Montecatini

Sabah kahvaltıdan sonra  Floransa’ya hareket. Panaromik Floransa şehir turu.
Rönesansın doğduğu şehir olan Floransa’da Rönesansın doğumunu simgeleyen Santa Maria del Fiore Ketedrali, Giotto’nun çan kulesi, Vaftizhane, Senyorlar Meydanı ve sarayı,
Ponte Vechio (arno ırmağı üzerindeki Floransa eski köprüsü) görülecek yerler arasındadır.
Konaklama Floransa’nın en güzel yerlerinden M.Catini bölgesindeki otelimizdedir.


 
Floransa Montecatini / Toscana

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu edenlere ekstra Toscana turu. Bağları, zeytinyağ ve
Şarapları ile ünlü bölgede San Gimignano, Pisa şehri ve kulesi ile ortaçağın en güzel şehirlerinden
Siena Şehri gezisi. (90 euro) Konaklama M.Catini’deki otelimizde.


 
Floransa / Bologna / İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra Bologna Havaalanına hareket. İstanbul için Free Bird hava yolları ile İstanbuL’a hareket. Turumuzun sonu.

 

Venedik tavsiye oteller

 

Kişi Başı Fiyatları: 799 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı :    999  Euro