Çin Pekin turu gezilecek yerleri

Çin Turu


İSTANBUL PEKİN (2) XIAN (1) GUILIN (2) SHANGAI (2) - İSTANBUL

 

Thy ile 10 Gün

 

 

Hun Türkleri akınlarına karşı inşaa edilen Büyük Çin duvarları (İÖ. 5 – 16. Yüzyılları arası) – Ming Hanedanlığı eserleri - Yeraltı Sarayında gizlenmiş mücevherler, porselen eşyalar – İmparatorluk bahçesi ve Yaz Sarayı – Yasak Şehir turu ile Ming ve Quiding hanedanlıklarına ait eserleri ile Tienman Meydanı ile Cennet Anıtı turuna katılmış olunup, Turumuz Xian: kentinde devam edecektir, burada Terracotta Savaşçıları Müzesi – Banpo Köyü Kalıntıları (6000 yıl once Sarı nehir de inşaa edilmiş) – Huaquing Yaz Sarayı – Pagoda Anıtı görülecek yerler arasındadır.

 

 

Guilinde Li Nehri gezisi ile devam edilecek ve Shanghay’da Bund ve 1559 yılında inşaa edilen Yuyuan Bahçesi ziyaret edilecektir. Ayrıca Nanjing Road’da günde milyonlarca kişiye hitap eden en büyük alışveriş center de çok ucuza alış veriş yapabileceksiniz.

 

 

Ayrıca Pekin - Shankay - Xian'ı kapsayan paket tur programlarımızdan uygun olanını seçebilirsiniz - Çin'de Hun uygarlıkları - Çin Seddi turu - Yasak şehir - Ming Anyty Tienman Caddesi - Kralın Yaz Sarayı ve Cennet Bahçesi turları - ayrıca Sarı Nehir'de cruise turuna katılabilirsiniz -

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL - PEKİN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Bölümü Türk Havayolları kontuarı önünde saat 20:15de buluşma Türk Havayollarının TK-020 sefer sayılı uçağı ile saat 22:15'de PEKİN'e hareket ve gece uçak ile yolculuk.

 


2. Gün  PEKİN

Saat 12:15'de Pekin'e varış, otele gidiş ve yerleşmenin ardından panoramik şehir keşif ve gezi turu. Fotoğraf Çekimi ve Gezilecek yerler arasında TİAN-ANMEN MEYDANI YASAK ŞEHİR ve ÇİN İMPARATOR ve İMPARATORİÇELERİNİN 580 SENEDİR KULLANDIĞI VE BÜTÜN ÖNEMLİ SEREMONİLERİN YAPILDIĞI 723.635 M.2 LİK BİR GENİŞ BİR ALAN ÜZERİNE KURULU ÇİN'İN VE DÜNYANIN EN BÜYÜK SARAYI PALACE MUSEUM MUHTEŞEM YAZ SARAYI, HEAVEN TAPINAĞI. Öğle ve akşam yemeği dışarıda. Akşam PEKİN OPERASI. Konaklama otelimizde.

 


3. Gün  PEKİN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra GREAT WALL (ÇİN SEDDİ) gezisi. 2.000 yıl önce yapılmış 6.500 km. uzunluğu ile uzaydan görülebilen dünyadaki en uzun surları görüyoruz. Öğle yemeği dışarıda alınacaktır. Öğleden sonra Pekine dönüş. Serbest zaman. Akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

 


4. Gün  PEKİN / XIAN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş, MU-2106 sefer sayılı uçak ile saat 08:25de XIANa hareket, saat 10:10da XIANa varış, otelinize transfer, yerleşme. Öğle yemeği sonrası; İpek yolunun en önemli merkezi ve 11 Çin hanedanının yaşadığı XIAN şehir keşif ve gezi turu. Gezilecek yerler arasında İMPARATOR QİN SHİ HUANG MOZELESİNİN bulunduğu, 2000 yıl önce olan İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 ASKERİN (TERRA COTTA SAVAŞÇILARI ve ATLARI) BİREBİR BOYUTLARDAKİ HEYKELLERİNİ, görüyoruz. Aksam yemeğinden sonra TANG DYNASTY SHOW birçok ödüllü Çinli sanatçının katıldığı bir show izleme imkanı bulacaksınız. Konaklama otelimizde.

 


5. Gün  XIAN / GUILIN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest. İsteyen konuklar ile ULU CAMİ, SUR, DAVUL ve ÇAN KULESİ gezisi ve alışveriş yapma imkanı. Öğleden sonra havalimanına transfer, MU-2307 sefer sayılı uçak ile saat 17:30'da GUILIN'e hareket, saat 19:15de GUILINe varış. Otelimize gidiş, ve yerleşme. Dışarıda akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


6. Gün  GUILIN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ELEPHANT TRUNK turu. Doğal güzellikleri ve romantizm yaşayabileceğiniz GUILINde Ekstra olarak ABD Başkanı CLINTON ve ailesinin hatıralarından çıkmayan Lİ - JİANG Nehrinde bir tekne gezintisi yapabilirsiniz. Öğle yemeğimiz ve dönüş yolculuğumuz otobüsle. Folk dans gösterisi ve BALIKÇIL kuşların showunu izleme imkanı. Dışarıda akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


7. Gün  GUILIN / SHANGHAI

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına gidiş, MU-5344 sefer sayılı uçak ile Saat 13:25'de SHANGHAI'ya hareket, uçak ile yolculuk, saat 15:30'da Doğunun PARİSi olarak bilinen dünyanın en büyük şehirlerinden ve Çinin ticaret ve eğitim merkezi SHANGHAI' ya varış. SHANGHAI şehir turu. JADE BUDA MABEDİ, BUND bölgesi, BRITISH BRIDGE görülecek yerler arasındadır. Dışarıda akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


8. Gün  SHANGHAI

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest gün, SHANGAI turunda televizyon kulesinin 60. Katına çıkış, YU YUAN BAHÇELERİ ve alışveriş molası. Dışarıda öğle yemeği. Aksam Çinlilerin geleneksel sporları olan Çin akrobosisinden bir show seyretme imkanı bulacaksınız. Dışarıda akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 


9. Gün  SHANGHAI / İstanbul

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest Öğleden sonra havalimanına gidiş ve Türk Havayolları'nın TK-021 sefer sayılı uçağı ile saat 20:30'da İSTANBUL' a hareket, gece uçak ile yolculuk.

 


10. Gün  İSTANBUL

Saat 04:50de İSTANBUL'a varış ve turumuzun sonu.

 

 

Kişi Başı Fiyatları    3.230 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        3.760 Euro