Güney Afrika turu gezilecek yerleriGüney Afrika Turları

 

GÜNEY AFRİKA - ZİMBABVE BİRLİKTE

 

(13 Gün - 12 Gece)

Güney Afrika’da Johannesburg’dan başlayarak ve her Pazar hareket (Ünlü Viktorya Şelalesi Ziyareti turumuza dahil) ile gerçekleştirilmektedir.
 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1. Gün: hareket günü JOHANNESBURG - LOUIS TRICHARDT
Havaalanından veya Otelden toplanma ve saat 08:30’da Johannesburg'dan hareket. Zimbabwe sınırına varış, tropik orman manzarası yolu ile Louis Trichardt kasabasına varış, otelimizde akşam yemeyi ve geceleme.

2. Gün: LOUIS TRICHARDT - MASVINGO
Kahvaltıdan sonra Zimbabwe sınırını geçiş (gümrük işlemleri), kuzeye Masvingo’ya hareket, meraklısına yolboyu alışveriş fırsatları. Yürüme mesafesinde Büyük Zimbabwe harabelerine yakın mola, akşam yemeği ve geceleme.
 


3. Gün: MASVINGO - MUTARE - NYANGA
Kahvaltı ve Great Zimbabwe harabeleri turu, Mutirikwi Gölü ve St Francis Kilisesi gezisi. Daha sonra inanılmaz güzelliği ile Doğuya doğru hareket ile Vumba’ya varış (çay saati ve mola), Nyanga’ya varış, yemek ve geceleme

4. Gün: Doğunun güzelliği
Kahvaltı ve bütün gün güzelliklerin, jungle ormanların keşfi, Mutare’ye varış ve müze gezisi, yemek ve otelimizde geceleme.

5. Gün: MUTARE - HARARE
Kahvaltıdan sonra Harare’ye hareket ediyoruz, (Zimbabwe’nin başkenti), öğleden sonra kente vardıktan sonra şehir turu alıyoruz – alışveriş fırsatları yemek ve geceleme.
 


6. Gün: HARARE - CHINHOYI - KARIBA
Kahvaltı sonrası başkent Harare’den hareket edip, kuzey batı yönünde yol alarak Chinhoyi Mağaralarına varıyoruz (mola), burada Kobalt-Mavisi renginde uyuyan doğal havuzu görüyoruz. Devamında Zambezi Vadisi ve Ulusal parkına varıyoruz. Yolumuz Kariba Göl’üne ulaşana kadar devam edecek ve otelimize giriş yapacağız. Öğle yemeğinden sonra Kariba kenti gezisi, baraj ziyareti ve akşama doğru muhteşem manzarası ile göl üstünde günbatımı izlenebilir. 

7. Gün: KARIBA - VIKTORYA ŞELALESİ
Kahvaltı ve Kariba Havaalanına hareket, kısa bir uçuş ile Viktorya şelalerine varış, öğleden sonra otele giriş ve serbest zaman.

8. Gün: VIKTORYA ŞELALESİ TURU
Kahvaltıdan sonra şelale Turu (Bu kilometrelerce uzaklardan gelen su ve taşıdığı debisi karşısında hayranlık duymamak ve etkilenmemek elde değil. öğleden sonra boş zaman veya alışveriş imkanı. akşama doğru Günbatımı Cruise turumuz için Zambezi nehrinde bot turunda olacağız. Turun devamında geleneksel Afrika dansı ve eğlence akşamı. Yemek ve Geceleme otelimizde
 


9. Gün: VIKTORYA ŞELALESİ - HWANGE
Kahvaltı ve güneye Hwange’ye hareket. varış ve öğleden sonra Hwange Ulusal Park gezintisi ile fillerle tanışacağız ve akşama barbekülü akşam yemeğimiz ve geceleme Lodge’de

10. Gün: HWANGE
Kahvaltı öncesi ve sonrası fotoğraf çekim turlarımız için en uygun alan (burada). Kahvaltı sonrası free zaman, akşam yemeği ve geceleme Lodge’de
 


11. Gün: HWANGE - MATOBO - BULAWAYO
Kahvaltı ve Bulawayo’ya hareket, otelimize varış ve öğleden sonra Matobo Ulusal Park gezisi. Otele dönüş yemek ve geceleme.

12. Gün: BULAWAYO - LOUIS TRICHARDT
Bulawayo şehir turu, Ulusal müze gezisi ve sınırı geçmeden önce son alışveriş fyrsatı (ilgilisine) ve yolda Chipangali Doğal yaşam Koruma evi gezisi. Gümrük işlemleri ve Louis Trichardt’a varış. Yol boyu Messina’da eski Baobab Ağaçları turu (resimleyebilirsiniz).Louis Trichardt’a varış, otel, yemek ve geceleme (K, AY)

13. Gün: LOUIS TRICHARDT - JOHANNESBURG
Kahvaltıdan sonra başlangıç yerimiz Johannesburg’a dönüş,öğleye doğru varış ve turumuzun sonu

 


 

 

Kişi Başı Fiyatları    2.955 Usd

 

 

Tek Kişilik Oda        3.760 Usd