Prag Viyana Turları     Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  Prag Viyana

 

Viyana ve Prag 3 gece 4 gün

 

TÜRK HAVAYOLU İLE


 

Gezilecek Yerler Tur Programı

 


Gün 1
ISTANBUL- VIYANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde 05:00’da buluşma, TK1883 sefer sayılı uçuş ile saat 07:35’de Viyana’ya hareket ve saat 08:55’de varış. Varşı takiben yapılacak olan Viyana şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasında Opera Üniversite, Tiyatro, Parlamento Binaları, St. Stephan Kilisesi, Mariahilfer ve Kartner Alışveriş Caddeleri, Tuna Nehri, Prater Parkı, Tuna Kalesi, Tuna Parkı, Hoffburg, Belvedere ve Schönbrunn Sarayları bulunmaktadır. Ardından otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


Gün 2
VIYANA

Sabah kahvaltısından sonra Viyana’da serbest zaman. Dileyenler misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Ormanları turumuza katılabilirler. Viyana ormanları içinde yapacağımız yarım günlük bu gezimizin ilk durağı olan Seegrote yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağaradır. Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının (1889 yılında Veliaht Prens Rudolf’un kendisini ve 17 yaşındaki metresi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı) geçtiği Mayerling av köşkündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapeli göreceğiz. Viyana’ya dönüş yolumuz üstünde ise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrinden geçeceğiz. Ardından otele dönüş. Akşam isteyenler ile ekstra olarak ünlü Grinzig Meyhaneleri turu. Geceleme otelimizde.


Gün 3
VIYANA- PRAG

Sabah kahvaltısının ardından özel araç ile Viyana-Prag yolculuğu.Seyahatiniz yaklaşık 4 saat sürecektir. Prag’a varış. Otelinize transfer ve yerleşme. Odamıza yerleşmenin ardından, ertesi gün yapılacak olan şehir turundan önce serbest zaman. Bu amaçla otelimizden hareket. Geceleme otelimizde.


Gün 4
PRAG

Sabah kahvaltısından sonra panoramik Prag şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Bu gezimiz sırasında görülecek yerler arasında Hradcany- Prag kalesi ve kale içerisinde bulunan Cumhurbaşkanlığı sarayı, St. Vitus katedrali yer almaktadır. Daha sonra kaleden inilerek ünlü Charles Köprüsü geçilecek ve turumuz eski şehir meydanında sona erecektir. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava nehrinde tekne turu. Geceleme otelimizde.


Gün 5
PRAG

Sabah kahvaltısından ardından serbest gün,dinlenme, gezme ve alışveriş imkanı dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek tam gün Karlovy Vary (Karlsbad) turu imkanı . Prag‘a 130 km uzaklıkta bulunan bu ünlü kaplıca şehri görülebilecektir. Öğle yemeği turumuz esnasinda Karlovy Vary şehir merkezinde alınacaktır. Akşam üzeri Prag‘a dönüş. Geceleme otelinizde.


Gün 6
PRAG/ İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Öğle saatlerinde havalimanına transfer. Türk havayolları‘nın TK 1768 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:45’te İstanbul‘a hareket. Yerel saat ile 20:20‘de varış ve turumuzun sonu.


 

Kişi Başı Fiyatları:  620 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı :  840   Euro