Kolombiya gezilecek yerler turuKolombiya gezilecek yerler turu

 

Kolombiya turu
(13 gün 12 gece)
Gezilecek Yerler Tur Programı1.Gün Bogota – Varış 22 Mayıs
Türk Hava Yollarının TK175 uçuşu ile Bogota Eldorado Havalimanı dış hatlar geliş Pazar terminalinde 8am de kaşılama. Sizleri bekleyen Türkçe konuşan tercümanımız ve özel otobüsümüz ile otelimize ulaşıyoruz, alacağımız koktelin ardından odalara yerleşme.

 

Bogota’nın en eski bölgelerinden biri olan Usaquen ziyareti. Usaquen, özellike Pazar günleri park etrafında kurulan marketleri ile gayet eglenceli olmakla birlikte dünya mutfağından bir çok örneğin sunulduğu restoranlar ve cafeler ile her zaman canlı bir semttir. Geceleme Bogota daki otelimizde.

 


2.Gün Bogota - Leticia 23 Mayıs

Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Bogota Eldorado Havalimanı İç Hatlar Pazartesi gidiş terminalinde; bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Avianca Havayollarının tarifeli AV9486 sefer sayılı uçuşu ile 12.04’de Bogota’dan ayrılıyoruz (Uçuş süresi yaklaşık 2 saat) Yerel saat ile 14:11’de Leticia’ya varış.

 

Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize gelmeden önce, Amazon dünyası Ekolojik Park ziyareti: alacağımız öğle yemeğinin ardından Amazon doğal bitki örtüsünü görebileceğimiz Botanik Bahçesini ziyaret edeceğiz. Amazon meyvelerini, hayvanlarını doğal ortamlarında görme şansı edineceğiz. Amazonluların kullanıldığı Doğal Ürünleri tanıyacağız. Geceleme Leticia daki otelimizde.

 


3.Gün Leticia – Marasha (Peru) 24 Mayıs

Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, tekne ile Amazon nehrin üzerinde olacak turumuz 7:30am de başlıyor. İlk durağımız nehrin karşı kıyısında bulunan Peru topraklarındaki Maymun adası, orda Ticuna (Macedonia) yerlileri ile tanışacağız, daha sonra Puerto Nariño gideceğiz.

 

Öğle yemeğinden sonra,Tarapota gölü, Amazonun meşhur pembe yunusları ve son olarak da Puerto Alegria (Sevinç Kapısı) ziyaret edeceğiz.Turumuzun arından Leticia’ya otelimize geri döneceğiz. Geceleme Leticia daki otelimizde.

 


4.Gün Leticia – Tabatinga (Brazilya) – Armenia 25 Mayıs

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, kısa bir yürüyüş ile Brazilya sınırını Çarşamba geçip Tabatinga yı ziyaret edeceğiz. Daha sonra yerel yemeklerin sunulacağı Cabaña Flotante kurupira (yüzen ev kurupira) restoranında öğle yemeğimizi alacağız.

 

Öğle yemeğinin ardından Leticia havalimanına geliyoruz; bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Avianca Havayollarının tarifeli AV9487 sefer sayılı uçuşu ile 14.41’de Leticia’dan ayrılıyoruz (Uçuş süresi yaklaşık 2 saat) Yerel saat ile 16:46’da Bogota’ya varıyoruz. Yine Avianca hava yollarının AV9841 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 17:55 de Bogota’dan hareket ediyoruz ve 18:58 de Armenia’ya varıyoruz. Geceleme Armenia daki otelimizde.

 


5.Gün Armenia 26 Mayıs
Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Armenia nın da içinde bulunduğu Quindio departmanında Dünyanın en meşhur kahvesi olan Kolombiya kahvesi hakkında detay bilgisinin alınacağı Ulusal Kahve Parkını ziyaret edeceğiz.

