Paris Yılbaşı Turları     Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  Paris


Türk Havayolları ile
30 Aralık 2022 Hareket… 4 Gece

 

 

Paris, Avrupa'nın en büyüleyici şehri olarak bilinir.
Herhalde şehirde bol miktarda bulunan kafelerden, barlardan, restaurantlardan ve bunların modern ya da yerel özellikler taşıyan bol çeşitliliğinden bahsetmeye gerek yoktur. Gerçek bir sinema şehri olan Paris'te jazz, avant-garde, salsa ve Avrupa'nın en canlı Afrika müziği örneklerini bulabilirsiniz.

Paris'liler şehirlerinin en güzel Eyfel Kulesi'nden göründüğünü söylerler. Sebep olarak da sadece bu noktadan Eyfel Kulesi'nin görünmediğini öne sürerler! Özellikle geceleri Paris oldukça fantastik görünüyor bu noktadan. Paris'in her köşesinden görünebilen Eyfel Kulesi dev bir çelik yapı. Paslanmaması için özel bir boyacı kadrosu var ve bu kadro devamlı olarak kuleyi boyuyor.
 

Montmartre, şehrin kuzeyine doğru uzanan, hergün turist akınına rağmen kırsal atmosferi bozulmamış bir köy izlenimi veriyor. Doğadan kopamayan, birazcık da olsa şehrin gürültüsünden kurtulmak isteyen Parisliler'in uğrak yeri Montmartre... Ne dersiniz, resimde herkes huzurlu gözükmüyor mu?


Gezilecek Yerler Tur Programı


1 Gün İstanbul - PARİS
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali  kontuarında  saat 09.30’da  buluşma ve Paris'e hareket.. Bizi alacak otobüsümüze biniş ve Paris gezilecek yerler turu. Gezimize başlıyoruz. Eiffel Kulesi, Zafer Takı ve Meydanı, Napolyon’un mezarı, popüler alışveriş caddesi Champs Elysees ve Rivoli, Louvre Müzesi gezilecek yerler arasındadır. Otelimize gidiyoruz ve serbest zaman.

 

Akşam ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli Saint Michel Taverna turuna katılabilirsiniz. Bu Turda St. Germain ve Quartier Latin bölgesini geziyor, yemek ve müzik eşliğinde eğlencenin tadına varıyoruz.

2.GÜN PARİS

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman. Arzu eden konuklar ile rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek Paris ikonları ve Seine Nehri tekne turumuza katılabilirler.  Kültürel içerikli bu turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz: Düz bir ova üzerine kurulmuş görkemli ve popüler Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün güzelliğiyle kaşımıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel kulesi gezimizde yüzyıllık asansörlerle ikinci kata ulaştığımızda Paris’i bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüleri ile karsımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, Paris’i tam ortasından kuzey ve güney (nehrin akış yönüne göre sağ ve sol yaka) olarak ikiye bölen Seine Nehri üzerinden gezintiye çıkacağız. Sonrasında Imparator Napoleon Bonaparte da dahil bir çok Fransız krallarının taç giyme töreninin yapıldığı, etkileyici gotik mimarisinin en önemli yapıtlarından biri olan ve Victor Hugo’ya ilham kaynağı olmuş Notre Dame Kadetralini gezeceğiz. Ardından Montmartre Tepesi’nden Paris’e hükmeden Sacré Coeur kilisesini ve 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş Ressamlar tepesinin daracık tipik sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, ressamlara çizdireceğiniz portrenize de sahip olabilirsiniz... Tur bitiminde otele gidiş. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Paris by night ve Lido Show turuna katılabilirler. 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden önce Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz ; Eiffel kulesinin , Opera binasının , Concorde ve Vendome meydanının ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak. Konaklama otelimizde.
 


3.GÜN PARİS

Sabah kahvaltısı ve tam gün serbest zaman. Dileyen konuklarımız, rehberiniz tarafından ekstra olarak yapılacak yarım günlük Romantik Paris turuna katılabilirler.

 

Romantik Paris gezimizde, kiliseleri, yahudi mahallesi, Vosges Meydanı ile ünlü Marais bölgesinde başlayarak, Paris’in tam göbeğinde bulunan Cite adasında çevre gezimizi yaptıktan sonra ünlü oyuncunun oynadığı Juliette Binoche’un  romantik filmine konu olan “Köprü Aşıkları”  Pont Neuf köprüsünün üzerinden geçiyor, bizde köprüye aşkın sembolü, kilitlerimizi asıyoruz.

 

Ardında yürüyerek St. Louise adasına geçiyoruz. Hediyelik eşya satan mağazalar, şirin keyifli kafeleri, lezizi dondurmacıları ile Paris’in ortasında minik romantik bir adadır. Tur bitiminde otele dönüş.

4.GÜN PARİS

Sabah kahvaltısı ve tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilebilecek olan tam gün Disneyland turuna  katılabilirler. Disneyland turumzuda; Paris’e 36 km. uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disney parkı, rüyalar dünyası Disneyland park içerisindeki gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarıs pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yasayacağız. Disney karakterlerinin geçit töreninin ardından sezona göre kapanış saatlerine uygun olarak Paris’e geri döneceğiz.
Tur bitiminde Paris otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.
 


5.GÜN PARİS - İstanbul

Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Türk Havayollarının TK1822 sefer sayılı uçağı ile 11.30 da İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 16.00 de Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

 

Paris gezilecek yerler

 

 

Kişi Başı Fiyatları    855 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        995 Euro