İtalya 19 Mayıs       Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  İtalya


Roma (2) & Floransa(2) & Cenova(2) & Venedik(1)
 

19 Mayıs'da İtalya Turu

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1.GÜN İSTANBUL – ROMA
Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma ve Pegasus Havayolları PC 535 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.05’de Roma’ya uçuş ve yerel saat ile 13.40’da varışımızın ardından şehir keşif ve gezi turu.

 

Turumuzda göreceğimiz yerler arasında:

Vatikan (San Pietro) Katedrali, Vittoriano Zafer Anıtı,

Aşk Çeşmesi Collosseo (Arena), Roma Forumu, 

(Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri

(Piazza di Spagna) bulunmaktadır.

 

Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz.

 

Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra Roma şaheserleri ve Romantik Roma gece turu Konaklama otelimizde.
 


2.GÜN ROMA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman. Arzu eden konuklar ile ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei & Amalfi Sahilleri incisi Sorrento Gezisi'ne katılabilirler

 

Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır.

 

Fotoğraf Çekimi ve Gezilecek yerler arasında

Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar,

hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.

 

Tur sonrası egzotik liman kenti Napoli gezisi ve sonrasında ise Amalfi sahillerinin inicisi Sorrento gezilecektir. Gezi bitiminde Roma otelimize gidiş ve konaklama otelimizde.
 


3.GÜN ROMA – FLORANSA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Floransa’ya transfer. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Orvieto turu.  Turumuz sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurdugu ve Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri gezilecektir.

 

Sonrasında ise Floransa’ya transfer. Varışa istinaden yapılacak şehir gezi turumuzda,

Arno Nehri, Santa Maria del Fiore Kathedral

Ponte Vecchio Köprüsü,

Uffizi Sanat Galerisi, i ve

Sinyorler Meydanı

görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasındadır.

 

Gezi sonunda otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.
 


4.GÜN FLORANSA
Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden konuklar ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler. Pisa ve Siena San Gimignano olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor.

 

San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür.

 

Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler.

 

Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Konaklama otelimizde.
 


5.GÜN FLORANSA – CENOVA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra odaların boşaltılması ve Cenova’ya hareket. Arzu eden konuklar ile ile yol üzerinde düzenlenecek olan, şarkılara ilham kaynağı olmuş ekstra Portofino turu.

 

Tur bitiminde Cenova’ya hareket. Varışa istinaden panoramik şehir keşif ve gezi turu. Tur sonrası otele gidiş ve konaklama otelimizde.Konaklama otelimizde.
 


6.GÜN CENOVA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Arzu eden konuklar ile ekstra olarak düzenlenecek Nice & Cannes & Monaco & Monte Carlo turu.

Turumuz Cannes gezisi ile başlıyor, daha sonar Nice şehrinin ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile devam ediyor.

 

Eski Nice bölgesi, Çicek Pazarı, Massena Meydanı, Adliye Sarayı görülecektir. Sonrasında ise Cannes ve Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek Cenova otelimize dönüş. Konaklama otelimizde..


7.GÜN CENOVA – VENEDİK
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Venedik’e hareket. Arzu eden konuklar ile yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabilirler

 

Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Venedik’e hareket.

 

Varışımıza istinaden Venedik şehir keşif ve gezi turu. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasındadır.

 

Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler. Tur bitimi otele dönüş. Konaklama otelimizde.
 


8.GÜN VENEDİK – BERGAMO – İSTANBUL
Sabah erken alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Outlett turu. Tur bitimi havaalanına transfer. Pegasus Havayollarının PC 706 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:00’te İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 17:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

Kişi Başı Fiyatları    770 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        670 Euro