Benelüx Turu

Benelüx & Paris Turları

BRÜKSEL (1) -PARİS (3) -LÜKSEMBURG (1)  (KÖLN)  AMSTERDAM (2)  Değişkenli

 

Hikâyelerin, masalların, efsanelerin, ışıkların ve tabii ki aşkın kentidir Paris. Sokaklarında dolaşırken aşkı iliklerinize kadar hisseder, romantizmin doruklarına çıkarsınız. En büyük edebiyatçıların, ressamların, müzisyenlerin ve mimarların yaşadığı, ilham aldığı ve eserlerine konu ettiği o büyüleyici sokaklar, sizi de çekim alanına sokar.

 


 

Paris sokaklarında yürürken, kendinizi bir anda bambaşka bir atmosferin içinde bulursunuz. Geceleri bir başkadır şehir. Yol boyu uzanan ışıklarla caddeler kartpostalsı bir görünüme bürünür. Kafanızı kaldırıp baktığınızda, tüm şehrin bir ressam elinden çıkmış neonla kaplı bir kalbe benzediğini düşünürsünüz.

 

 

Çünkü içinde bulunduğunuz an, masaldan bir parçadır.Asil şehirler, boyunlarında atkı ile dolaşır. İklimleri ne kadar soğuk olsa da, insanın içini ısıtır bu şehirler.

 

Amsterdamda ise ünlü Dam Meydanını ziyaret edip tüm markaların bulunduğu Kalverstraattan alışveriş yapabilirsiniz. Muzeler Meydanına giderek Van Gogh, Rembrandt ve Stedelik gibi sadece Amsterdam ya da Hollandanın değil, tüm Avrupanın en önemli müzelerinden olan bu müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Red Light District de Amsterdamın en turistik bölgesi olarak gidilip görülmesi gereken yerlerdendir.

 


Louvre Müzesi, adeta küçük bir köy büyüklüğündeki yapısıyla ziyaretçilerini sanata doyurur. Yunan mitolojisi eserlerinden eski Anadolu uygarlık kalıntılarına, Rönesans resim sanatından İslam tarihi minyatürlerine kadar birçok sanat eserini ve tarihi mirası Louvreda görebilirsiniz.

 

Notre Dame Kilisesi de görülmesi gereken yerlerdendir. Champs-Elysées, alışveriş yapmak ve Parisin ünlü sembollerinden biri olan şirin kafelerde kahve içmek isteyenler için idealdir. Dünyanın en ünlü ve en lüks caddelerinden biri olan Champs-Elysées, parıltısı ile kendinizi yıldız gibi hissetmenizi sağlar.

 


Lüksemburg, huzur bulabileceğiniz en iyi yerlerden biri. Mağazaların ve kafelerin bulunduğu sokakta turlayarak güzel kahveler içebilirsiniz. 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Grund bölgesi, görülmesi gereken yerlerden.


Brüksel dendiğinde akla ilk gelen şey, ünlü çocuk heykelidir. Brükselin simgesi haline gelen bu heykel sanatsal ya da mimari açıdan bir özellik göstermese de, Brükseli ziyaret eden birinin görmeden dönmemesi gereken simgedir.


 

Benelüks ülkelerinde atkılı asil şehirlerin karizmasına kendinizi kaptıracaksınız.Benelüks ülkelerinin soğuk iklimi aşkı ve romantizmi yaşatır insana. Karlar usul usul yağarken sokaklarda yürümek huzur verir. Patika yollar, şirin kafeler, spot ışıklandırmalar, naif binalar ve güzel kokular. Hepsi sizi kendisine çeker.

 

Kişi Başı Fiyatları

Tek Kişilik Oda

Benelux&Paris

649 EURO

929EURO

Benelüx&Paris

399 EURO

679EURO