 

Burda kahvenin ağaçdan soframıza kadar hikayesin öğrenecek işlemler ellerinizle yapma şansı yaşayacaksınız. Park içerisinde alacağımız öğle yemeğimizin ardından Recuca ve kelebek parkını ziyaret edeceğiz. Geceleme Armenia daki otelimizde.

 


6.Gün Armenia - Cali 27 Mayıs

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Armenia ya 1 saat uzaklıktaki Salento Cuma kasabasını ziyaret edeceğiz. Bu kasaba sizlere tipik bir kahve üreticisi kasabasının nasıl olduğuna dair çok güzel bir örnek verecektir.

 

Öğle yemeğimizin ardından 2 saatlik otobüs yolculuğumuzun ardından Cali ye otelimize varıyoruz. Geceleme Cali deki otelimizde.


Extra: Cali dünyanın Salsa dansı başkentidir. Bu dansı, tarihini ritmini öğrenmek için şehirde bulunan birçok dans okulundan en eskisi olan Delirio ya gideceğiz. Delirio Kolombiya da Salsa dansını sergileyen Cirque du Soleil tarzında bir show sunmakta. Show saat 9pm de başlıyor ve 2am bitiyor. Bu örneği dünyada başka bir yerde olmayan show aklınızı başınızdan alacak.

 


7.Gün Cali 28 Mayıs

Hotelimizde alacağımız geç kahvaltımızın ardından, turumuz 11am de başlayacak. İlk Cumartesi durağımız deniz seviyesinden 1474 metre yükseklikte olan Kristal tepesinde 26 metre yüksekliğindeki Cristo Rey heykelini ziyaret edeceğiz. Bu heykel Rio de Janeiro daki meşhur Cristo Redentor heykelinden sadece 12 metre daha kısadır. 464 ton ağırlığındaki bu heykel Cali’yi yukardan seyreder.

 

Tepe inişimizde San Antonio semtine uğrayıp öğle yemeğimizi kristal tepesi inişinde bulunan Calinin en eski semti olan San Antonio’da alacağız. 5000 aşkın disco nun olduğu Cali de tabiki en çok sevilen müzik cinsi Salsa. Bu dansı, ritmini öğrenmek için dans okulundan salsa dersi alacağız. Geceleme Cali deki otelimizde.

 


8.Gün Cali – Cartagena 29 Mayıs

otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Cali havalimanına gidiyoruz. bagaj, Pazar bilet ve biniş işlemlerinin ardından Avianca Havayollarının tarifeli AV9502 sefer sayılı uçuşu ile 11.20’de Cali’den ayrılıyoruz (Uçuş süresi yaklaşık 1,5 saat) Yerel saat ile 12:48 de Cartagena’ya varıyoruz.

 

Akşam yemeğinin ardından Cartagena eski şehir bölgesinde kısa bir yürüyüş yapacağız. Parklarda sergilenen showları seyredeceğiz Kolombiyanın Karayip kıyılarındaki gece hayatına şahit olacağız. Geceleme Cartagena’daki otelimizde.

 


9.Gün Cartagena 30 Mayıs

Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Cartagena şehir gezisi. Koloniyal Pazartesi mimarisi, rengarenk balkonları ve tarihi kapıları ile Cartagena gezisi: San Felipe kalesi, La Popa Tepesi, UNESCO Dünya Mimarisi Listesinde yer alan eski şehir merkezi, San Pedro Claver Kilisesi ve Meydanı, Boliver meydanı.

 

Gezimiz eski şehir kısmını araştan inerek yürüyerek yapacağız. Yürüyüşümüz sırasında engizisyon müzesini ziyaret edip Cartagena hakkında Sömürge ve Esirlik konularında bilgi alacağız. Geceleme Cartagena daki otelimizde.

