St.Petersburg turu gezilecek yerleri

 

St.Petersburg

 

Aeroflot Havayolları Tarifeli Seferi ile

 

4 gece 5 gün

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

 

Saint-Petersburg, Petrograd, Leningrad, ve yeniden Saint-Petersburg...1703'te doğan genç bir kent için oldukça fazla sayıda isim. İsim çokluğunun yanı sıra asıl önemli olan tarihi değer taşıyan 3 000 yapının pastel renkli duvarlarının şahit olduğu olayların çokluğu.

 

Rusya'nın batıya açılan kapısında, gezilesi yerler arasında sıradışı Keşiş Müzesi, Pierre ve Paul Kalesi, Smolny Manastırı ve Rus Müzesi bunlardan sadece bir kaçı. Saint-Petersburg aslında sizi seçmeye, elemeye zorlayan gerçek bir açık hava müzesi.

 

 

1.GÜN İSTANBUL – ST. PETERSBURG
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümünde kontuarı önünde saat 13:00’da Tur gurubu ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Havayolları’nın SU6296 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:25’te hareket. Yerel saat ile 19:40’te St. Petersburg’a varış ve karşılanma. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize gidiş. Akşam arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan St Petersburg’un en ünlü caddesi Nevsky’de bulunan Nevsky Restaurant’ta akşam yemeğine katılabilirler (45 Euro). Konaklama otelimizde.
 


2.GÜN ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı ve panoramik şehir gezi turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek Neva nehri gezisine katılabilirler (25 EUR). Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek ‘’Hermitage Müzesi Turu’’na katılabilirler (50 Euro). Hermitage dünyanın en büyük sanat müzelerinden birisidir. Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapar. 1760’dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin başyapıtları arasındadır. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergilenmektedir. Arzu eden konuklarımız rehberimize danışarak Klasik Konser veya Bale gösterisine katılabilirler. Konaklama otelimizde.
 


3.GÜN ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklar ile rehberleri tarafından ekstra Pavlovsk Sarayı turuna katılabilirler (50 Euro). I. Paul tarafından yaptırılan 18. yy. Klasik Rus Mimarisi’nin en güzel örneklerinden olan saray ve binaları. Çar Paul’un Avrupa gezileri sonrası inşa edilen kompleks, iç mimarisi ve sahip olduğu eserlerle Avrupa’nın en güzel ve en zengin saraylarından biri olarak anılmaktadır. Özellikle “Taht Odası” süslemeleriyle göz kamaştırıcı. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklar ile öğleden sonra rehberleri tarafından ekstra Petergoff Sarayı turuna katılabilirler (50 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Aksam arzu eden misafirlerimiz rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Troika Restoran’daki gala yemeğine katılabilirler (70 Euro). Konaklama otelimizde.
 


4.GÜN ST. PETERSBURG – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Aeroflot Havayolları’nın SU6295 sefer sayılı uçuş ile saat 12:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile saat 14:25’te varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

Kişi Başı Fiyatları   620  Euro

 

Tek Kişi Fiyatı         749  Euro