İsviçre Turları

Zürih (1) – Cenevre (2) – Avallon – Paris (3) –Trier (1)
Konstanz(Bodensee Gölü) & Metzingen Outlet Şehri turu dahil !

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile1.GÜN ISTANBUL – STUTTGART – ZURIH

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Jollytur kontuarında saat 06.00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1701 sefer sayılı uçağı ile saat 08.20’de Stuttgart’a hareket. Yerel saat ile 10.20’de Stuttgart’a varış. Varışın ardından Zürih’e hareket. Yol üzerinde Avrupa’nın en ünlü Outlett şehri olan Metzingen’de yüksek oranlara varan indirimlerden yararlanarak dünyaca ünlü markaların ürünlerini satın alabilme imkanına sahip olduktan sonra Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın sınırlarının kesiştiği bölgede muhteşem manzarasıyla sizler kendine hayran bırakacak Konstanz(Bodensee Gölü)’nü ziyaret edeceğiz. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN ZÜRİH – CENEVRE

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü, eski gar, Milli Müze, Zürih Katedrali, Saat Kulesi ile Strasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Cenevre’ye hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Bern turuna katılabilirler (25 Euro). Bern turu sonrasında Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. Varışın ardından Cenevre şehir turu. Görülecek yerler arasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Geceleme Evian’da otelimizde.

3.GÜN CENEVRE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Alışveriş ve dinlenme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lozan & Montrö ve Chillon Şatosu turuna katılabilirler (80 Euro). 1923 yılında barış antlaşmasının imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan, şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu bu tam günlük turumuzda görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

4.GÜN CENEVRE – AVALLON – PARIS

Sabah kahvaltısından sonrası Paris’e transfer. Yol üzerinde Avallon turu. Görülecek yerler arasında 15.yy’dan kalma Saat Kulesi, 8.yy’da yapılmış ve çeşitli zamanlarda restore edilen Saint Lazarre Kilisesi bulunmaktadır. Ayrıca Britanya mitolojisinda çok önemli bir figür olan Kral Arthur’un mezarının Avallon’da olduğu iddia edilmektedir. Tur sonrasında Paris’e hareket. Varışın ardından şehir turu. Bu turumuzda Eiffel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un mezarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme ve geceleme otelinizde.

5.GÜN PARIS

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak organize edilebilecek olan Montmartre Ressamlar Tepesi ve tekne ile Sen Nehri gezisi ve Eiffel Kulesi turuna katılabilirler (70 Euro). Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris by night turu (20 euro) ve dünyaca ünlü Lido Show– Kabare programına katılabilirler (125 Euro). Geceleme otelimizde.

6.GÜN PARIS

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilebilecek olan tam gün Disneyland turuna katılabilirler (90 Euro). Geceleme otelinizde.

7.GÜN PARIS –TRIER

Sabah kahvaltısından Trier’e transfer. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Luxembourg turuna katılabilirler (25 Euro). Tur sonrasında Paris’e hareket. Varışın ardından panaromik şehir turu. Almanya’nınn en eski yerleşim yerlerinden olan ve sınır şehri olması nedeni ile birçok savaş yaşamış Trier Şehrine hareket. Roma döneminden kalma ve Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde bulunan Porta Nigra(Siyah Kapı), Katedral, Bazilika, ünlü Filozof Karl Marx’ın evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

8.GÜN ZÜRİH – FRANKFURT – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Frankfurt havalimanına transfer. Keyifli alışverişimizden sonra Frankfurt havalimanına transfer, Türk Havayolları’nın TK 1594 seferi ile saat 18.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


 

x