Mısır Kahire Nil turları gezilecek yerleri

 

KAHİRE & NİL Turu
Mısır H.Y. ile İstanbul-Kahire-Luxor & Aswan-Kahire-İstanbul

 

Bereketli Nil ve Gizemli Piramitler

 


" Piramitlere yolculuk "
Tarihin derinliklerine inerek gizemli bir tatil yaşamak için işte fırsat..
Tüm görkemiyle dimdik ayakta duran, dünyanın yedi harikalarından Piramitler`in ve İskenderiye Feneri`nin doyumsuz ve hayret verici güzelliklerini yaşamak ve tarih içerisinde güzel ve sonsuz bir geziye çıkmak için dünyanın en eski uygarlıklarından biri olan bu mitolojik şehre gelin..
Kendinizi geçmişe döndürerek o zamanları yaşamak istiyorsanız Kahire, Luxor, Asudan ve Abu Simbel tüm görkem ve gizemleri ile size kucak açıyor.

Kahire Nereleri Görmeli ?

Keops, Kefren ve Mikerinos Piramidleri, Nil Nehri, Büyük Sfenks, İskenderiye Feneri, Kahire Müzesi, Luxor`un Krallar vadisi, Luxor Tapınağı, Kleopatra`nın sarayı, Popirüs Enstitu ve daha birçok kültür varlıkları Mısır`a gelme nedeni olabilir.

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1. GÜN: Kahire'ye varış, alanda karşılama ve buluşma, Otelinize transfer. Akşam Yemeği ile birlikte Gece Cruise turumuz var. Tur bitiminde otele transferimiz ve Geceleme Kahire'de otelimizde.

2. GÜN: Kahvaltıdan sonra Mısır içhatları ile Luxor'a uçuyoruz. Varıştan sonra, transfer ve West bank'a yola koyuluyoruz. Westbank'ta Krallar Vadisinde Hatchepsut anıtını ziyaret ediyoruz. Devamında Cruise/Yatımıza giriş yapıp Öğle yemeğimizi yatımızda alıyoruz. Yemekten sonra ünlü Karnak ve Luxor Anıtlarını ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde Cruise'imize dönüş, Akşam yemeği ve Geceleme. 

3. GÜN: Kahvaltı Yatımızda ve Nil nehrinde yolculuğa başlıyoruz. Esna'yı geçip Öğle yemeğinden sonra Edfu Anıtını ziyaret ediyoruz. Yatımız Kom Ombo'ya kadar yolculuğuna devam ediyor ve Kom Ombo'da Akşam yemeğinden sonra geceleme yatınızda. 

4. GÜN: Yatımızda alınan kahvaltıdan sonra Kom Ombo Anıtını ziyaret edip, Aswan'a kadar yatımızla yola devam ediyoruz. Aswan'a varıp,Akşam yemeği ve Geceleme yatımızda.  .

5. GÜN: Kahvaltıdan sonra Bitmemiş Obeliks Anıtını ziyaret edip Büyük Baraj gezimizden sonra Yata dönüyoruz. Öğle Yemeğimizden sonra, balıkçı tekneleri ile Felucca'da Botanik bahçelerini geziyoruz. Cruise'mize geri dönüş, akşam yemeği ve geceleme Yatımızda. 

6. GÜN: Yatımızda alınanson kahvaltıdan sonra; Kahire'ye dönüş için havaalanına transfer oluyoruz. Kahire'ye varış, ve turumuz Sakkara Piramitlerine ulaşıp, burada Öğle yemeği alıyoruz. Daha sonra Kahire şehir merkezine hareket ve Muhammet Ali Camisini geziyoruz. Gezimiz sonrasında serbest zaman ve Khan El Khalily çarşısında alışveriş zamanı. Hotele transfer - Akşam Yemeği ve Geceleme Kahire'de otelimizde.

7. GÜN: Kahvaltıdan sonra Mısır Müzesi Gezisi, Öğle Yemeğinden sonra Giza'da Piramitler gezisi. Hotele transfer, Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

8. GÜN: Kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve Türkiye'ye dönüş.

 

 

Kişi Başı Fiyatları    1.359 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        2.059 Euro