 


10.Gün Cartagena – Tespih (Rosairo) Adası 31 Mayıs
Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, saat 9am de tespih adalarından bir olan özel adamıza doğru sürat teknemiz ile hareket edeceğiz. Bir saat sürecek zevkli bir yolculuğun ardından cennetten bir parça olan adamıza ulaşıyoruz.

 

Burda plajdan mümkün olduğunca faydalanmak ve rahatlamaktan başka hiçbir kayğınız olmayacak. Öğle yemeğimizi adada; özel balık ve deniz ürünlerinden yaptıkları bir menü olarak aldıktan sonra akşam 5pm de Cartagena ya geri dönüyoruz. Geceleme Cartagena daki otelimizde.

 


11.Gün Cartagena – Bogota 1 Haziran
Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Cartagena Rafael Núñez Havalimanı iç hatlar gidiş terminaline transfer. Avianca hava yollarının AV9759 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 12:27 da Cartagena’dan hareket ediyoruz ve 13:57 de Bogota’ya varıyoruz.

 

Teleferik yada finuküler ile çıkacağımız deniz seviyesinden 3152 metre yukarda olan Monserrate tepesini ziyaret edeceğiz tepedeki kiliseyi ziyaret edeceğiz. Gün batımını seyrettikten sonra hotelimize geri dönüyoruz. Geceleme Bogota şehrin deki otelimizde.

 


12.Gün Bogota 2 Haziran
Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Bogota’nın en eski bölgesi olan La Candelaria bölgesi gezisi: Kolomb öncesi döneme ait 35 bin parça eserin sergilendiği Altın Müzesi gezisi, Bolivar Meydanı, Adalet Sarayı, Kongre Binası ve El Sagrario Şapeli ziyaret edeceğiz.

 

Öğle yemeğinden sonra, ünlü Kolombiyalı ressam Fernando Botero’nun eserleri ile birlikte Dali, Monet ve Van Gogh un eserlerinin sergilendiği Botero Müzesi gezeceğiz. Akşamüzeri Bogotalıların severek ziyaret ettikleri Zona bölgesine gideceğiz. Burası her ülke yemeğinin bulunabileceği restaurantları, bar - pubları ve alış veriş merkezleri ile hareketli bir bölge. Geceleme Bogota daki otelimizde.

 


13.Gün Bitiş 3 Haziran
Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, TK175 numaralı Türk Hava Yolları uçuşumuzu saat 9:30 almak üzere Eldorado havalimanı transfer ve dış hatlar gidiş terminaline geliyoruz, Check-in işlemlerinin ardından turumuzu bitiriyoruz.Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Alan-Otel-Alan Transferleri
• Klimalı otobüsler ile tüm transferler ve seyahatler
• Panoramik Şehir Turları
• Tekne turları
• Belirtilen otellerde double konaklamalarda
• Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
• Delirio salsa gösterisi 60usd.

 


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

• Kolombiya Havayolları
Avianca tarifeli seferi içhatlar uçuşları ile Bogota-Leticia-Bogota, Bogota-Armenia, Cali-Cartagena, Cartagena-Bogota ekonomi sınıfı uçak bileti. yaklaşık olarak 250usd ila 350usd civarında.
• Kaza ve Sağlık Sigortası
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar
• Bahşişler ve Amazon turu
• Zorumlu olmamakla birlikte sarı humma (yellow fever) aşısı Amazona ulaşmadan en geç 15 gün içinde vurunulmalıdır. Bu tur için 10 ile 20 Mayıs tarihleri arasında.
 

Genel Bilgi

• Kolombiya tropikal iklimde olmasına rağmen ülkedeki şehirlerin yükseklikleri ve konumları açısından çok değişik iklimler yaşanmaktadır. Ülkenin en serin şehri Bogota olup özellikle akşamları min 5 derece, ülkenin en sıcak yeri ise Karayip sahilleri olup max 40 derece sıcaklık görülebilir. • Uzun kollu süeter, hafif ceket, mayo, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi ve sivri sinek ilacı yanınızda almayı unutmayın