Santorini adası gezilecek yerlerSantorini adasi gece hayatı

 

Gezilecek yerleri

 

Santorini Adasi Gezilecek Yerler

Görülmesi gereken yerler:
Thira köyü - Oia köyü - Akrotiri harabeleri - Kızıl kumsal - Imerovigli köyü - İlginç Santorini Volkanı - Bella Aurora & Thalassa yelkenlileri ile gezi - Antoniou & Boutari şarapevleri - Perissia Plajı - Profitis Ilias manastırı - Kamari plajı - Monolithos Plajı
 

Santorini Adasi Gorulecek Yerleri


Müzeleri, Tarih öncesi Thira Müzesi - Megaro Gyzi müzesi

Santorini Adasi Gorulecek Yerleri

 

 Yunan Adaları İçerisinde En Romantik En Popüler, Huzur Verici Atmosferi İle Santorini Adası, Beyaz Badanalı Evleri Şirin Çarşısı Sanat Galerileri, Harika Manzaraya Sahip Otelleri ve  Kafeleri İle Sanki Ege'nin Balkonu. Santorini Adasında Ege İle Başbaşa Kalacak Nefis Kumsallarda Deniz Güneş Keyfi Yapacaksınız.

 

Santorini-Adasi-

 Sanki Zaman Durmuş Gibi Hissedecek Ruh ve Bedeniniz Dinginliğe Ulaşacaktır. Ada, Fira ve Oia Olarak İkiye Ayrılmıştır, Santorini Adasında Gezilecek Yerler Arasında Sakinliği ve Huzurlu Ortamları İle Şirin Köyleri Gezebilir, Caldera Koyu ve Kamari Plajında Zaman Geçirebilir, ‘Kırmızı Plaj’ Olarak Adlandırılan Vlihada Plaj Sizi Adeta Büyüleyecektir.

 

Santorini-Adasi

Doğa Harikası Bir Koyda Bulunan, Balıkçı Kasabası Amoudiyi Gezmeyi Unutmayınız. Ouzo – Balık Keyfi, Eşek Sırtında Gezi ve Nefis Şaraplardan Tatmayı, Ege Mutfağının Damaklarda Gurme Tadında Bırakan Çeşitlerini Yemeği Unutmayınız.

 

Santorini Adasi Nereler Gezilir

 

Yeni evlenen çiftlerin balayı tadını romantizm içerisinde geçirmek isteyenlerin en uğrak yerlerinden birisi Santorini Adası'dır.

 

Santorini-Adasi-Nerede

 

Yunan adalarının ortak özelliklerinden olan mavi kubbeli beyaz evlere Santorini Adası'nda da rastlamaktayız.Her biri farklı bir duyguyu temsil eden Yunan Adaları'ndan Santorini Adası Gemi Turlarının Olmazsa Olmazıdır.
 

Santorini-Adasi


Santorini Adası'nın şekli Caldera da denilen, volkanik patlama sonucu oluşan çöküntü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu Caldera manzarası Santorini Adası'nın romantizminde ve büyüleyici havasında etkili olmaktadır.

 

Santorini Adasi Romantik Tatil

 

Ayrıca bunun başka bir sebep olduğu durum da kumsalının alışılmışın dışında gri kumlarla kaplı olmasıdır. Yoruldunuz mu ? şöyle Ege manzaralı bir cafe bulun ve keyfinize bakın.
 

Santorini Adası


Santorini Adası'nda konfordan pek söz edilemese dahi ruhunuzu özgürleştiren ve kendine has özgünlükte doğa manzarasına sahip olduğundan, yalnızca bu özellikleriyle dahi gönüllerinizde yer edecek.
 

Santorini Adası


Bu adanın önemli yerleşim merkezleri başta Fira olmak üzere İmerovigli, Firostefani, Perissa ve Kamari ve Oia'dır.Kimisi kıyı yerleşimi olan bu merkezler günbatımını izlemenin keyfi, hediyelik eşya almanın mutluluğunu yaşattığından ve rahat konaklamanızı sağlayacak otellerin var olması sebebiyle iç içe geçen güzelliklerle dolu bir konuma sahiptir.
 

Santorini Adası


Her yörenin kendine özgü damak zevki olduğu gibi, Santorini Adası'na tatile gelen bir kişi de burada karnını doyurmak için deniz ürünlerini ya da yerel Ege mutfağını tercih edebilir.Burası gezilecek mekanlar ve güneşlenilecek plajları bakımından kısıtlı seçenekler sunsa da dinlenmek için vazgeçilmez mekanlardan birisidir.

 

Santorini Adası

 

Bir Gezi Anısı Santorini...
Ege adalarının en güzelidir Santorini, ama malesef ulaşımım o kadar da kolay olmadı adaya. Gemi ile bu adaya ulaşmak sanırım zor ve uzun bir seçim. Ama her ne yolla ulaşırsanız ulaşın değecektir çektiklerinize..

Santorini Adasi


Adanın en büyük özelliği volkanik bir ada olmasıdır. Volkanik bir ada olduğu için ada da bildiğimiz anlamda kumsal bulmak oldukça zor ama denize gireceğiniz her yerde deninizin dibini görebilirsiniz. Adanın tüm yerleşim yerleri hemen hemen adanın tepesinde konuşlanmış durumdadır. Evlerin tümü beyaz sadece kiliselerin çatı kısımları gök mavisi renginde boyanmış. İnsanlar her sabah evlerinin önünü kireç boyası ile boyuyorlar ve bu yüzden sokaklar da bembeyaz.

Santorini Gezilecek Yerleri

Kimi evin damı sokak olarakta kullanılıyor, dikkatleri çeken değişik bir mimarisi var Santorini şehirlerinin.Thira şehri adanın başkenti konumunda olduğu için gece hayatı burada oldukça renklidir.

Santorini Adasi Gorulecek Yerleri

Gündüzleri denize gitmediğiniz zamanlarda sokaklarda gezdiğinizde adanın herhangi bir ege kasabasından farklı olmadığı dikkatiniz çekiyor hemen. İnsanlar dışarıya çıkardıkları taburelerde oturup tavla oynayıp tespih çekiyorlar ve kime selam verirseniz selamınızı alıyorsunuz.

Santorini Adası Plaj

Türk olduğunuzu söylediğinizde diğer turistlere davrandıklarından daha sıcak davranıyorlar size. Eğer tarih ilginizi çekiyorsa Oia şehrine gidip 1700'lü yıllarda korsanlardan korunmak için yapılmış kalenin kalıntılarını görebilirsiniz.


Adanın en meşhur kumsalı siyah kumlardan oluşmuş olan Perissa plajıdır. İkinci meşhur plaj ise; Kamari'dir.

Benim size tavsiye edeceğim yer ise biraz ulaşması zor da olsa Thira'dan yüzlerce basamaklarla aşağıya inerek kıyıya ulaşmanız, kayalıklar üzerinden pırıl pırıl mavi bir denizde yüzmenizdir. Burada çok şirin bir balık restoranı göreceksiniz, kesinlikle tavsiyemdir. Bu basamaklardan geri çıkış biraz zor olacağından eşek kiralayıp yukarı çıkabilirsiniz, oldukça eğlenceli bir anınız olacaktır.
Bu ada dünyadaki cennet olabilir, kaçırmayın mutlaka görün derim.

Sıla Erdim