Japonya turu gezilecek yerleri

 

Thy ve Korean Air ile 10 Gün


İstanbul (MOSKOVA) - SEOUL (2)-TOKYO (2)-(OSAKA) - KYOTO(3)-CHEJUDO(2)-İstanbul

 

'' Geleneğin teknolojiyle kaynaştığı bir kenttir Tokyo. Onurla itaatin iç içselliği harakirinin törenselliğinde hayat bulur. Geleceği, geçmişine yoğun bir bağlılıkla yaşama çabasındadır bu kentin insanları. ''

 


 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1. Gün  İstanbul - SEOUL
Atatürk Havalimanı Dı
ş hatlar terminali Thy  kontuarı önünde saat 18:30'da Tur gurubu ile buluşma ve TK-090 sefer sayılı uçak ile saat 20:35'de seoul'e hareket ve gece yolculuğu.


2. Gün  SEOUL
Saat 12:35'de SEOUL'a hareket.Otele gidiş,yerleşme ve öğleden sonra SEOUL şehir keşif ve gezi turu.Fotoğraf Çekimi ve Gezilecek yerler arasında CHANGDUK SARAYI,VE MÜZESİ,ULUSAL MUZE BINASI,CHOGESA TAPINAĞI,BATI KAPISI , SCREET GARDEN . Konaklama otelimizde.

 


3. Gün  SEOUL
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest gün.Extra turlardan yararlanma imkanı.İsteyen konuklar ile Ekstra PANMUNOOM turu.Bu turda Freedom evi ve köprüsü.Askeri sınır bölgesi görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasında.Akşam isteyenler ile Ekstra WALKER HILL yemekli kültürel show.


4. Gün  SEOUL - TOKYO
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş.KOREAN AIR'in KE-701 sefer sayılı uçağı ile saat 09:20'de TOKYO'ya hareket.11:35'de varış,otele gidiş,yerleşme ve öğleden sonra şehir keşif ve gezi turu.TOKYO'yu gezme tanıma ve alışveriş yapma imkanı.Fotoğraf Çekimi ve Gezilecek yerler arasında ASAKUSA TAPINAĞI ,EDO CASTLE.Daha sonra TASAKI inci galerisini geziyoruz.veTOYOTA otomobillerinin sergilendiği fuar alanını geziyoruz.Gece Ekstra Japonların ünlü GEYŞA kulüplerinden birine giriş.Konaklama otelimizde.


5. Gün  TOKYO
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest gün ister sanat galarilerini gezin, ister tokya mağazalarında alışveriş yapın. İsteyenlere Ekstra turlardan yararlanma imkanı. Ekstra HANOKE ve FUJİYAMA Turu veya TOKYO DISNEYLAND turu. Akşam Ekstra yemekli TOKYO turu. Konaklama otelimizde.

 


6. Gün  TOKYO (OSAKA) - KYOTO
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra hızlı tren ile OSAKA'ya hareket,şehre varış ve OSAKA şehir keşif ve gezi turu.Şehri gezme ve tanıma imkanı.Osaka kalesini ve şehirdeki modern mimari yapısını görüyoruz.Alışveriş Fırsatı merkezi NAMBA ve UMEDA'da mola verdikten sonra özel otobüsümüz ile KYOTO'ya hareket,varış.Otele yerleşme ve konaklama otelimizde.


7. Gün  KYOTO
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra KYOTO şehir keşif ve gezi turu.KYOTO ULUSAL PARKI,NIJO KALESİ,HERAN SHINTO SHRINE ve KINKAKUJI Tapınaklarıdır.Şehri gezme ve tanıma imkanı.Konaklama otelimizde.


8. Gün  KYOTO
Sabah kahvaltısından sonra serbest.İsteyen konuklar ile Ekstra turlara katılma imkanı.Konaklama otelimizde.

 


9. Gün  KYOTO - CHEJUDO
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş.KOREAN AIR'in KE-734 sefer sayılı uçağı ile saat 09:30'da CHEJUDO'ya hareket.saat 11:15'de havalimanına varış.Otele gidiş yerleşme ve ada turu.Bu adada 2 gece kalıyoruz.Konaklama otelinizde


11. Gün  CHEJUDO (SEOUL) - İstanbul
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş.Kore Havayolları ile hareket ,10:10'da varış ve Thy'nin TK-091 sefer sayılı uçağı ile saat 14:40'da Istanbul'a hareket.Saat 20:25'de İstanbul'a varış.

 

Japonya Yemek
Tokyo, Afrika'dan İran'a tüm dünya mutfaklarını bulabileceğiniz restoranlar cenneti. Ucuz yemek için pirinç köri ve sushi dükkânları tercih edilebilir. Sushi restoranlarında sürekli dönen bir ray sisteminde dilediğiniz sushiyi yiyebiliyorsunuz.

 

 

 

Fastfood restoranları ise geleneksel Japon Tatlarını burger kültürüne uygulamış. Balık soslu hamburger yaklaşık 220 yen, hafta içi indirimli fiyatı ise 100 yen. Fastfoodlar arasında Mos Burger ve Lottary tercih edilebilir.

 

Asakusa ; bir çok restoranları, barları ve kafeleriyle eğlence merkezlerden biri ve Asakusa'nın Tapınağının yanındadır.

 

 

Japonya Şehiriçi Ulaşım
Japonya dünyanın en iyi ulaşım ağına sahip. Japon Demiryolları (JR) trenleri ile sınırsız yolculuk imkânı tanıyan özel turist pas bileti Japonya'ya gitmeden önce alınıyor ve Japon Havayolları (JAL) ile seyahat etme şartı aranıyor. 7 günlük "Japan Rail Pass" 28 bin 300 yen, 14 günlük 45 bin 100 yen. Tokyo'da ulaşımın en hızlı ve ucuz yolu metro. Metroda, otobüs ve JR trenlerinde geçerli olan günlük sınırsız kullanımlı indirimli bilet 1500 yen civarında.

 

 

Kişi Başı Fiyatları    2.790 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        3.590 Euro