İtalya Yılbaşı Turları       Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  İtalya


 

Roma - Floransa - Venedik

Fraklı bir yılbaşı Yaşayın. Pegasus Havayolları ile …

 

 

'' Sanat, Mimari ve Romantizm ... ''
 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1.Gün  İstanbul–Roma
İstanbul Atatürk Havalimanı gidiş Kontuarında buluşma. Gümrük, bilet ve pasaport işlemlerini halledip, Pegasus Havayolları uçağı ile Roma’ya hareket. Özel otobüsümüz ile Roma’daki otelimize gidiş. Otele yerleşme ve ardından şehir turu..

 

Yapılacak olan tam günlük şehir turunda Dünyanın en büyük kilisesi olan ve Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen, Vatikan sınırları içerisindeki St. Pietro Kilisesini ziyaret edeceğiz, En yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltraş Michelangelo’nun yaptığı İsa’nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana’nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli Pieta’yı ve kilise içerisinde bulunan yüzlerce eseri görme fırsatı bulacaksınız. , daha sonra turumuza devam ederek, Tiber Nehri, gladyatör dövüşlerinin yapıldığı tarihi Colleseum, Saint’ Angelo Kalesi, Ben Hur filminin de çekildiği Circo Massimo galdyatör yarış alanı, Mussolini’nin halka seslendiği Venedik Meydanı, Forum Meydanı, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri ve Roma’nın en ünlü alış veriş caddesi olan Via Del Corso görülecek yerler arasındadır.

 

(Turist otobüslerinin şehir turu yapmak için şehir merkezine girişleri yasak olduğundan, bu turumuz yürüyerek ve metro ile yapılmaktadır.) Tur bitiminde otele dönüş. Arzu eden konuklar ile rehber eşliğinde (ekstra) düzenlenecek olan Işıltılı Roma gece turuna katılabilirler. konaklama otelimizde.

2.Gün  Roma

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest .

Arzu eden konuklar ile rehberleri eşliğinde düzenlenecek olan (ekstra) Napoli – Pompei turuna katılabilirler.

3.Gün  Roma

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest . Arzu eden konuklar ile İtalya’nın en ünlü alışveriş mağazalarının bulunduğu Via Del Corso caddesinde alışveriş yapabilir, yine Via Del Corso caddesinde Dikilitaş’ın hemen yan sokağında, Gelato adlı dondurmacıda meşhur Roma dondurmasını tatma imkanı bulabilir veya Roma’nın en ünlü ve tarihi meydanı Navano’ya uğrayarak , burada bulunan kafelerin birinde kahve içebilir ve bu meydanda çeşitli müzik aletleriyle müzik yapan sokak çalgıcılarını dinleyerek hoşça vakit geçirebilirsiniz

4.Gün  Roma–Floransa

Uyandırma ve sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle Floransa’ya hareket.Yaklaşık 3 saat süren yolculuğun ardından Floransa’ya varış ve şehir turumuz.

 

Tam günlük şehir turumuz Piazzale Michelangelo , Giardini Boboli'yi ve Rönesans Şehrinin muhteşem panoramik manzarasını görerek başlıyor. Turumuzun devamında Zecchia Vecciha, Santa Croce Kilisesi, Signoria Meydanı, Ponte Vecchio Köprüsü ve Old Town'daki Santa Maria del Fiore Katedrali, Belediye sarayı görülecek yerler arasındadır.

Tur bitiminde otelimize dönüş.

5.Gün  Floransa–Pisa–Siena

Serbest uyanma ve kahvaltı.Arzu eden konuklar ile (ekstra) olarak yapılacak olan Pisa ve Siena turuna katılabilirler.Bu gezimiz esnasında tarihi bir şehir olan ve ressamlar şehri olarak da bilinen Siena şehrini ziyaret ediyoruz. Ardından tarihi Pisa kulesini ziyaret ediyoruz.

 

İtalya’nın tarihinde önemli bir yeri olan ve şu an ziyarete kapalı olan Pisa kulesini dışarıdan göreceğiz. Pisa kulesi her sene belirli oranda eğilmektedir ve bu eğilme bu hızla devam ettiği takdirde yaklaşık 50 sene sonra çökme tehlikesi ile karşı karşı olduğundan ziyarete kapatılmıştır.

 

İtalyanlar kulenin alt kısmına ağırlıklar bağlayarak şu an için bu eğilmenin önüne geçmişler ve bir nevi kulenin ömrünü uzatmışlardır. Pisa kulesinin görülmesinin ardından Vaftizhane ve Katedral görülecek ve turumuz son bulacaktır. Tur bitiminde Floransa’ya dönüş.


6.Gün  Floransa–Venedik ( Lido Di Jesolo )

Uyandırma ve kahvaltının ardından özel otobüslerimiz ile Venedik’e hareket . Yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculuğun ardından Venedik Lido Di Jesolo’ya varış. Otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün  Venedik

Serbest uyanma ve kahvaltının ardından İtalya'nın en romantik şehirlerinden birisi olan kanallar şehri Venedik'de yapılacak olan tam günlük şehir turumuz Punto Sabbioni’den vapuretto ile başlıyor.

 

San Marco Meydanı'nda biten tekne yolculuğunun ardından , tarihi Piazza San Marco Basilica'sı, Dükler Sarayı, Campo Santa Maria Formosa, Campo San Giovanni ve Paolo, Marco Polo ve Rialto Köprüleri görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrasında (ekstra) “Venedik - Gondol Turu” yapılacaktır.Venedik'e özgü gondollar ile yapılan bu gezimizde şehrin ince su kanallarında akordiyonlarıyla arya söyleyen sanatçılar eşliğinde yüzlerce yıllık evleri, köprüleri görecek ve romantik bir yolculuk yaparak Venedik'i yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

 

Akşam üzeri teknemiz Tronchetto'ya hareket ediyor.arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından (ekstra) olarak yapılacak olan Adalar turuna katılabilirler.Adalar turumuz esnasında ilk durağımız cam işleme merkezi olan Murano Adası’dır.Burada adanın cam atölyesini ziyaret ederek ünlü cam ustalarının eserlerini imal ederken görebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Daha sonra Burano Adası’na geçiş.Burada rengarenk İtalyan evlerini ve ünlü dantel atölyelerini görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitiminde San Marco Meydanı’na hareket .

 

Alışverişleriniz ve şahsi aktiviteleriniz için serbest zaman. Daha sonra tekne ile Punto Sabbioni’ye hareket. Vapuretto ücreti yolcularımıza aittir. Varışı takiben özel otobüslerimiz ile otele transfer .Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün  Venedik–İstanbul

Uyandırma ve sabah kahvaltısının ardından Havalimanına transfer. Bilet bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları uçağı ile İstanbul'a hareket.İstanbul'a hoş geldiniz.

 

 

Kişi Başı Fiyatları   1.100  Euro

 

Tek Kişi Fiyatı         1.240  Euro