Kanada Alaska Turları

 

Kanada Toronto Turu

 

Montreal (Kanada), Toronto (Kanada), Vancouver (Kanada) Alaska

 

İstanbul / Paris / Toronto – Montreal / Paris / İstanbul Air France Fransız Havayolları ile

 

 

Dünyada yaşanılacak şehirler arasında en üst sıralarda bulunan Toronto, alışveriş merkezleri,sanat galerileri, geniş yeşil parkları,çok kültürlü mutfak seçeneği ve cafeler ve bir çok festivaller şehri.
 

 

Alaskanın vahşi doğası, buz dağları, Hubbard buzulu, azgın nehirler, sayısız güzel göller ve yeşilin etkileyici güzelliği. Glacier Bay National Park turu, Altın merkezi ve Balina gözlem gezisi.

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

01.GÜN CUMARTESİ:İSTANBUL / PARİS / TORONTO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümü – Air France kontuarı önünde 06:00 da Tur gurubu ile buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Air FRance Fransız Havayollarına ait AF 2391 nolu sefer ile 09:00 da hareket ve yerel saat ile 11:45 de varış.

Paris’de yapılacak kısa bir aktarmadan sonra dünyanın en gelişmiş, en rahat, standardı en yüksek ülkelerinden biri olan ve yüzölçümüne göre çok büyük bir ülke olmasına az nüfusu ile dikkat çeken Kanada’nın kozmopolit şehri Toronto’ya AF 358 nolu sefer ile 13:15 de hareket ve yerel saat ile 15:30 da varış. Özel aracımız ile otelimize gidiş. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. (90’lı yıllarda Kanada 3 sene üst üste yapılan istatistiklere göre dünyanın en yaşanılabilir ülkesi seçilmiştir)


02.GÜN PAZAR:TORONTO (NİAGARA ŞELALELERİ)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Ontario Eyaleti’nin başkenti Toronto şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Çin Mahallesi, Fransızlar’ın sömürge döneminden kalma tarihi Belediye Binası, Parlamento, yeni vilayet binası, ünlü Yong Caddesi, Royal Ontario Müzesi, Union Tren İstasyonu, 544 metrelik kule ve ticaret merkezi göreceğimiz yerler.

 

Turdan sonra dünyanın en büyük şelalelerinden biri olan Kanada / ABD sınırındaki Niagara’yı ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz esnasında Maid of the Mist adlı tekneye binip bu büyük şelalenin altına kadar gideceğiz (bugün içerisinde yanınıza lütfen yedek bir çift ayakkabı ve yağmurluk alınız). Daha sonra hatıra eşyalar almak için serbest zaman. Akşam yemeği Niagara’da. Akşam özel aracımız ile otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

 


03.GÜN PAZARTESİ:TORONTO / OTTAWA

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile otelimizden hareket ve Kanada’nın başkenti Ottawa’ya varış. Otelimize transfer olmadan önce Ottawa şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız.

 

1858 yılında İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından ülkenin başkenti olarak seçilen bu şehirde gotik mimari tarzı ile Parlamento Binası ve Bahçeleri, İngiliz Valilik Binası (günümüzde Kanada hala İngiltere’nin Milletler Topluluğu’na üye bir devlettir), Rideau Kanalı, Güzel Sanatlar Merkezi, Konfederasyon Bulvarı,Medeniyetler Müzesi göreceğimiz yerler.

 

Turdan sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Arzu edenler akşam kafeleri ile hoş bir görüntü oluşturan Byward Pazarını ziyaret edebilirler. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Konaklama otelimizde.

 


04.GÜN SALI:OTTAWA / MONTREAL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Ontario Eyaleti’nin diğer büyük bir şehri olan ve 80 li yıllarda Olimpiyat Organizasyonuna ev sahipliği yapmış göller ve ormanlar bölgesi Montreal’e hareket. Montreal bugün Fransızca’nın dünyada en çok konuşulduğu 2.ci büyük şehir olmakla beraber dünyanın en gözde sanat ve kültür merkezlerinden biridir. Montreal’e varışımızda otelimize yerleşmeden önce panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda Eski Montreal Bölgesi, Notre Dame Basilika’sı, Olimpiyat Stadyumu, Saint Joseph Oratoryosu, Mount Royal Parkı göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Konaklama otelimizde.

 


05.GÜN ÇARŞAMBA:MONTREAL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Konaklama otelimizde. (Bugün içerisinde sizlere tavsiyemiz,içinde Kanada Kızılderili totemlerinin bulunduğu Medeniyetler Müzesini ziyaret etmenizdir)


06.GÜN PERŞEMBE:MONTREAL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Konaklama otelimizde.


07.GÜN CUMA:MONTREAL / QUEBEC / MONTREAL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Kuzey Amerik Kıt’a sının etrafı surlar ile çevrili tek tarihi şehri olan, Samuel de Champlain tarafından kurulmuş, UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen, etrafı minik kulelerle çevrilmiş, tarihte yeni Fransa’nın başkenti olarak bilinen ancak 1759 yılında İngiltere Kraliçesi tarafından bir İngiliz toprağı olarak kabul edilmiş ve kraliyet adına taçlandırılmış şehir olan Quebec’e hareket. Kısa bir yolculuktan sonra varış.

 

Ardından bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda Place d’Armes, Chateau Frontenac, antik şehir surları, Quebec Kalesi, bir eşi Paris’te bulunan ünlü öğrenci mahallesi Quartier Latin göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra alışveriş için serbest zaman. Turdan sonra otelimize gidiş. Konaklama otelimizde.

 


08.GÜN CUMARTESİ:MONTREAL / PARİS

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra akşama kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına gidiş. Check-in işlemlerinden sonra Air France Fransız Havayolları’na ait AF 349 nolu sefer ile 22:50 de Paris’e hareket. Konaklama uçakta.


09.GÜN PAZAR:PARİS / İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 11:40 da varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra AF 1790 nolu sefer ile 12:35 de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 16:55 de varış. Turumuzun sonu.
 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*İstanbul / Paris / Toronto – Montreal / Paris / İstanbul Air France Fransız Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.
*Toronto’da 2 gece, Ottawa’da 1 gece, Montreal’de 4 gece yatak kahvaltı bazında 1.ci Sınıf otellerde konaklamalar. (Toronto Best Primrose Hotel veya birbenzeri, Ottawa Capital Hill Hotel&Suites veya birbenzeri, Montreal Maritime Plaza veya birbenzeri)
*Otel dışında yerel restoranlarda alınacak olan programda belirtilmiş olan akşam yemekleri.(içecekler hariç)
*Her şehirde yarımşar günlük panoramik şehir gezi turları.
*Niagara Şelaleleri gezisi.
*Şelalelerde Maid of Mist adlı tekne ile gezinti.(hava şartlarına ve suyun yoğunluğuna bağlıdır)
*Toronto / Niagara / Toronto / Ottawa / Montreal / Quebec arası özel araç ile yolculuklar.
*Toronto’da havalimanı / otel transferi.
*Tecrübeli rehberlik hizmetleri.

 

 

Kişi Başı Fiyatları: 3.790 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı :     5.190  Euro