Hindistan Nepal Turları

Emirates ve Aie India İle 15 Gün
İstanbul - (DUBAI) - BOMBAI(2)-DELHI (1)-JAIPUR (2)-AGRA (1)-VARANAŞİ(1)-KATHMANDU (2) LHASA(3) - DELHI (1)-(DUBAI)- İstanbul

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1. Gün  İstanbul - (DUBAI) - BOMBAI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümü EMIRATES Havayolları MİLTUR kontuarı önünde saat 17:10'da Tur gurubu ile buluşma, EMIRATES Havayolları'nın EK-122 sefer sayılı uçağı ile saat 19:10'da DUBAI'ye hareket, 01:15'de varış uçak değiştirme ve EMİRTAES HavayollarıNIN EK-504 sefer sayılı uçağı ile saat 04:00'de BOMBAI'ye hareket gece uçak ile yolculuk

 

Hindistan gezilecek yerler


2. Gün  BOMBAI

Sabah saat 08:15'de BOMBAI'ye varış.Özel otobüsümüz ile otele transfer.Otele yerleşme.Yarım günlük panoramik şehir keşif ve gezi turu.Görülecek yerler arasında; Kamla Nehri Parkı,MALABAR TEPESİNDEKİ GÖRKEMLİ BAHÇELER,CHOWPATTY SAHİLİ,PRENSLİK MÜZESİ,MANI BHAWAN,DHOBI GHAT,ESKİ HİNDİSTAN ANA GİRİŞ KAPISI,CRAWFORD PAZARI,VE FLORA ÇEŞME Sİdiğer göreceğimiz yerler.tur bitimiz serbest zaman konaklama otelimizde.

 


3. Gün  BOMBAI

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ELEPHANT ADASI turu.Tekne ile gidiş.Ada 5-8 yy. arasında kayalara oyularak yapılmış mağaralarıyla meşhur.Tur bitimi otele gidiş. konaklama otelimizde.

 


4. Gün  BOMBAI - DELHI

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş uçak ile saat 11:00'de DELHI'ye hareket.12:55'de varış.otele gidiş,yerleşme sonrası panoramik DELHI şehir keşif ve gezi turu yapılacaktır .Gezilecek yerler arasında; ESKİ DELHİ, SHANTI VANA SANDSTONE DUVARI, İMPARATOR SHAHJEHAN TARAFINDAN YAPTIRILMIŞ KIZIL KALE, (REDFORD) HİNDİSTAN'nın en büyük camisi BÜYÜK JAMA CAMİİ, MAHATMA GANDHİ ve JAWAHARLAL NEHRU'nun naaşlarının yakıldığı RAJ GHAT ve SHANTI, MAHATMA GANDHİ ABİDESİ ve ESKİ DELHİ pazarında gezi ve alışveriş yapma imkânı. PARLAMENTO BİNASI, HİNT KAPISI, HUMAYON TÜRBESİ, QUTAB MİNAR BİNASI. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.


5. Gün  DELHİ - JAIPUR

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra özel otobüsümüz ile JAIPUR'a hareket. Öğleye doğru varış, otele yerleşme ve dinlenme.Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

 


6. Gün  JAIPUR

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Amber Fort gezisi, Sheesh Mahal, jai Mahal Kali Tapınağı görülecek ve fillerle hoş bir gezinti yapacaksınız. Ayrıca Maharaja rasathanesi Sarayı, Hawa Maha, (Rüzgar Sarayı) görülecek yerler arasındadır. Akşam Ekstra 1.5 saat uzaklıktaki muhteşem bir HİNT sarayında yemekli saray eğlencesi turu. Konaklama otelimizde.


7. Gün  AIPUR - AGRA

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra özel otobüsümüz ile hareket. Yol üzerinde MOĞOL İmparatorluğu'nun eski başkenti FATEHPUR SİKRİ ve İmparator AKBAR tarafından yaptırılmış JAMA MESCİDİ, SALEM CHISTHI'nın mezarı Panch Mahal görülecektir. Öğleden sonra AGRA'ya varış. Otele yerleşme ve AGRA şehir gezi turu 1630 yılında Moğol İmparatoru ŞAH JAHAN tarafından 40 yaşında 14. çocuğunu doğururken ölen eşi MÜMTAZ MAHAL için, sevgi üzerine yaptırılmış, dünyadaki en güzel eserlerden ve dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen ünlü TAJ MAHAL gezilecektir, ayrıca AGRA FORT KALESİ, PEARL CAMİİ, görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasında. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde. İsteyen konuklar ile Ekstra KÜLTÜREL SHOW. Hint dansları ve müziği eşliğinde hoş bir gece.


