Güney Amerika Turları

 

ARJANTİN & BREZİLYA


BUENOS AIRES (4) IGUAZU (1) RIO DE JANEIRO (3)


 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1.GÜN: İSTANBUL – PARİS
Turumuz saat 15:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde kontuarı önünde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 18:35’te Air France Havayolları’na ait AF1891 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak ile yolculuknun ardından yerel saat ile 21:15’te Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 23:20’de Air France Havayolları’na ait AF394 sefer sayılı uçak ile Buenos Aires’e uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

2.GÜN: BUENOS AIRES

Sabah saat 08:55’te Buenos Aires’e varıyoruz. Karşılamanın ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i' namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize gidiş ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

3.GÜN: BUENOS AIRES

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizim ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli tango gecesine katılabilirler. Bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekanlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekanda alıyoruz. Konaklama otelimizde.
San İsidro ve Tigre Turu: 60 € (Kişi başı)
Tango Gecesi Turu (Akşam Yemekli): 85 € (Kişi başı)


4.GÜN: BUENOS AIRES

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gaucho turuna katılabilirler. Güney Amerika kovboyları “gaucho”ların günlük hayatlarını yakından görebileceğiniz bir Estancia’ya gidiyoruz. Daha sonra gaucholar size bir folklor gösterisi sunacaklar. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
Gaucho Turu: 85 € (Kişi başı)

5.GÜN: BUENOS AIRES

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Güzel şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir ve alış veriş yapabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

6.GÜN: BUENOS AIRES – IGUAZU

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına gidiş oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelaleleri’ni keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize gidiş oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

7.GÜN: IGUAZU - RIO DE JANEIRO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından akşam uçuşumuza kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Bu ilginç turdan sonra otelimize dönüş. Ardından havalimanına gidiş oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Rio de Janeiro’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılandıktan sonra otele gidiş oluyoruz. Konaklama otelimizde.
Macaco Safari Turu: 100 € (Kişi başı)

8.GÜN: RIO DE JANEIRO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Öğleden sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.
Sugar Loaf turu: 80 € (Kişi başı)

9.GÜN: RIO DE JANEIRO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, otelimizin havuzundan veya sahilden, güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Plataforma’da Samba programına iştirak edebilirler. Konaklama otelimizde.
Corcovado Turu: 75 € (Kişi başı)
Samba Show (Akşam Yemekli): 120 € (Kişi başı)

10.GÜN: RIO DE JANEIRO – PARİS

Kahvaltının ardından uçuşumuza kadar serbest zaman. Sonra havalimanına transfer oluyoruz. Air France Havayolları’na ait AF445 sefer sayılı uçak ile saat 21:15’te Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

11.GÜN: PARİS – İSTANBUL

Yerel saat ile 11:35’te Paris’e varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 12:35’te AF1890 sefer sayılı Air France Havayolları uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 16:55’te olacak. Turumuzun sonu bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 

 

Kişi Başı Fiyatları    2.450 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        3.260 Euro