Tatilofisi  Ana  Sayfa

 

 

    Yurt Dışı Turlar          Vize         Exclusive Tur          Gemi Turu           Balayı         Paskalya Turu           Dalış Turu            Fırsat Turları

Yurtdışı     >>          Güney Afrika  Turları

 Güncellenme  Tarihi  05 Ocak 2014  

Ana Sayfa

 

 

 tracker

 

Güney Afrika & Safari - Emirates HY


 

 

 


GÜNEY AFRİKA
JOHANNESBURG (1) & SUN CITY (2) & PILANESBERG (1) & CAPE TOWN (3)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
26 Ocak & 02 Şubat & 09 Mart 2014 Hareket… 7 Gece
1 AKŞAM YEMEĞİ VE SAFARİ TURU DAHİL!!!!!!!
!!!!!! FLASH PROMOSYON TURLARINDA IPTAL/IADE/DEGISIKLIK YAPILMAMAKTADIR !!!!!!!


1.GÜN ISTANBUL – JOHANNESBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 22.30’da buluşma . Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 40 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.55’te Johannesburg’a hareket ve yerel saat ile sabah 10:40'da Johannesburg'a varış. Panoramik şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Newtown’daki Afrika Müzesi ziyaretimiz sırasında, Afrika’nın günümüze uzanan tarihini inceleme, yerel halkın kültürü hakkında detaylı bilgi alma olanağımız olacak. Panoramik şehir turu sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Pretoria Gezisi turumuza katılabilirler (50 Euro). Güney Afrika’nın idari başkenti ve beyaz ırkın en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılmaktadır. Başkanın ofisi, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Voortrekker Anıtı, Birlik binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize hareket, check in işlemleri sonrası akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelde. ( Havaalanı buluşmaları, tur hareket tarihinden 1 gün önceki tarihlerdir; 25 Ocak, 01 Şubat, 09 Mart )

2.GÜN JOHANNESBURG – SUN CITY

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemleri. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gold Reef City Gezisi'ne katılabilirler (65 Euro). Gold Reef City Gezisi, Johannesburg'un altın geçmişi anlatımı ile başlıyor. 1926-1977 yılları arasında dünyanın en zengin madeni, karlılığını yitirince kapatılıp, 1986 yılında bir gezi ve eğlence parkı olmuştur. Baretlerimizi giyerek, lambalarımızla 226 metrelik madene asansör ile iniyor ve altın madenciliğinin zorluklarına birebir şahit olup, çok değerli bilgiler alıyoruz. Külçe altının yapıldığı salonda altın yapımını izledikten sonra külçe altına dokunuyoruz. Turumuzun ardından, yol üstünde tüm misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştireceğimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Lesedi Kültürel Köy Gezisi'ne katılabilirler (75 Euro). Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezinin başlangıcındaki video sunumu ile yerli kültürlerin tarihi anlatılıyor ve daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Daha sonra sunulan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi ise Lesedi Kültürel Köyü’nde geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz. Ardından Sun City’e doğru hareket. Otele varış ve check in işlemlerinden sonra rehberimiz ile beraber Sun City oryantasyon turu. Geceleme otelde.

3.GÜN SUN CITY

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Sun City’nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Sun City’ de öğle ve akşam yemekleri için Palace, Casdedes, Main ve Cabanas Hotel restoranlarını tavsiye ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz kahvaltının ardından rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük Pilanesberg National Park ve Safari Gezisi’ne katılabilirler (80 Euro). Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. Özel safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince 'Big Five' olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelde.

4.GÜN SUN CITY - PILANESBERG

Sabah, kahvaltının ardından otelden çıkış işlemleri. Pılanesberg’e dogru hareket ve Varışımızın ardından otelimize yerleşme . Otelimize yerleştikten sonra tüm misafirlerimiz ile programa dahil olan Aslan Parkı veya Fil ve Timsah Parkı Gezisi . Aslan Parkı gezimizde, 4x4 araçlarla, önce ot obur hayvanları, daha sonra dünyada nadir bulunan Beyaz Aslan sürüsünü ve Çitaları yakından görüyoruz. Parkın diğer bölümünde ise, yavru aslanlara ve zürafalara dokunup, seviyoruz ve fotoğraf çektiriyoruz. Park içinde ayrıca sırtlan ve siyah puma da bulunmaktadır. Fil Parkına 4x4 araçlarla ulaşıp en büyük kara hayvanı olan filleri elimizle besleme, sevme ve fotoğraf çektirme imkanı yakalayıp, yaşantıları hakkında bilgiler ediniyoruz. Timsah Parkında ise, değişik boyutlardaki Afrika Timsahlarının fotoğraflarını çekiyor, Mirket ailesi ile tanışıyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş , akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN PILANESBERG – CAPE TOWN

Sabah kahvaltısının ardından Johannesburg Havalimanı'na transfer. Yaklaşık bir buçuk saatlik uçak yolculuğundan sonra Cape Town’a varış. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi itibarı ile ziyaret edeceğimiz Afrika’nın en ünlü mücevher atölyesi, dünyada bulunan; en değerli ve göz alıcı doğal madenin değişik model takılarını inceleme ve satın alma fırsatı bulacaksınız. Tur bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman, önerimiz Waterfront Bölgesi’ndeki restoranlar. Konaklama otelimizde.

6.GÜN CAPE TOWN

Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam gün yemekli Ümit Burnu Gezisi'ne katılabilirler (110 Euro). Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki doğal ortamlarında Afrikanın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finüküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’ dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde.

7.GÜN CAPE TOWN

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Masa Dağı ve Franschoek Şarap Vadisi & Stellenbosh Gezisi'ne katılabilirler (110 Euro). Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Franschoek Kasabası'nda öğle yemeği molasının hemen ardından 1679'da kurulmuş olan Stellenbosch Kasabası'na gidiyoruz. Burada verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacaktır. Üzüm bağları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada son olarak şarap tadıyoruz. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelde.

8.GÜN/9.GÜN CAPE TOWN – JOHANNESBURG – ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Cape Town Havalimanı’na transfer. Bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 41 sefer sayılı uçuşu ile Johannesburg aktarmalı olarak İstanbul’a saat 16.30’da hareket. Geceleme uçakta. Yerel saat ile 05.30’ta İstanbula varış ve turumuzun sonu.


!!!!!! FLASH PROMOSYON TURLARINDA IPTAL/IADE/DEGISIKLIK YAPILMAMAKTADIR !!!!!!!

***Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.


FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Johannesburg / Cape Town - Johannesburg - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,
Johannesburg - Cape Town arası yerel havayolları ile uçuş,
Programda belirtilen tüm transferler,şehir turları,Üstü Açık Jeepler ile Safari Programları
Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,
Tüm Sabah Kahvaltıları
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
Tüm havalimanı ve güvenlik vergileri


FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Seyahat Koruma Paketi ( 15 EUR ) --- 70 yaş üzeri misafirler için bedel 30 EUR dur.
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Rehber ve şoför tipleri, bahşişler,
Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri.

 

Popüler Turlar :       Paris       Prag         İtalya       Benelüx        Amsterdam        Londra        Barselona-Madrid        Dubai       Budapeşte-Viyana-Prag   

 

Fırsat ile Yurtdışı Turları - Bayram Yurtdışı Turu -Promosyon  Fırsat Yurtdışı Turları - Promosyon Yurtdışı Kampanyalı Turlar

 

© 2005-2012 Tatilofisi.com    Anasayfa  I    Reklam Kullanım şartları  I  Gizlilik  I  İletişim   I  Sitemap  I  e-Mail