8. Gün  AGRA - VARANASİ

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş ve CD-7407 sefer sayılı uçak ile saat 12:05'da VARANASİ'ye hareket uçak ile yolculuk 13:55'de varış, otele gidiş, odalara yerleşme. Öğleden sonra BUDİST MERKEZİ VARANASİ şehir keşif ve gezi turu. Bu Turda SWAYAMBHUNATH BUDİST TAPINAĞI, BHARAT MATA ve DURGA TAPINAKLARI, TULSİ MANAS MANDİR, BANARAS HİNT ÜNİVERSİTE BİNASI, SARNATH MÜZESİ ve GANJ NEHRİ görülecektir. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


9. Gün  VARANASİ - (BHERWA) - KATHMANDU

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Kutsal Ganj Nehri üzerinde tekne turu yapılacaktır. Gezi sırasında MANİ KONİCA ve HARİSTCHANEBA görülecek olup, Hint insanının nehir yaşantısına tanık olacaksınız. Onların dua edişlerini ve nehirde yıkanmalarını göreceksiniz. Sabah kahvaltısından sonra havalimanına gidiş ve IC-752 sefer sayılı uçak ile saat 12:55'de NEPAL'in başkenti KATHMANDU'ya uçak ile yolculuk, saat 14:05'de varış, özel otobüsümüz ile otele gidiş, odalara yerleşme ve öğleden sonra SWAYAMBHUNATH TAPINAĞI -BODHNATH - PATAN - TELEJU TAPINAĞI - GOLDEN GATE (ALTIN KAPI) NEWAR ŞEHRİ, MADAHEV ve PARVATİ TAPINAKLARI, TANRIÇA KUMARİ'nin evi görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasındadır. Tapınakları, ilginç mimarili evleri ve Kathmadu'nun ilginç pazarlarında alışveriş olanağı bulacaksınız. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 

Hindistan gezilecek yerler


10. Gün  KATHMANDU (EVEREST)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Ekstra BHADGAON, PASHUPATH ve BODHNATH gezisi. Bu turda Eski Geçit - BHUPERNDRA KRALİYET SEMTİ - DURBER MEYDANI - NUTOPELLA TAPINAĞI ve 2500 yıllık geçmişi olan BUDİST TAPINAĞI'nın olduğu BODHNATH ve BUDA'nın gözleri ve Erotik tahta oymaları ile meşhur PASHUPATİNATH görülecektir. Dhulikhel yolu ile otele dönüş ve turumuzun sonu. Ayrıca yol üzerinde Nepal Halkının elişi atölyelerinde gümüş ve el işçiliği çalışmalarından alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Bugün isteğe bağlı olarak Ekstra Everest ve Himalaya yayları turu alınabilir. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.


11. Gün  KATHMANDU -LHASA

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş.CA-408 sefer sayılı uçak ile 10:25'de LHASA'ya hareket13:45'de varış.Otelinize transfer,yerleşme.AKşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.


12. Gün  LHASA

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Sera Manastır turu.32 odadan oluşan ,ayin odalarıyla meşhur olan Sra'yı gezdikten sonra Jokhang tapınağına gidiyoruz.Jokhang tapınağı M.S 647 yılında inşa edilmiş olup,Tibet'in manevi duygularının merkezi olarak bilinmektedir.Ayrıca Tibet Budist Hacılarının yeri olarak bilinmektedir.Tur bitimi otele gidiş.Konaklama otelde.

 


13. Gün  LHASA

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Potala sarayı turu.MS 640 yılında Songstan Gampo Hükümdarlığının sarayı olarak inşa edilmiştir.Potala sarayı 9.yy da Dalai Lama hükümdarlığı tarafından yenilenerek inşa edilmiştir.Tur bitimi Drepung Manastırında gidiyoruz.Lhasa şehrinde Tibet'in Sarı Tarikatına ait kutsal 3 ana manastırından biridir.Tur bitimi otele transfer.Konaklama otelimizde.


14. Gün  LHASA - KATHMANDU - DELHI

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş.CA-407 sefer sayılı uçak ile saat 09:25'de KATHMANDU'ya hareket.10:15'de varış.uçak değiştirmeve IC-814 sefer sayılı uçak ile saat 14:20'de DELHI'ye hareket,15:40'da varış.Otele gidiş ve yerleşme.Konaklama otelimizde.

 


15. Gün  DELHI - (DUBAI) İstanbul
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş.EMIRATES Havayolları'nın EK-511 sefer sayılı uçağı ile saat 10:00'da DUBAI'ye hareket.12.10'da varış,uçak değiştirme ve EK-121 sefer sayılı uçak ile 14:50'de İstanbul'a hareket,uçak ile yolculuk,17:40'da ISTANUBUL'a varış ve turumuzun sonu.

 

Kişi Başı Fiyatları: 2.390 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı :  2.890  Euro