Yurt Dışı Turlar    I    Vize    I   Gemi Turu    I    Exclusive Tur    I    Paskalya Turu    I   Fırsat Turları

Yurtdışı     >>           İspanya Fransa Turları

Ana Sayfa

 

 

 

İspanya  / Güney Fransa Turu

KATALONYA & PROVENCE
BARCELONA (2) – TOULUSSE (1) – MONTPEILLER (1) – NICE (3) – MARSILYA


ANDORRA ve AVIGNON turları dahil ! Vueling Airlines ve Pegasus Havayolları ile
19 Haziran & 3, 17, 31 Temmuz & 14, 28 Ağustos     Hareket 7 Gece

1. Gün            ISTANBUL– BARCELONA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Fırsat Tur  kontuarında 03:00’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Spanair Havayollarının VY 7831 sefer sayılı uçuşu ile saat 05:00’te Barcelona’ya hareket. Saat 07:20’de varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen otobüslerimiz şehir turu. Turumuz esnasında; arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla caddesi, Kristof Kolombo Heykeli, Sagra De Familia Kilisesi, Olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi ve Plaza De Espanya bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize yerleşme ve dinlenme. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenco Gecesi turuna (55 Euro) katılma imkânı. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinize.

 

2. Gün                        BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı.Arzu eden misafirlerimizle ekstra Gerona & Figueras turuna (65 Euro) katılma imkanı. Bu turumuzda Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, Büyük Katedrali ve Yahudi mahellesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektirTur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

3. Gün                        BARCELONA – ANDORRA – TOULUSSE ( 390 km )

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Toulusse’ye hareket. Yol üzerinde Andora turu. Andorra ülkesi Prenslik ile yönetilen ve Priene Dağlarında, denizde kıyısı olmayan Fransa ve İspanya arasında küçük bir ülkedir. Aynı zamanda gümrüksüzde  alışveriş yapılabilmektedir. Tur sonrasında Toulusse’ye hareket. Akşam saatlerinde varış ve otele transfer. Geceleme otelinizde.

 

4. Gün                        TOULUSSE – MONTPEILLER ( 240 km )

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve şehir turu için hareket. Capitole Meydanı’ndan başlayayıp yürüyerek yapılacak turumuz esnasında şehrin en güzel yerlerini hep beraber keşfedeceğiz. Dünya’nın en büyük Roman stilindeki yapısı olan harika Saint Sernin Basilikası, XIV. yüzyıla ait güney bölgelerinin en güzel örneklerinden biri Jacobins Manastırı, Toulouse’un meşhur belediye binası Capitole, ve XVI. yüzyılda inşa edilip Dor, Iyon ve Korent stilleri sergileyen zarif Bernuy görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Montepeiller’e hareket. Akşam saatlerinde varış ve otele transfer. Geceleme otelinizde.

 

5. Gün                        MONTPEILLER – AVIGNON – NICE ( 325 km )

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Nice’e hareket. Yol üzerinde Avignon turu. Fransa’nın Provence bölgesinde Rhone Nehri kıyısında bulunan bu güzel şehirde; Ortaçağdan kalan şehir duvarı, Papalık Sarayı ve Pont St.Benezet köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Nice şehrine hareket. Akşam saatlerinde varış ve otele transfer. Geceleme otelinizde.

 

6. Gün                        NICE

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Nice şehir turu için hareket. Görülecek yerler arasında; Ünlü Yürüyüş Caddesi La Promenade des Anglais bulunmaktadır. Tur sonrası kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin organize edeceği ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

7. Gün                        NICE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ünlü festivaller şehri Cannes Turuna katılabilirler (30 Euro). Turumuzda; öncelikle sahil yolunda ünlülerin konakladıkları muhteşem otelleri tanıyor, oradan da film festivalinin yapıldığı Kongre Merkezini ve önünde tarihe mal olmuş çok değerli sinema sanatçılarının el izlerinin sergilendiği, bir benzeri de Las Vegas’ta bulunan caddeyi geziyor geziyoruz. Daha sonra Nice’e geri dönüş. Arzu eden misafirlerimize ekstra olarak düzenlenecek Monaco & Monte Carlo -Kumarhaneler turu (60 Euro). Geceleme otelimizde.

 

8. Gün                        NICE – MARSILYA (210 km) – ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması rehberinizin bildireceği saate kadar serbest zaman. Hareket saatimizin gelmesiyle beraber Marsilya’ya hareket. Marsilya’ya varışımıza istinaden şehir turu. Görülecek yerler arasında; 19.yy’dan kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman bulunmaktadır.Tur sonrası serbest zaman ve arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Aix-en-Provence turuna (25€) katılabilirler.Marsilya’ya sadece 25 km. uzaklıkta bulunan bu minik şirin Fransız şehri yüzlerce çeşmesi, lavanta tarlaları,daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir.Tur sonrası akşam saatlerinde havalimanına hareket. Pegasus Havayolları PC 404 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.55’te Istanbul’a hareket(ertesi gün). Türkiye yerel saati ile 05.50’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ:
—    Vize ücreti ve servis bedeli (105 Euro) 
—Yurt dışı çıkış harcı bedeli
—Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
—     Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar 
—Müze ve ören yerleri girişleri
—Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 

 

    

© 2005-2014 Tatilofisi.com    Anasayfa  I    Reklam Kullanım şartları  I  Gizlilik  I  İletişim   I  Sitemap  I  e-Mail