Fas Tunus Turları

 

Fez - Casablanca  Marrakech / Hassan II camii / Mechouar

 

Kraliyet sarayi,Oudaya Kasbah, V. Muhammed turbesi /

Bab Mansur ve Musevi mahallesi /Berberi şehri immouzer

Kandar / Bahia sarayi, Dar Si Said ve Koutobia muzesi.


Tur Bilgileri :

Klasik Jeep Safari Turu dahil (3 Gün - 2 Gece)


1. Gün:

Hammamet'ten Eljem yönüne hareket ediyoruz. Eljem'e vardıktan sonra burada RomaTiyatrosunu geziyoruz. 3. yüzyılda inşaa edilmiş bu Tiyatro alanında en büyük 3. tiyatro olarak ta bilinir. Turumuz Sfax'a varıyor ve burada Tunus'un ekonomik büyüklük açısından 2. gelişmiş kenti Mdina'yı ziyaret ediyoruz. Mehres'e hareket edip Öğle yemeği için Hotel Tamaris'e uğruyoruz. Gabes (Yeşil Vahaları ile de bilinir) yönüne davam edip burada Baharat Çarşısına uğrayıp Matmata'da Troglodyte alanını geziyoruz. Akşam yemeğimiz ve Gecelememiz 4**** Diar El Barber Hotelde.

2. Gün:

Kahvaltıdan sonra Douz'a hareket ediyoruz (Douz, çöl ikliminde tuz + Taş ve Kum dörtlüsünün en uygun bir örneğini teşkil eder), burayı gezmeye doyamayacaksınız. Devamında Chatt Djerid'den Tozeur kavşağında enfes görüntüler için bir Fotoğraf molası veriyoruz. Tozeur'a varıp geceleme yapacağımız 3*** Basma Hotel'e giriş yapıyoruz ve Öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Serbest zaman ve Hotelde aldığımız akşam yemeğini müteakiben Dar Cherait Müzesini geziyoruz. Geceleme için otelimize dönüyoruz.

3. Gün:

Kahvaltıdan sonra Dağlık Vahasını ziyaret ediyoruz. Vahadaki Palmiye (Chebika ve Tamerza) ağaçları görülmeye değer bir tablo yaratmaktadır. Gafsa'ya devame dip Rif House'da Öğle yemeğimizi alıp Kaiouan'da bir yerel halı dokuma köyünde kısa bir mola verip Hammamet'e geri dönüyoruz.

 

Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz.

Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez
Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat
değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tur Şirketi
sorumlu tutulamaz

Tur Şirketi,kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel
isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Turumuz 25 kişilik gurup ile kesin hareket kazanır.

 

 

Kişi Başı Fiyatları    985 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        1.330 Euro