Amsterdam Yılbaşı Amsterdam Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  > 

Amsterdam Tur Programı

3 gece 4 gün

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

 

1 gün :

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde bilet ve bagaj işlemlerini takiben KLM Havayollarına ait tarifeli seferler ile Amsterdam'a hareket. Varışı takiben şehir turu. Bu turumuzda; Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet sarayı, Kırmızı Fener Sokağı, Peynir fabrikası ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır.Konaklama otelimizde.

 

 

2 gün :

Sabah kahvaltısı sonrasında tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra düzenlenecek olan Marken& Volendam turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

 

3 gün :

Sabah kahvaltısı sonrasında tüm gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra düzenlenecek olan Grand Holland turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

 

4 gün :

Sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılması ve uçuş saatine bağlı olarak havalimanına transfer.KLM Havayollarına ait tarifeli sefer ile İstanbul'a hareket.

 

 

Kuzey Avrupa'nın en büyük şehri olan Amsterdam, güvenli güzellik ve dinginliğin, hareketli gece hayatı ile mutlu bir beraberlik kurduğu muhteşem bir yerdir. Şehrin müzeleri, kanalları, dar sokakları, parkları, restoranları ve kafeleriyle mutlaka görmeniz gereken birçok yeri bulunmaktadır. İşte bunlardan bazıları:

 

 Amsterdam'ın Dam Meydanı'nda (Dam Square), Kraliyet Sarayı ve Ulusal Anıt'ı görebilirsiniz. Dam'ın hemen yakınındaki Kırmızı Işık Bölgesi olarak adlandırılan eski kent, her şeyi ile görülmeye değer. Walletjes de olarak bilinen eski kent, eğlence hayatı, yaşam biçimi ile gerçekten ilginç. Görmeli ve yaşamalısınız. Burada kentin en eski kilisesi Oude Kerk'i, tarihi Portekiz Sinagogu'nu gezebilir ve Yahudiliğin Hollanda'daki geçmişini Musevi Tarihi Müzesi'nde görebilirsiniz.
 


Amsterdam'ın en canlı meydanı olan Leidseplein, mutlaka görülmesi gereken yerlerden; Gündüzleri meydan, kafelerde oturanlarla, gösteri yapan ateş yiyenlerle, sokak şarkıcısı ve müzisyenleriyle dolar. Geceleri ise burası çevredeki kafe, bar, restoran, gece klübü ve sinemaları tıklım tıklım dolduran gençliğin buluşma noktası haline gelir.
 


Amsterdam'daki restoranların en yoğun olduğu yerler Müzeler Semti'ndeki Van Baerlestraat, Kırmızı Fener Mahallesi (Red light District), Nieuwe Zijde'deki Spuistraat, Doğu Kanal Çemberi'ndeki Reguliersdwarsstraat ve Jordaan'dır. Ayrıca her yerde karşınıza çıkacak eetcafelerde makul fiyatlara yemek yemeniz mümkündür. Cafe Roux, Krua Thai, Treasure, Kantjil & de Tijger, Lucius, Vasso, De Silveren Spiegel, Nostradamus, Lulu, Dynasty, An, La Rive, Kaiko sayabileceğimiz onlarca restoran ve kafelerden bazılarıdır.


Alışveriş Fırsatı için tavsiye edebileceğimiz yerlerden biri Dam Meydanında yer alan De Bijenkorf'dur. Burada parfümeriden kadın ve erkek giyimine kadar pek çok ürün bulabilirsiniz. Maison de Bonneterie ve Metz & Co daha seçkin mağazalardır. Ev eşyaları,çocuk giyimi ve iç çamaşırı reyonlarıyla ünlü Hema, yine giyim mağazası olarak Vroom & Dreesman da gözde mağazalardandır.

 

Kişi Başı Fiyatları   579 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı      739 Euro