Amsterdam Turları     Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  Amsterdam

Amsterdam Turu  3 gece 4 gün

 

" Lale diyarı, Yel değirmenleri  Amsterdam ! ! ! "

 

 

Amsterdam'a ne zaman gitmeli ?

Kuzeye yakın Amsterdam için en iyi gezi zamanı, mevsim olarak Nisan ve Eylül arası gezmek gitmek için idealdir. Kışın havalar sert geçmektedir.

 

 

Amsterdam'da neler yapılır ?

 

Amsterdam'a gitmeden, Parov Stelar’ın “Lost in Amsterdam”  şarkısını dinlemenizi öneririz.

 

Bir tramvayla Amsterdam’ın batısında bulunan, Joordan’a gidin deriz.

 

2 Renkli pazar yeri, ama kalabalık, biri; Nieuwmarkt, diğeri ise Waterlooplein.

 

Enteresan “design shop”lar ve  butikler . Nieuwe Hoogstraat ve Zanddwarsstraat: bu bölgelerdedir !

 

Şaşıracak, etkileneceksiniz, Keizergracht’ın bir uctan, diğer uca yürümenizi öneririz

 

 

Amsterdam'da ne yenir ?

Yemek ve Cafemi ? Café de Oude Westeri  bulun ve günün yorgunluğunu atarak keyfinize bakın...

 


Amsterdam Cafe Tavsiyesi

Café de Oude Wester Amsterdam Adres: Rozengracht 2, 1016 NB.

 

 

Amsterdam'da gezilecek yerler.

 

Güzellik ve dinginliğin hareketli gece hayatı ile mutlu bir beraberlik kurduğu muhteşem şehir Amsterdam.... Rembrandt\' ın Gece Saati?ni veya Van Gogh`un ünlü tablolarını görmek, Dam Meydanı`nda Kraliyet Sarayı ve Ulusal Anıt`ı ve daha birçok mekânı görmek ve Amsterdam`ın dar sokaklarında ve kanallarında gezinti yapmanın şimdi tam zamanı...

 

Amsterdam sakin su yolları, ağaçlarla bezeli kanalları, çarpık kalkan duvarlı evleri ve capcanlı gece hayatıyla unutulmayacak bir Avrupa kentidir. Amsterdam kanallarında yapacağınız güzel bir gezintiden sonra, lale bahçeleriyle donanmış şehri seyretmek için parklarda uzun yürüyüşlere çıkmanızı tavsiye ederiz..


Alışveriş mi dediniz? Amsterdam hatırası tahta pabuçları, çikolatalı şekerlemeleri ve lale soğanlarını listenize eklemeyi unutmayın. Dam meydanındaki alışveriş mağazalarında inanılmaz çeşitlilikte ürünler vardır. Bu sayede eğlenceli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Amsterdam nereleri görülmeli ?
Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Kilisesi, Çiçek Pazarı, Rembrant Meydanı, eski balıkçı kasabası olan Volendam ve küçük bir ada olan Marken ve Kanallar, Amsterdam'ın görülmeye değer yerleridir.

 

 

Tur Programı

 


Atatürk Havalimanında misafirlerimiz ile buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Klm Havayolları ile saat 14:50de Amsterdam'a hareket. Yerel saat ile 17:30da varışı takiben bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize gidiş. Geceleme otelimizde.

 

Sabah kahvaltısından sonra yarım günlük panoramik Amsterdam şehir turu. Bu turumuzda sırasıyla; Kraliyet sarayı, Kırmızı Fener Sokağı, Dam meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, ve Elmas Fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra düzenlenecek olan yarım gün yapacağımız  Marken Kasabası ve Volendam kasabası turuna katılabilirler. Eski bir balıkçı kasabası Volendamda tarihi Hollanda evleri ve liman, Küçük şirin ada Markende ise ünlü peynir fabrikasını görme imkanına sahip olacaksınız. Tur sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

Amsterdam'ı yürüyerek keşif yapabileceğiniz, gezebileceğiniz tam gün serbest zaman. Başka bir bölgeyi gezmek isteyen konuklarımız ile ekstra tam gün Grand Holland turuna katılabilirler.  Bu turumuzda; Maket şehir Madurodam, Den Haag, Rotterdam liman şehri, Schevningen ve Çinileri ile ün salmış Delft Blue görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 


Son gün ve Amsterdam için serbest zaman. Akşam üzeri havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj teslim takibinde sonra KLM Havayolları ile saat 20:50de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 01:15 varış.

 

 

Amsterdam Tur Fiyatları

 

Kişi Başı Fiyatları   565 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı        719 Euro