Trans Sibirya TuruTrans Sibirya Tren Turu

 

Trans Sibirya Treni  Turu
Moskova (Rusya), Kazan (Rusya), Yekaterinburg (Rusya), Novosibirsk (Rusya), Pekin (Çin)

Trans-Sibirya-Treni

Trans Sibirya Treni Demiryolu, dünyanın en uzun demiryoludur. Batı Rusya'dan başlar ve 21 farklı ana güzergahtan geçer. 1891 - 1919 yılları arasında inşaa edilmiş ve inşaat süreci içerinde tam olarak 1.455.413.000 ruble harcanmıştır. Trans Sibirya Treni yolcularına çok farklı bir yolculuk deneyimi yaşatır.

Trans-Sibirya-Treni-1

Batı Rusya'dan Başlayan yolculuk Uzakdoğu Rusya, Moğolistan, Çin, Japon  Denizi  gibi önemli güzergahlardan geçiyor. 

Bu Uzun ve Şahane Yolculuk, yolculara çok farklı deneyimler yaşatıyor. Yolcular, trenin durduğu güzergahta belirli bir süre boyunca rehber eşliğinde gezebiliyor, o şehrin, ülkenin tarihini öğrenebiliyorsunuz. Kısaca söylemek gerekirse hem geziyor, hem eğleniyor hem de bilgileniyorsunuz.

Trans-Sibirya-Tren-Rotasi

Trans Sibirya Treni Yolculuğu Nerelerden Geçiyor ?

Tren;  Moskova Tren istasyonunda harekete geçiyor.Moskova,&Vladimir,& Gorki, Kirov, Perm, Avrupa ile Asya arasındaki hayali sınır geçidi bölgesi, Yekateringburg, Tyumen, Omsk, Novosibirsk, Krasnoyarsk,İrkutsk, Sljudyanka, Ulan Ude,Çita, Trans Mançurya Geçiş hattı, Birobidyan, Habarovsk, Trans Kore geçiş hattı ve son durak olan Vladisvyok durağına ulaşıyor.

Trans-Sibirya-Treni-3

Trans Sibirya Tren Turu genellikle 2 hafta sürüyor. Bu süre içinde Rusya'yı ve Trans Sibirya Treni'nin durduğu diğer güzergahları geziyorsunuz. Bu şahane yolculuk için farklı paket içerikleri bulunuyor. Paketlerin fiyatları 3.000 Dolar ile 20.000 Dolar arasında değişiyor. Farklı paket içeriklerde farklı duraklar ve güzergahlar bulunuyor, kendi güzergahlarınızı ekleyebiliyorsunuz. 

Trans-Sibirya-Treni