Peru Bolivya turu gezilecek yerleri


 

Air France Havayolları ile 16 Gün


İstanbul- (PARIS) SANTIAGO (2)-LIMA (2)-CUSCO (1)-MACHU PICCHU (1)-CUSCO(2)-PUNO (1)-LA PAZ (1)-BUENOS AIRES (3) (PARIS)- İstanbul

 

İnka'ların Maya'ların izlerinde. Gizemli Machu Picchu

 

Pasifik ve And Dağları'nın karlı zirvelerinde, kıyı çöl kumları arasında iki güzel ülke sizleri bekliyor. 5000 senelik Efsanevi medeniyetlere tanıklık etmek, eşsiz İnka uygarlığını yerinde yasamak, tarihi insanları doğası dansları müzikleri yeme içme kültürleriyle, Güney Amerika'nın bu iki güzel ülkesi siz seyahat severleri bu kadar çok eşsiz renkliliği ile büyüleyecektir. Geç kalmayın sizde yerinizi hemen ayırtın.

 


Gezilecek Yerler Tur Programı


1. Gün  İstanbul - PARIS - SANTIAGO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümü kontuarında saat 13:15'de buluşma, AIR FRANCE uçağı ile saat 15:25'de PARIS'e hareket.18:10'da varış.uçak değiştirme ve AF-416 sefer sayılı uçak ile saat 23:25'de SANTIAGO'ya hareket


2. Gün  SANTIAGO (SİLİ)
Sabah saat 10:30'da şarapları ve fiyordları ile ünlü Şili'nin Santıago şehrine varış özel otobüs ile otele gidiş,yerleşme dinlenme ve serbest. Konaklama otelimizde.


3. Gün  SANTIAGO
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra yarım günlük SANTIAGO şehir keşif ve gezi turu. Görülecek yerler arasında; LA MONDEA SARAYI, PRE COLOMBIAN MÜZESİ, ÜNLÜ PLAZA DE ARMAS BÖLGESİNDEKİ METROPOL KATHEDRALİ, METROPOL KATEDRALİ, ULUSAL MÜZE, SAN CRİSTOBAL PARKI,ATATÜRK CADDESİ VE HEYKELİ. Öğleden sonra şehrin güneyindeki üzüm bağlarının bulunduğu La Florida bölgesinde dünyaca ünlü Cxonchay Torro şaraphanesinde gezme ve şaraplardan tatma imkanı bulacaksınız. Son olarak Maipo kanyonuna doğru yolumuza devam ederek And dağlarının bu bölgede kalan kısmını gördükten sonra otelimize dönüyoruz konaklama otelimizde.

 


4. Gün  SANTIAGO LİMA (PERU)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş. LAN CHILI havayollarının LA-572 sefer sayılı uçağı ile saat 09:15'de Peru'nun başkenti LIMA'ya hareket, saat 12:00'de varış. Özel otobüsümüz ile otelimize gidiş ve yerleşme. Öğleden sonra LIMA şehir keşif ve gezi turu. Görülecek yerler arasında FRANCISCO PİZZARO tarafından yaptırılan SAN FRANCİSCO MANASTIRI ve HÜKÜMET SARAYI, ŞEHİR KATEDRALİ, CASA ALİAĞA, SAN ISIDRO VE MIRAFLORES. Turumuzun sonunda Pasific Okyanusunun muhteşem manzarası görüldükten sonra ALTIN MUZESİ'ni görüyoruz. Bu gezimizde Peru tarihinin altına yönelik el sanatları ve mücevherlerini ayrıca ünlü silah koleksiyoncusu ve tasarımcısı MUJICA GALLOnun dünyanın dört bir yanından özenle toplanmış silah çeşitlerini görme imkanı bulacağız. Akşam Peru gecesi. Perunun yerel danslarını izleyebileceğimiz hoş bir akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

 


5. Gün  LIMA

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra tam günlük Ekstra NAZCA turu. Kimler tarafından ne zaman ve ne amaçla yapıldığı belli olmayan ilginç şekillerin bulunduğu Nazca bölgesine otobüsle varışın ardından sonra Nazca Havayolları'nın uçağı ile 1 saat 20 dk'lık turumuzda gökyüzünden bu şekilleri izleme imkanı bulacaksınız. Otobüs ile otele dönüşün ardından konaklama otelimizde.


6. Gün  LIMA - CUSCO

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş.LAN PERU Havayolları'nın LP-035 sefer sayılı uçağı ile saat 10:50'de CUSCO'ya hareket. 12:05'de havalimanına varış, otelimize gidiş. İnkaların başkenti CUSCO'yu gezme imkanı. Sonrasında Sacsayhuaman Kenko ve Tambomachay'ı görüyoruz.Konaklama otelimizde.


