Patagonya Şili Turları

 

ŞİLİ - PATAGONYA - ARJANTİN

 


12 gece / 13 gün


Santiago(1 Gece)-(Punta Arenas) Puerto Natales(3 Gece)-El Calafate(2 Gece)- Ushuaia(2 Gece)-Buenos

 

Patagonya buzulları, göller, heybetli dağlar, kaylılar, sakin ama etkiletici göller ve Şili'nin gizemli etkileyici kültürünü yakın tanıyacak, uzun süre akıllarda kalacak bir tur sizi bekliyor. Ertelemeyin hemen yeriniz ayırtın, bu gizemli yolculuğa sizde katılın...

 


'' Ateş Topraklarına Yolculuk ''

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1 gün :

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali kontuarı önünde saat 16:00da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Air France havayollarına ait AF1791 sefer sayılı uçuş ile saat 18:45de Paris'e hareket. Yerel saat ile 21:30 varış.

 

Burada yapılacak kısa bir aktarma sonrasında AF416 sefer sayılı uçuş ile saat 23:15de And Dağlarının vatanı Şilinin başkenti Santiagoya gidiş. Konaklamamız uçakta.

 


2 gün :

 

Öğlen yerel saat ile 12:25de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile otelimize gidiş olmadan önce Santiago şehir turu.

 

Bu gezi turumuzda; Konvansiyon merkezi, Pinochetin eski sarayı, Saray meydanı, Eski Pazar,Atatürk meydanı ve heykeli, San Cristobal tepesi, O Donnel caddesi göreceğimiz yerler arasındadır.

 

Tur sonrasında otelimize gidiş ve serbest zaman. Akşam arzu den konuklarımız bar ve pupların bulunduğu Avenida De Sueciaya gidip eğlenebilirler. Konaklamamız otelimizde.

 


3 gün :

 

Sabah alınacak kahvaltı sonrasında özel otobüslerimiz ile havalimanına gidiş. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Punta Arenasa hareket. Havalimanından Puerto Natelese hareket. Şehre varış ve otelimize gidiş. Akşam yemeği ve Konaklamamız otelimizde.

 


4 gün :

 

Sabah kahvaltısını aldıktan sonrasında rehberiniz eşliğinde tüm gün sürecek Serrano and Balmaceda Buzul turu. Tekne ile gerçekleştireceğimiz bu turda ihtişamlı Esperanza dağlarının güzelliğine hayran kalacaksınız.

 

Deniz aslanlarını ve karabatakları kayalıklardan gözlemleyebileceksiniz. Balmaceda Dağlarının eteklerine geldiğimizde ise büyük görkemli Patagonya Buzulunu göreceksiniz.

 

Tekne turumuz esnasında Balmeceda ve Serrano buzullarını gözlemleyecek ve bu doğa harikası karşısında etkileyeceksiniz. Öğle yemeğinin de dahil olduğu bu turumuzun sonunda otelimize gidiş. Akşam yemeği ve Konaklamamız otelimizde.

 


5 gün :

 

Sabah erkenden alınacak kahvaltı sonrasında tüm gün sürecek keyifli gezimizde Payne Towers Doğal Park Turu. Tüm gün gezeceğimiz bu parkta vahşi hayatı gözlemleyebileceğiniz gibi doğa harikası göller, Nordenskjold, Sarmiento, Toro, Grey Buzulu, çeşitli gölet, nehir,şelaller, Torres Del Payne zirvesini de görebileceğiniz Paine kayalıkları görülecek yerler arasında yer almaktadır. Öğle yemeğinin (paket lunch ) de dahil olduğunun bu turumuzun sonunda otelimize gidiş. Akşam yemeği ve Konaklamamız otelde.

 


6 gün :

 

Sabah kahvaltısından sonra özel otobüslerimiz ile El Calafateye (Arjantin) hareket. Şehre varış.Otelimize gidiş. Akşam yemeği ve Konaklamamız otelde.

 


7 gün :

 

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra rehberiniz eşliğinde tüm gün sürecek Arjantinin en büyük doğal parkı olan Los Glaciares Doğal Parkı turu.

 

Yüksek steplerden bölgeyi izleyebileceğiniz bu turun en etkileyici bölümü parkın güneyinde yer alan Perito Moreno buzuludur. 3 km. Genişliğinde ve 60 m.

 

Yüksekliğinde olan buz kütlesinin çeşitli zamanlarda kopan buz kütlelerini nehirde ilerlerken görebilirsiniz. Tur sonrasında otelimize gidiş. Akşam yemeği ve konaklamamız otelde.

 


8 gün :

 

Sabah kahvaltısını aldıktan sonrasında havalimanına gidiş. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Ushuaiaya hareket. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize gidiş. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve Konaklamamız otelde.

 


9 gün :

 

Sabah alınacak kahvaltı sonrasında rehberiniz eşliğinde yarım gün sürecek Tierra Del Fuego Doğal Parkı turu. Rio Pipo eteklerinde yer alan etrafı dağlarla çevrili doğal bir flora ve fauna olan bu bölgede Roca Gölü, Laguna Negra ve LapataiaLaguna, Verde, görülecek fotoğraflanacak yerler arasındadır.

 

Eğer istenirse öğleden sonra ek olarak Beagle Kanal turu yapılabilir. Akşam yemeği ve Konaklamamız otelde.

 


10 gün :

 

Sabah kahvaltısını aldıktan sonrasında havalimanına gidiş. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Buenos Airese gidiş. Varışı takiben otelimize gidiş. Konaklamamız otelimizde.

 


11 gün :

 

Sabah kahvaltısını aldıktan sonrasında yarım gün süreli Buenos Aires şehir turu. Bu turumuzda gezeceğiz, fotoğraflayacağımız; Lavalle Bulvarı Avda. 9 De Julio, Colon tiyatrosu, Casa Rosada Hükümet Binası, Katedral, San Telmo, Palermo, Boca limanı, Botanik bahçesi, Recolettada bulunan kilise ve mezarlık görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize gidiş ve Konaklamamız otelde.

 


12 gün :

 

Sabah alınacak kahvaltı sonrasında serbest zaman. Öğleden sonra havalimanına gidiş. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Air France Havayollarına ait AF417 sefer sayılı uçuş ile saat 18:05 Paris'e hareket. Konaklamamız uçakta.

 


13 gün :

 

Yerel saat ile 11:05 varış. Burada yapılacak kısa bir aktarma sonrasında Air France Havayollarına ait AF1790 sefer sayılı uçuş ile saat 12:35de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile16:55 varış.

 

 

 

Kişi Başı Fiyatları   3.159 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı        3.779 Euro