Kenya gezilecek yerler ve safari turlarıKenya gezilecek yerler ve safari turları

 

Safari ve doğal yaşam yolculuğu

Kenya gezilecek yerleri

 

Gezilecek yerler programı


1. Gün  İSTANBUL (AMSTERDAM) NAIROBI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümü kontuarı önünde 13:00da Tur gurubu ile buluşma KLM Havayollarının KL-1610 sefer sayılı uçağı ile 15:10da Amsterdam'a hareket, 17:50de varış, uçak değiştirme ve KL-4341 sefer sayılı uçak ile 20:40da NAIROBIye hareket, gece uçak ile yolculuk.

 


2. Gün  NAIROBI
Saat 06:10da NAIROBI JOMO INTERNATIONAL havalimanına varış, özel otobüsümüz ile otele gidiş, odalara yerleşme ve dinlenme imkanı. Öğle yemeği ve öğleden sonra NAIROBI şehir keşif ve gezi turu. NATIONAL MUSEUM (ULUSAL MUZE), BELEDİYE SARAYI, NAIROBI CITY PARK görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman. Yerel halkın el işlerinin satıldığı pazar ve alışveriş merkezlerini ziyaret imkanı. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

 


3. Gün  NAIROBI AMBOSELI
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra özel araçlarımız ile AMBOSELİye hareket ediyoruz. ATHİ Platosunu geçerek NAMANGAya ulaşıyoruz. Filmlere konu olmuş ünlü KLİMANJERO Dağının eteklerindeki fillerin çokluğu ile dikkat çeken bir alan üzerinde kurulu AMBOSELLİ Milli parkına varış, otele yerleşme, öğle yemeği. Daha sonra özel araçlarımız ile foto safariye katılıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.


4. Gün  AMBOSELI
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra AMBOSELLİ Milli parkında tam gün sürecek macera dolu safariye katılıyoruz. Çeşitli hayvanların yaşam alanlarını, günlük hayat  tarzlarını çok yakından izleme olanağı bulacağınız. Gezi sırasında öğle yemeği yerel bir restaurantta alınacaktır. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.


5. Gün  AMBOSELİ MT. KENYA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra özel araçlarla MT. KENYAya hareket, (Kenyanın en yüksek bölgelerinden) Afrikanın doğal güzelliklerini ve çeşitli hayvanları doğal ortamlarında görerek ATHİ Platosu üzerinden kuzeye yönelerek, NAMANGA üzerinden MT. KENYAya ulaşıyoruz. Orman içindeki tek lodge olan otelimize varış, otele yerleşme ve serbest. Öğle yemeği yolda yerel bir restaurantta alınacaktır. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde. Akşam balkonunuzdan lodgea yaklaşan bazı hayvanları görme imkanı bulabilirsiniz.

 


6. Gün  MT. KENYA LAKE NAKURU
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra MT. KENYA görülerek özel araçlarımız ile yine doğal parkları, NYAHURURU ve THOMSON şelaleleri ziyaret ederek ve doğa güzelliklerini izleyerek, KENYAnın en güzel göllerinden biri olan flamingo cenneti LAKE NAKURUya (NAKURU GÖLÜ) varış, otele yerleşme, öğle yemeğimiz ve serbest. Göl kenarındaki flamingoların muhteşem görüntülerini izleme imkanı. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


7. Gün  LAKE NAKURU MASAI MARA
Sabah kahvaltısında sonra özel araçlarımız ile NAKURU gölünü arkamızda bırakarak güneydoğuya yöneliyoruz, LONGONOT Yanardağını geçip, Kenya'nın en büyük doğal parklarından biri olan MASAI MARAya geçit veren NAROK üzerinden, MASAIlerin yoğunlukla yaşadığı bölgeye ulaşıyoruz. ZEBRA, GAZEL, ZÜRAFA, GERGEDAN sürülerinin ve diğer çeşitli hayvanların bulunduğu bu parktaki öğle yemeğinden sonra muhteşem bir balon gezisi yapıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


8. Gün  MASAI MARA NAIROBI
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra özel araçlarımız ile NAIROBIye hareket, öğle yemeği yolda alınacaktır. Öğleden sonra NAIROBIye varış, otele yerleşme ve serbest. Akşam yemeği. Kenya'nın yerel danslarının ve müziğinin sergilendiği Kenya dans showunu izleme imkanı. Konaklama otelimizde.

 


9. Gün  NAIROBI SYCHELLES
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş. BA-065 sefer sayılı uçak ile 10:25de NAIROBIden SYCHELLES Adalarına hareket, uçak ile yolculuk, 14:25de tropikal iklimi ve egzotik çiçekleriyle ünlü SYCHELLES Adalarına varış, otele gidiş, odalara yerleşme ve serbest. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

 


10. Gün  SYCHELLES
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Güney Afrikanın cennet adalarından biri olan SYCHELLESin büyüleyici kumsallarından, denizinden yararlanma imkanı. Adada alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


11. Gün  SYCHELLES

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest, deniz ve güneşlenme imkanı, ayrıca dünyaca ünlü bir dalış merkezi olan SYCHELLES ADALARInda tüplü ve tüpsüz dalışlara katılabilirsiniz. Öğleden sonra VICTORIA Çarşısı ve ST. ANNE Milli Parkı gezisi. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


12. Gün  SYCHELLES

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest, deniz ve güneşlenme imkanı veya PRASLİN ve LA DİGUE Adaları turu. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


13. Gün  SYCHELLES (NAIROBI) AMSTERDAM

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman. Öğlen havalimanına gidiş. KQ-451 sefer sayılı uçak ile 14:00da NAIROBIye hareket, 16:20de varış, uçak değiştirme ve KLM Havayollarının KL-566 sefer sayılı uçağı ile 22:20de Amsterdam'a hareket, gece uçak ile yolculuk.

 


14. Gün  AMSTERDAM İSTANBUL
Saat 05:50de AMSTREDAMa varış, uçak değiştirme ve KL-1613 sefer sayılı uçak ile 09:55de İSTANBULa hareket, uçak ile yolculuk, 14:15de İSTANBULa varış ve turumuzun sonu