Prag Turları     Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  Prag

 

THY İle 3 gece 4 gün   

 

İstanbul - Prag

 

 

" Sanatla Mimarinin Büyülü Buluşması "

Altın şehir Prag; eski kiliseleri, dar sokakları, arnavut kaldırımları, efsunlu, gizemli ve büyüleyici güzelliği ve tarihiyle tatilinizi unutulmaz anılarla süslemeyi hedefliyor.Ünlü Charles köprüsünde yürümek, kulağınıza gelen miziği ruhunuzda hissetmek, Brano porselenlerinden ve kristallerinden almak, lezzeti ile ün yapmış Çek şaraplarını yerinde tatmak kulağa hoş geliyor değil mi? Prag; hayallerinizi sizinle buluşturacak . . . Tatilinizi unutulmaz kılacak. .
 

"Tiyatro sahnesini anımsatacak kadar güzel binalarla süslenmiş bir kültür şehri."


Parg da Nereleri Gezilmeli?

En büyük meydan olan Charles meydanı ve Charles Köprüsü, St. Nicholas Kilisesi, Kraliyet Sarayı, St. George Bazilikası, Eski şehir meydanı, Wenceless Meydanı ve Yahudi bölgesini mutlaka ziyaret edin. Nisan ayında Prag?da olacak yolcularımız, Uluslararası Kitap fuarını ziyaret edebilir; Nisan ve Mayıs aylarında baharı karşılama eğlencelerinde, Praglılara eşlik edebilirler.

 


 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümü Türk Havayolları  Kontuarı önünde saat 12:20'de buluşma, Türk Havayolları ile saat 14:20'deBiblo Kent Prag'a uçak ile yolculuk, saat 16:00'da Prag'a varış. Otele gidiş, odalara yerleşme ve serbest. Konaklama otelimizde.

 Sabah Kahvaltımızı Yaptıktan Sonra Yarım Gün Sürecek Keyifli Panoramik Prag Şehir Keşif ve Gezi Turu. Fotoğraf Çekimi ve Gezilecek Yerler Arasında; Hradcany Kalesi ve Kale İçersinde Bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Belediye Binası - Gar - Vltava Nehri ve heykellerle, satıcılarla, alt tarafındaki kafeleri ile görkemli  IV.Charles Köprüsü - St. Vitus Katedrali -  St.Mesto Bölgesi -Her Zaman Kalabalık Olan Astronomik Saat Kulesi  Yer Almaktadır. Öğleden Sonra Serbest. Alışveriş Fırsatı, Gezme İmkanı ve Extra Turlardan Yaralanma İmkanı. Konaklama Otelimizde.

 

  Kahve Molası İçin >>Oldukça Keyifli Bir Cafe, Pastaları Enfes... ''Kavárna Slavia''. Narodni caddesi ile Divadenli caddesinin kesiştiği noktada.

 

 Yemek Keyfi İçin >> Bir Çok Seçenekli İtalyan Restoranı '' Ristorante Pizzeria '' Eski şehir meydanın hemen arka sokağında, Swarovski Mağazasının sol tarafında, açık havada bahçeli bir yer.

 Sabah Kahvaltımızı Yaptıktan Sonra Serbest Alışveriş, Otelden Alacağınız Günlük Tramvay Bileti İle veya Şehri En Güzel Şekilde Yürüyerek Her Sokağının Farklı Keyif Veren Atmosferini Gezme İmkânı 22 Nolu Tramvaya Binmeyi Unutmayınız.Özellikle, Old Town Meydanı, Wenceslas Square ile Charles Bridge Arası En Hareketli ve Gezilecek Bölgedir. Prag'da Ara Sokakları da Gezmeyi Unutmayınız  İsteyen Konuklara ile Ekstra Tam Günlük Çek Cumhuriyeti'nin En Güzel, Yeşil Şehirlerinden Biri Olan Karlovy Vary'i  Turu. Konaklama Otelimizde.

 Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman . Alışveriş Fırsatı gezme ve extra turlardan yararlanma imkanı. Akşam üzeri havalimanına transfer.Thy'nin ile saat 17:00'de İstanbul'a hareket,uçak ile yolculuk, saat 20:35'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

Görmeden -  Yapmadan Dönme  !!

* Prag'da 22 nolu tranvay ile şehri gezin

* Prag'da funiküler ile Petrin Kulesine çıkın

* Gün batımında Charles Köprüsünde olun

* Old Town ( eski şehir ) rehber eşliğinde gezin

* Old Town Bridge Towere Çıkın

* Lesser Town Meydanı

* Tiyatro : Estates Theatre

* İlginç Bina : Dans Eden Ev ( Tancici Dum )

* Siyah Bira Tadın

* Mala Strana’da : John Lennon Duvarı

* Yazar Franz Kafka Müzesi

* Şirin Çek Evleri ; Nerudova Sokağı

 

 

 

 

 

Prag Tur Fiyatları

 

Kişi Başı Fiyatları    629  Euro

 

Tek Kişi Fiyatı         749  Euro