Tatilofisi  Ana  Sayfa

 

 

    Yurt Dışı Turlar          Vize         Exclusive Tur          Gemi Turu           Balayı         Paskalya Turu           Dalış Turu            Fırsat Turları

Popüler  :      Paris        Prag         İtalya        Benelüx         Amsterdam         Londra          Barselona-Madrid          Dubai        Budapeşte-Viyana-Prag    

Ana Sayfa

Dalış  Turları

Fuar Gezileri

Maç Turları

Balayı  Turları

Vip Turlar

 

 

 

Promosyon Turlar

 

BAŞTAN BAŞA BALKANLAR
Makedonya - Arnavutluk - Karadağ - Bosna
Üsküp (1) - Ohrid (2) – Tiran - Podgorica (1) – Tribinje (1) - Mostar - Saraybosna (2)


08 , 22 Haziran , 06, 20 Temmuz, 10, 24 Ağustos, 07 , 21 Eylül 2014 Hareket… 7 Gece
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile …ATATURK HL.ÇIKIŞ1.Gün İstanbul - Üsküp


İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Jollytur Kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00`te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları’na ait TK 1003 sefer sayılı uçakla saat 07:40’de Üsküp’e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 08:10`te Üsküp ’e varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panaromik Üsküp turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türkçarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman vereceğiz. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor .Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğini Otelimizde. Geceleme otelimizde.

2.Gün – Üsküp – Kalkandelen – Manastır – Resne - Ohrid (280 km)


Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz.İlk durağımız Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre doğru yola çıkıyoruz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Demir hisar üzerinden Manastır(Bitola) kentine varıyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varış ile birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün Ohrid - St Naum - Ohrid (90 km)


Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz . Turumuzda muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında , Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır . Ohrid`te alış-veriş için serbest zaman.Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.Gün Ohrid – Tiran - Podgorica (280 km)


Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz özel otobüslerimizle hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Ardından kısa bir yolculuğun ardından, Podgorica`ya varıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün Podgorica – Budva – Kotor - Trebinje (145 km)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak Karadağ’a geciyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva oluyor. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında , muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva`da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ`da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor`dur.. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.Ardından akşam
saatlerinde Trebinje`deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

(Yeşil pasaport olanlara ve geçerli Schengen vizesi olan misafirlerimiz için, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. ( 30 EUR )
Turumuzda Dubrovnik panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.)

6.Gün Trebinje – Mostar - Saraybosna (247 km)


Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak Mostar `a hareket ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz.. Tur sonrasında Saraybosna`ya transfer ve otelimize yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.Gün Saraybosna


Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Saraybosna şehir turuna başlıyoruz . Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni Turun bitimi ile birlikte Saraybosna`daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.Gün Saraybosna - İstanbul


Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile transfer saatimize bağlı olarak serbest zaman. Buluşma ardından Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın TK 1026 sefer sayılı uçağı ile saat 20:35’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 23:35`te İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

Türk Havayolları ile İstanbul - Üsküp / Saraybosna - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
Belirtilen kategoride 7 gece konaklama
Otellerde alınacak sabah kahvaltıları,
Otellerde alınacak akşam yemekleri,
Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası transferleri
Türkçe rehberli panoramik şehir turları

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

Yurt dışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL ) - Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılması gerekmektedir.
Hırvatistan Vize bedeli ( 85 Eur ) ---- Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Öğle Yemekleri
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
Müze ve ören yerleri girişleri
Seyahat Koruma Paketi ( 15 EURO ) 70 yaş üstü misafirler için kişi başı ( 30 Euro )
İç hat uçak bilet
Şoför Bahşişi ( 5 EURO- kişi başı )

 

Tanım İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 0 - 2 Yaş 2 - 7 Yaş 7 - 12 Yaş
Baştanbaşa Balkanlar(Üsküp-S.Bosna) 08 ve 22 Haziran -3-4* Otel-THYile-7 Gece 549 EURO 669EURO 549 EURO 150 EURO 499 EURO 499 EURO

 

 

 

Yurtdışı Turları - Bayram Yurtdışı Turu - Yılbaşı Turları

 

© 2005-2014 Tatilofisi.com    Anasayfa  I    Reklam Kullanım şartları  I  Gizlilik  I  İletişim   I  Sitemap  I  e-Mail