Moskova Stpetersburg Turları

Türk Havayolları ile 7 gün


İstanbul MOSKOVA (2) TREN (1) ST. PETERSBURG (2) - TREN (1)

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

 

" Beyaz Geceleri yaşamak "
Zarif binaları ve kültürün merkezi olması ile meşhur, Batı`ya açılan pencere olarak kabul edilen St. Petersbur`a gelip, hayatınıza güzel bir bahar katabilirsiniz.
St. Petersburg`un geniş bulvarları, dingin suları, ilginç köprüleri ve çarlık mimarisinin bazı örnekleri, şehrin nefes kesen güzelliğini yansıtmaktadır. Haziran ve Temmuz`da şehrin karanlık geceleri yerini, kısa bir alacakaranlığa bırakıp giderken, St. Petersburg meşhur Beyaz Geceler`ini yaşar.

St Petersburg Nereleri Görmeli
Deli Petro`nun eski yaz sarayı olan, şelaleleri ve çeşmeleriyle ünlü Petrodvorets, Yusupov Köşkü, Amirallik binasının tepesinde bulunan ve şehrin önemli geçitlerinden biri olan Nevsky Prospekt, Kazansky Katedrali, Yeniden Diriliş Kilisesi, yaklaşık bin yıllık Rus tarihini kapsayan Rus Müzesi, St Nicholas Katedrali, Alexandr Nevsky Manastırı, Etnografya ve Rus Sanat Müzeleri, Dostoyevski - Puşkin - Anna Akhmatova ve Rimsky Korsakov`un müzeye dönüştürülmüş evleri, Alexandrovskaya Sütunu, St Peter ve Paul Hisarları; Rus tarihinin takipçileri için Rusya`ya geliş nedeni olabilir.


Tur Programı


1. Gün  İSTANBUL MOSKOVA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümü  kontuarı önünde saat 06:30da Tur gurubu ile buluşma, TURK HavayollarıNIN TK-1413 sefer sayılı uçağı ile 08:30da MOSKOVA YA hareket, 12:40da varış ve yarım gün sürecek keyifli panoramik şehir keşif ve gezi turu. MOSKOVAnın tarihi ve turistik yerlerini tanıma, gezme imkanı. Gezilecek yerler; KIZIL MEYDAN - LENIN TEPESİ - MOSKOVA NEHRİ - MECLİS BİNASI. Tur sonrasında otele gidiş, odalara yerleşme ve serbest. Konaklama otelimizde.

 


2. Gün  MOSKOVA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra isteyen konuklara  Ekstra KREMLIN SARAYI turu ve ÜNLÜ MOSKOVA metrosu gezilecektir. Konaklama otelimizde.


3. Gün  MOSKOVA - ST. PETERSBURG (LENINGRAD)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest. Alışveriş Fırsatı ve gezi imkanı. Aksam tren garına transfer ve yataklı trenle ST. PETERSBURGa hareket. Gece yolculuğumuz trende.

 


4. Gün  ST.PETERSBURG
Sabah ST. PETERSBURGA varış, otele gidiş  ve yerleşme. Yarım günlük panoramik gezi ST.PETERSBURG şehir keşif ve gezi turu. Gezilecek yerler; ISAAC KATEDRALİ - HERMITAGE SARAYI - ÇAR PETRO ANITI - NEVSKİ CADDESİ NEVA NEHRİ. Şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı. Tur sonrasında isteyen konuklara  ile Ekstra PUŞKİN SARAYI turu. Konaklama otelde.


5. Gün  ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman . Alışveriş Fırsatı ve gezme imkanı. İsteyen konuklara ile Ekstra HERMITAGE MÜZESİ turu. Konaklama otelde.

 


6. Gün  ST. PETERSBURG MOSKOVA

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman . Alışveriş Fırsatı ve gezme imkanı. Akşam tren garına gidiş ve yataklı trenle MOSKOVA YA hareket. Gece yolculuğu trende.


7. Gün  MOSKOVA İSTANBUL

Sabah MOSKOVA ya varış, havalimanına gidiş, TURK Havayolları' nın TK-1414 sefer sayılı uçağı ile saat 13:40da İSTANBUL' a hareket, uçak ile yolculuk, saat 15:50 'de İSTANBUL' a varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

Kişi Başı Fiyatları:  840 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı :    1040  Euro