Londra Turları     Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  LondraLondra Turu

 

Londra Turu  ve Gezilecek Yerler

 

 


"Kozmopolit Şehir Londra"

Dünya`nın en önemli sanat eserlerine ve tarih kalıntılarına ev sahipliği yapan Londra, aynı zamanda New York`tan sonra Dünya`nın en önemli müzikaller şehridir. Cats, Panthom of the Opera, Chicago ve sayıları otuzu aşkın, her yaşa hitap eden müzikaller, izlemeniz için sizleri bekliyor.

 


Eğlence, sanat ve alışveriş imkanlarıyla Avrupa`nın en yoğun ve heyecan verici şehirlerinden biri olan Londra`da ilkbaharı karşılamaya ne dersiniz?


Londra`da baharın
ilk günlerini sevdiklerinizle beraber karşılarken hem eğlenceli bir deneyim hem kültürel bir gezi yapmış olmanın hazzını duyacaksınız.

 


Tatilinizi sona erdirmeden Londra`da alış-veriş yapma zevkinden kendinizi mahrum etmeyin, zengin çeşitleriyle Londra , istediğiniz herşeyi bulabileceğiniz bir yer.

 

Londra Turları


Londra’ya gidecek olanların mutlaka görmesi gereken yerler vardır. Eski bir uygarlık olan İngiltere’nin tarihi dokularını Londra’da bulabilirsiniz. Sadece tarihi değil Londra’nın kendi içerisinde meşhur olan bölgelerinin de görülmesi gerekir. Londra’da görülmesi gereken yerler turumuza Big Ben ile başlayalım. Yapılan araştırmalara göre Big Ben İngiltere halkı için en çok önem verdikleri şehir simgesidir.

 

Thames nehrinin kenarındadır. Westminster Sarayı ve metro istasyonu yakınında olan Big Ben’in hemen yanında birde Abbey kilisesi bulunur. Kilisenin mezarlığında Isaac Newton ve Charles Darwin gibi bilim adamları bulunmaktadır. Dolasıyla Big Ben’i görmeye gittiğinizde etrafında bir tur atmadan oradan ayrılmayın.

Londra’nın ortasında yer alan Hyde Park oldukça geniş bir alanı kaplar. Bu muhteşem yeşil alanda insanlar ve küçük hayvanlar istedikleri gibi keyiflerine bakarlar. Her zaman duyduğumuz Central Park’la rakip olarak görülür. Londra halkı Hyde Park’ı festivaller, konserler gibi etkinlikler içinde kullanır.
 

Londra Turları


Londra’nın en eğlenceli yerlerinden birinin Covent Garden olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yürüme ve ardından metro gibi kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu yerde sizi göstericiler karşılayacak. Charlie Chaplin taklidinden, akrobasi gösterilerine kadar her köşede ayrı bir şovla karşılaşacaksınız. Ancak buradan alışveriş yapmayı düşünmeyin turistlerin ilgisini çeken bir yer olduğu için diğer yerlere göre oldukça pahalıdır.

Bu yerler dışında Piccadily Circus ve Leicester Square denilen ve birbirine çok yakın olan meydanlar Londra’da Turunda görülmesi gereken yerlerdir. Leicester’da bulunan sinemalarda dünyaca ünlü filmlerin kırmızı halılar eşliğinde galası yapılır. Belki gezerken bunlardan birine denk gelirsiniz.
 

Londra Turları


İngiltere’ye kadar geldim gece hayatını görmeden dönmem diyenlerdenseniz Soho’ya mutlaka gitmelisiniz. Burada hayat gece gündüz devam eder. Ancak şunu söylemek gerekir. Özellikle haftasonları oldukça içmiş ve gürültücü bir topluluk sizi bekliyor.

British Museum, Buckingham Sarayı, Londra Kalesi gibi tarihi değerler, Harrods gibi dünyaca en büyük alışveriş merkezi, eğer özellikle Ağustos aylarında gittiyseniz düzenlenen karnavalı görebileceğiniz, diğer zamanlarda Sokak marketini gezebileceğiniz Notting Hill Londra’da görülmesi gereken yerler arasında önde gelir.
 

Londra Turları


Londra Nereleri Görmeli ?
Ünlü saat kulesi Big Ben, Kraliçe Elizabeth`in yaşadığı Buckingham Palace, Thames Nehri`nin kıyılarını birbirine bağlayan onlarca köprüden en ünlüsü Tower Bridge, National Galery, Tower of London, London Eye , St. Paul Kilisesi, eşsiz güzellikteki Madame Tussaud`s Müzesi, 2km.`lik , Avrupa`nın en uzun alış-veriş caddesi Oxford ve A`dan Z`ye herşeyi içinde barındıran meşhur Harrods mağazası; Londar`ya gitmek için tercih sebebi olabilir.


 

Londra Tur Fiyatları

 

Kişi Başı Fiyatları   760 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı        910 Euro