7. Gün  CUSCO - MACHU PICCHU

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra tren istasyonuna transfer.MACHU - PICCHU THE LOST CITY OF INKA (INKALARIN KAYIP ŞEHRİ) ya hareket. Tren yolculuğunun ardından mistik ve gizemli İnka medeniyetinin kalıntılarını ve anıtlarını doğal güzellikler içinde göreceğiz. Konaklama otelimizde.


8. Gün  MACHU PICCHU - CUSCO

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest. Öğleden sonra tren ile CUSCO'ya hareket. Varışın ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Konaklama otelinizde

 


9. Gün  CUSCO
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra tam gün INKA KUTSAL VADİ turu. Bu turumuzda Pisac şehrinde Kızılderililerin pazarlarını gezip, alışveriş yapma imkanı bulacak, Ollantaytambo'da İnka Kalesini gezeceğiz. Öğle yemeğinin dahil olduğu gezimizin ardından otele dönüş. Konaklama otelimizde.


10. Gün  CUSCO PUNO

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra özel otobüsümüz ile tren istasyonuna hareket. Peru'nun muhteşem doğa manzaralarını görerek yapacağınız tren yolculuğunun ardından JULIACA'ya varış, otobüs yolculuğunun ardından PUNO'ya varış. Otelimize gidiş, odalara yerleşme. Konaklama otelinizde


11. Gün  PUNO LA PAZ (BOLIVYA)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra dünyanın en yüksek gölü olan TITICA gölüne hareket Katamaran ile gerçekleşecek olan turumuz Güneş adasından başlayarak,Chu da son bulacak. Konaklama otelimizde.


12. Gün  LA PAZ BUENOS AIRES (ARJANTIN)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş. Bolivya Havayollarının LB-931 sefer sayılı uçağı ile saat 07:00'de Buenos Aıres'e hareket saat 08:00'da havalimanına varış, otelimize gidiş yerleşme ve BUENOS AIRES şehir keşif ve gezi turu. Fotoğraf Çekimi ve Gezilecek yerler arasında ; SAN MATTİN ALANI - AVENUE 9. JULİO - OBELISK - CASA ROZADA - PALERMO PARKI - ST.THİELMO - ROCOLETTA - MONUMENTAL MEZARLIK ve EVA PERON - FLORİDA ALIŞVERİŞ CADDESİ - PİLAR KİLİSESİ- eski ve yeni limanların bulunduğu LA BOCA, METROPOLİTAN KATEDRALİ - KONGRE SARAYI - COLON TİYATROSU. Akşam yemekli TANGO SHOW izleme imkânı. Konaklama otelimizde.

 


13. Gün  BUENOS AIRES (ARJANTIN)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra FIESTA GAUCHO turu. Bu turda öğle yemeği dahil tüm gün ESTANCIA diye bilinen tipik ARJANTİN ÇİFTLİĞİNDE GAUCHO'ların yaşamları ile birlikte kültürel özelliklerini, danslarını, müziklerini, folklörünü izleme olanağı. Konaklama otelimizde.


14. Gün  BUENOS AIRES (ARJANTIN)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra DELTA ve TIGRE turu. River Plate deltasında gezme imkanı. Öğleden sonra serbest,alışveriş fırsatı ve gezme imkanı. Konaklama otelinizde


15. Gün  BUENOS AIRES - PARIS

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest. Öğleden sonra havalimanına gidiş. AIR FRANCE'ın AF-417 sefer sayılı uçağı ile saat 17:20'de PARIS'e hareket, gece uçak ile yolculuk.


16. Gün  PARİS - İSTANBUL

Saat 11:20'de Paris'e varış. Akşam Air France uçağı ile saat 18:55'de Istanbul'a hareket, saat 23:15'de Istanbul'a varış ve turumuzun sonu

 

 

Görmeden -  Yapmadan Dönme  !!

San Francisco ManastırınI Görün
Larco Herrera Müzesi
Pisac PazarınI Gezin
Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu
Dini Merkez Kenko Tapınağı
“Kızıl Kale” Puca Pucara Görün
Güneş Tanrısı’na adanmış Korikancha Tapınağ
Dünyaca ünlü Cadılar Pazarı
Akapana Piramidi,The Kalasasaya Tapınağ
Titicaca Gölü ve Taquile Adası
Gizemli Nazca Çizgileri ve Palpa Çizgileri

 

 

Kişi Başı Fiyatları    3.550 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        3.850 Euro