Kenya Safari Turları

 

Afrika'da Safari      Doğal Yaşam İçinde Keyifli Bir  Serüven


Nairobi (2) - Masai Mara (2) - Lake Naivasha (1)
1. Gün ISTANBUL – NAIROBI / 18 Ağustos


Öğleden sonra 16:50’de, Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde, VIP Turizm kontuarında buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK 607 sayılı uçuşu ile 19:50’de Nairobi’ye hareket ediyoruz.

2. Gün NAIROBI / 19 Ağustos


6 saatlik uçuş sonrası, 02:10’da, Kenya’nın başkenti Nairobi’ye varıyoruz. Otelimize transferin ardından, dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Sabah, kahvaltı sonrası, şehir gezisi yapacak ve National Museum’u ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra dilerseniz, meşhur yazar Karen von Blixen’in evi Giraffe Center’a yapacağımız ekstra geziye katılabilirsiniz. Akşam, “VIP Hoşgeldiniz Akşam Yemeği”miz, dünyaca ünlü, av etlerinin sunulduğu “Carnivore Restaurant”da.

3. Gün NAIROBI – MASAI MARA / 20 Ağustos


Kahvaltımızın ardından, özel araçlarımızla, Kenya’nın en popüler doğal parklarından Masai Mara’ya gidiyoruz.. Dilerseniz bu yolculuğu uçak ile yapabilirsiniz, çoğunluğun uçak tercih etmesi halinde yolculuğumuz uçak ile gerçekleşecektir. Otobüs ile gerçekleşmesi halinde yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından varacağımız Masai Mara’da, konaklayacağımız lodge’a yerleşmenin ardından, ilk safarimizi yapıyoruz. Kenya’nın en popüler doğal parklarından 1.510 kilometrekare alanı kapsayan Masai Mara’da, vahşi yaşamın hayret verici görüntülerine tanık olacak, “Big 5” denilen aslan, leopar, gergedan, manda ve fil dışında çita, zürafa, impala ve Mara nehrinde su aygırı ve timsah görebileceğiz. Dürbünlerinizi almayı unutmayın! Akşam yemeği kampımızda..

4. Gün MASAI MARA / 21 Ağustos


Sabah erken saatte yapacağımız safarinin ardından, dilerseniz extra olarak Balon Safari’ye katılarak gökyüzünden Masai Mara’nın vahşi yaşamın görüntüsüne tanık olabilirsiniz. Öğleden sonra, renkli giysileri ve dansları ile ilgi çeken Masai kabilesini ziyaret edecek ve yaşamları hakkında bilgi alacağız.. Akşam üzeri yapacağımız safarinin ardından, kampa dönüşümüzde akşam yemeğinde buluşuyoruz.

5. Gün MASAI MARA – LAKE NAIVASHA / 22 Ağustos


Kahvaltının ardından, Maasai’lerin Maa dilinde ‘hırçın su’ anlamına gelen Lake Naivasha’ya hareket ediyoruz. Lake Naivasha 400’den fazla farklı kuş çeşidine ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından konaklayacağımız lodge’a yerleşiyoruz. Öğleden sonra günümüz dinlenmek üzere serbest. Dilerseniz, extra olarak Lake Naivasha’nın doğu yakasındaki Crescent Ada’sına yapılacak geziye katılabilir, göldeki Hipopotam’ları görebilir veya Lake Naivasha’da tekne turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeği kampımızda.

6. Gün LAKE NAIVASHA - LAKE NAKURU – NAIROBI / 23 Ağustos


Sabah çıkış işlemlerimizin ardından, yolumuzun üzerinde Kenya’nın dördüncü büyük parkı olan Lake Nakuru’ya doğru hareket ediyoruz. Milyonlarca flamingoya ev sahipliği yapan Lake Nakuru, adeta pembeye boyanmış izlenimi veren gölü ile Kenya’nın en güzel manzaralarından birini oluşturur. Gezi sonrası Nairobi’ye varışımızda, akşam yemeğine kadar olan süremizde dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğin ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor.

7. Gün NAIROBI – ISTANBUL / 24 Ağustos


Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 608 sefer sayılı uçuşu ile 03:45’de Istanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:05’de Istanbul’a Hoşgeldiniz..


 

Kişi Başı Fiyatları: 1890 euro     Tek Kişilik Oda:  2550  euro