Nepal Tibet Turları

 

Nepal - Tibet Himalayalar  Turu


“Hamaste Nepal ” çağrısı ile sizlere Nepal’e hoş geldiniz derken, bu kez Hindu İnancı ve Budizm Kültürü nün beşiği Nepal’deyiz.
 

 

Bir kaç ilginç bilgi

 

Tibet’de misafir uğurlanırken saygı gereği gidene dil çıkarmak gerekir.

 

Tibet' te çay fincanı iki el ile avuçlanmazsa karşı tarafa saygısızlık edilmiş olunur.

 

Tibet’teki Budistler ölülerini dağın tepesine bırakarak çürümeye ve insan etiyle beslenen akbabalara  bırakırlar.

 

 

Katmandu Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler Tur Programı


Milli Park Turu ve Heyecanlı Keyifli Fil Safari Dahil... Başka Bir Dünya Olan Renkleri, Tanrıları,Yaşam Tarzları İle Hindistan ve Dağların Ülkesi, Misatik Nepal. Olağan Üstü Bir Macere ve Kültür Şoku İle Hintistan Nepal Turu Dönüşte Bile Akıllarda Kalacak Bir Gezidir...

 


 Nepal tatili gezilerimizde; Arkeolojik turlar, Dini- kültürel gezinti turları ve Eko-Macera, trekking turları ile farklı bir turizm alanı olan Nepal’de Vahşi Doğal yaşam tur örneklerimizden Nepal’i hala saklı ve gizemli bir Krallık yapan muhteşem doğa koşullarından – Himalaya dağlarının geçilmez ve yol vermez dağ yollarından – Chitwan Ulusal Doğal parkından bahsedebildiğimiz kadar, korkunuzu yenebilirseniz Bengal Kaplanları - Gergedanlar, Leoparlar, Hindistan Bizonu, Geyikler, şampanze ve maymunlar, dev timsah ve kertenkeleler görmek ve göstermek turlarımıza dahildir.

 

 

Tibet Gezilecek Yerler

 

 

  Eğer kalbinizde hala keşif duygusu ve keşfetme hissi duyuyorsanız biz size durun “gelmeyin” diyemeyiz, Elbette Timsahların gözleminde nehir raftingi almak ürkütücü olacak, yada hala bakir ve balta girmemiş Chitwan Jungle ormanlarında turlarken, Bengal Kaplan’larının sesini duymayı veya koruma altın alınmış Vahşi Filleri resimlerken duyduğunuz ürküntüyü. Ama en güzel vahşi yaşam fotoğraflarınızı Jungle’lerde Fil Safari yaparken çekebileceğinizi kulağınıza fısıldayabiliriz.

 


 Bot ile Narayani nehrinde turlarken, yunuslara el sallamayı, bir daha hiç bir yerde göremeyeceğiniz rengarenk kuşların şarkılarını dinlerken, botunuza temas eden timsahları izlemeyi, Orman trekking, Kuş izleme gezileri yada daha güvende olmak isterseniz tüm bu turlarımızı son derece tecrübeli rehberler eşliğinde ve Landrover kiralayarak bitirmeyi de tavsiye edebiliriz.

 


 Katmandu’dan hareketle Tibet’de alabileceğiniz, klasik anlamda tek yön iç hat uçuşu dahil 7 gündüz/6 gecelik kültürel turumuzda, sırası ile Lhasa (2650 metre ), Gyantse (3950 metre ), Xigatse, Xegar – Dzong (4350 metre), Zhangmu ve Katmandu’ya dönüş şeklinde bir turumuza online rezervasyon verebilirsiniz. Bunun dışında batı Nepal’de Royal Bardia Ulusal parkın da, Tek boynuzlu Gergedanlar ve vahşi Fil sürülerini izleme ve fotoğraflama.

 

Kişi Başı Fiyatları    2.330 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        3.350 Euro