Doğu Amerika gezilecek yerleri

 

MİAMİ-ORLANDO-NEW YORK ÖRNEK TUR PROGRAMI
Turumuz Miami-Orlando turu
New York şehrini anlatmak için kelimeler yetmez...bir dünya mozaiğini oluşturan kentte aradığınız her şeyi bulacaksınız. Müthiş mimari örnekler, dünyanın en önemli Tiyatro Bölgesi(Broadway), her yerde ünlü galeriler ve müzeler, kültürel etkinlikler ve harika restoranlar New York hepsine sahip. Keşfetmek için bir ömür gerekir, ama tadabilmeniz için fırsat elinizde. Mutlaka görmeniz gereken yerler arasında şehrin sembolü olan Özgürlük Abidesi, New York'un gökyüzüne uzanan eşsiz yapısı Empire State Binası, şehrin trafiğinden ve gürültüsünden kaçanların gittiği Central Park,
ışıltılı Times Square, butik ve mağazalarla dolu Soho, Tribeca ve Greenwich Village'i sayabiliriz.
New York metrosu diğer araçlara göre daha hızlı olması nedeniyle daha çok tercih edilir. Kısa mesafeler için biraz pahalı olabilir ( kişi başı 1.5 $ ) ; ancak hiçbir trafik derdi yoktur. Metroda yolculuk yapmak için en iyi yol 7 günlük veya 30 günlük sınırsız yolculuk yapmanızı sağlayan MetroCard almaktır.

New York'un çarpıcı kültürel çeşitliliği yiyeceklere de yansımış durumdadır. Şehirdeki yiyecek dükkanları bir festival havası oluşturur. Marine edilmiş sebze, makarna veya salam gibi basit bir yemek arayanlar şehrin her semtinde bulunan İtalyan restoranlarına gidebilirler. Ustalıkla hazırlanmış suşi veya saşimi gibi daha sofistike yemek için Japon restoranları, bol baharatlı yemek için Manhattan civarındaki Hint restoranları, pastırma veya tatlı çörek(bagel) için Yahudi restoranları tercih edilebilir.
Bütün yıl boyunca durmadan eğlenen şehir Broadway'de klasik veya deneysel bir oyun izlemek, Met'te muhteşem bir opera izlemek veya Village'daki bir kulüpte çalan bir caz grubunu dinlemek sizin tercihinize bağlı. Avantgard dans gösterisi, boks turnuvası, veya sinemada yeni vizyona giren film izlemek de seçenekler arasındadır.
Sonsuz alışveriş olanağı sağlayan kentte, modayı takip eden mağazaların çoğu Madison ve 5. Avenue etrafındadır. Donna Karan, Chanel, Valentino, Givenchy...zevkli alışveriş yapabileceğiniz dükkanlardan sadece birkaç örnektir.

Restoranlar :

OYSTER BAR: 42.Cadde, Park Avenue, Deniz ürünleri yiyebileceğiniz bir yer. Yemeklerini tatmanızda yarar var.

KAT'Z: 205 E Houston Caddesi, Etli her türlü yemek bulunabilir. Bifteklerini tatmanızı öneririz.

HARD ROCK CAFE: 221 W. 57.Cadde, Burası adından da anlaşılabileceği gibi rock müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebileceğiniz bir yer. Klasik Amerikan yemekleri, burger ve çikolatalı kurabiyeler seçenekler arasında.

PLANET HOLLYWOOD : 140W. 57.Cadde, Büyük starları görmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Enerjik bir atmosfer ve iyi yemekler.