Lizbon Porto Turları       Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  Portekiz

 

PORTO ( 1 )  LİZBON (2 )  Turu


 

Lizbon

 
Bir nehrin kenarında sıralanmış yedi alçak tepeden oluşan konumuyla bir zamanlar tüccarları ve göçmenleri kendine çeken Lizbon, bugün de hala insanın aklını başından alabilecek güzellikte bir yerleşim bölgesidir. Kültürel çeşitliliği ve mimarisiyle Avrupa'nın en keyifli şehirlerinden olan Lizbon, aynı zamanda da en ekonomik şehirlerden biridir. Bu şehir, üzerine kilise kuleleri ve kubbelerin gölgelerinin düştüğü altuni ve pastel renklerden oluşan empresyonist bir resim gibidir.

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

 

Lizbon Porto Turları


1. GÜN, İSTANBUL / LİZBON

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümü buluşma. Gümrük ve bagaj işlemlerinden sonra Lufthansa Havayolları tarifeli seferi ile Frankfurt'a hareket. Varışın ardından Lufthansa tarifeli seferi ile Lizbon'a hareket. Lizbon'a varış. Gümrük ve bagaj işlemlerinden sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Konaklama otelimizde.
 


2. GÜN, LİZBON

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra panoramik şehir keşif ve gezi turu. Gezilecek yerler arasında Lizbon'un simgesi olan Belem Kulesi, keşifler anıtı ve Jeronimos manastırı bulunmaktadır. Şehir turunun ardından şahsi ihtiyaçlarınız ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize ekstra turlara katılma imkanı. Konaklama otelimizde.
 

Lizbon Porto Turları


3. GÜN, LİZBON

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimize ekstra Sintra turuna katılma imkanı. Konaklama otelimizde.

4. GÜN, LİZBON

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman. Arzu eden konuklar ilee ekstra turlara katılma imkanı. Konaklama otelimizde.
 

Lizbon Porto Turları


5. GÜN, LİZBON / İSTANBUL

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havaalanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Lufthansa Havayolları tarifeli seferi ile Frankfurt'a hareket. Varışın ardından Lufthansa tarifeli seferi İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
 

 


Avrupa'nın Atlas Okyanusu ile buluştuğu yerdedir Portekiz. Birbirinden farklı kültürlerin miras bıraktığı saraylar, şatolar, katedraller ve kaleler bu küçük ülkenin sayısız tarihi eserlerinden örneklerdir. Yedi tepenin üzerine kurulmuş başkent Lizbon Tejo nehrinin kıyısında kurulmuştur. Dilerseniz kentin yüksek kesimlerindeki eşsiz manzarayı doyasıya seyredebilir ya da ortaçağdan kalma dar ve tarihi sokaklarda dolaşabilirsiniz.

 

Şehrin Alfama bölgesinde yer alan St. George Şatosu, Rossio ve çevresindeki gizemli sokaklar, post-modern sergisi ile sanatseverlerin ilgi odağı Praca do Comércio ve Belém bölgesi ünlü kulesi ve görkemli Jeronimos manastırı ile sizi bekliyor. Tipik bir "fado" restoranında balık yemeğinin eşliğinde dünyaca ünlü Porto şarabının tadına bakabilirsiniz.

 

Lizbon Porto Turları


Yüzyıllardır okyanus ile barış içinde yaşamaya çalışan Portekiz halkı suyun kendilerine verdiği eşsiz mirası sizlerle paylaşmak için hazır bekliyor. Yazılı Portekizce her ne kadar görsel olarak İspanyolca'ya ve İtalyanca'ya benzese de, konuşulduğu zaman çok farklı bir karakter alıyor. Yine de İspanyolca bilenler biraz dikkatle kelimeleri anlayabilir...

Alfama, Lizbon'un en eski bölgesidir. 1755 yılındaki depremden kurtulanlar orijinal halleriyle ayaktadır. Haziran ayında Castelo ve Mouraria bölgesinde şenlik üzenlenir. Alışveriş Fırsatı yapmak isteyenler Baixa bölgesine mutlaka uğrasınlar... Başta trafiğe kapalı olan Rua Augusta caddesi olmak üzere, birçok imkan bulacaksınız. Portekiz yemeklerinde sıkça kullanılan baharatların geleneği Vasco de Gama ve diğer denizciler yaptığı keşiflere borçludur. Lizbon metrosu 4 hattan oluşmaktadır. İstasyonlar yenilenip Portekiz sanatçıların eserleri ile dekore edilmiştir.
 

Lizbon Porto Turları

 

Portekiz neler yenir ?


Damak Zevki: Atlantik Okyanusu'nda kıyıları bulunan Portekiz mutfağında özellikle deniz mahsülleri önhemli bir yer tutmuştur. Aynı zamanda Akdeniz kültürüne hakim ülkede damak zevki de tamamen Türk damak zevkine uygundur. Akşam Yemekten Sonra: Lizbon'da gece hayatı tüm gece 24:00'dan sonra hareketlenmektedir. Şehirde tüm gece payatını çevreye rahatsızlık vermemesi için Docaf denilen liman bölgesinde tek bir yerde toplanmıştır. Özellikle "Blue Bar"ı mutlaka bir akşam ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Burada bar-restoranlar, gece kulüpleri ve discolar hepsi yanyana dizili olup sabahın erken saatlerine kadar hareketli gece hayatı sürmektedir. Gece kulüplerindeki içki ücretleri Türkiye'deki mekanlar ile aynıdır.


 

Kişi Başı Fiyatları   599 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı        799 Euro

 

Kişi Başı Fiyatları: 799 euro     Tek Kişi Fiyatı :  999  euro