Yurtdışı Promosyon Turları

 

Orta Avrupa (PVB)

Pegasus Havayolları ile

(20 Şubat 2017) 3*Oteller

kişi başı 199,-€


Orta Avrupa (BVP)

27 Şubat 2017,

Pegasus Havayolları ile, 3* Oteller

kişi başı 199,-€

 

Balkanlar’ın Avrupa’sı Üsküp …
Selanik –Üsküp – Bitola (Manastır) – Ohri – Kavala – Sofya - Plovdiv
2 GECE 3 GÜN KONAKLAMA

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

1.GÜN Perşembe | İstanbul – Selanik
Akşam saat 21.00 de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 21.45’de Zincirlikuyu Avantgarde önü ve saat 22.30 da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz.

2.GÜN Cuma | Selanik – Üsküp

Kavala yakınlarında ve Selanik yakınlarında vereceğimiz molaları sonrasında Yunanistan ve Makedonya Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından, Üsküp’e hareket edeceğiz. Panoramik Üsküp turumuza Üsküp Kalesi’nden başlıyoruz. Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahelelerini tepeden görüyoruz. Ardından Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, Mustafa Paşa Cami, Arasta Cami, Kurşunlu Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Kapan Han ve Davutpaşa Hamamını görüyoruz. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Yeni Üsküp bölgesine geçiyoruz. Üsküp 2017 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1.Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Eski Tren İstasyonunda turumuzu tamamlıyoruz. Alışveriş Fırsatı ve yemek için verilecek serbest zaman ardından. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.GÜN Cumartesi | Üsküp Bitola – Ohri – Üsküp

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu edenler Extra olarak düzenlenecek Bitola & Ohrid turuna katılabilirler. (45.-€) Yapacağımız tur esnasında önce Bitola şehir gezi turu yapıyoruz. Yapacağımız tur esnasında önce Bitola şehrinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri okul İdadi’yi ve Atatürk müzesini ziyaret ediyoruz. Bitola çarşısında yürüyüş yapıp Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesini görüyoruz. Ardından Ohri’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuk sonunda Ohri’ye varış ardından yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya Kilisesi ve balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölü görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasındadır. Ohri Kalesini panoramik olarak otobüsten görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda bayanlar, dünyaca ünlü Ohrid İncisi satın alma imkanı bulabilirler. Tur sonrasında Üsküp’te otele dönüş. Konaklama otelimizde. Arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek Makedonya Taverna Gecesinde hem Makedonya’nın yerel yemeklerini tatma fırsatına sahip olacaklar, hem de Makedon Müzikleri ve Folklor gösterileri ile Makedonya kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacakları Makedon Gecesi Turu’na katılabilirler. (35.-€) Konaklama otelimizde.

4.GÜN Pazar | Üsküp – Sofya – Plovdiv – İstanbul

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerinin yapılması. Sabah saatlerinde Sofya’ya varışımıza müteakip, yapacağımız şehir gezi turunda; St. Nedelya Klisesi, Rotunda Klisesi, Rus Klisesi, Aya Sofya Klisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek, fotoğraf çekilecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Plovdiv üzerinden İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

 

Kişi Başı  390 euro 

  

Tek Kişi   590  euro

 

 

Yurtdışı Turlar Bilgi:

Balkan turu “ 99 € ”DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA,


2 GECE 4 GÜN OLARAK OTOBÜS İLE 3 ÜLKE 2 BAŞKENT ŞEKLİNDEDİR. (Yunanistan & Makedonya & Bulgaristan)

 

ZORUNLU EKSTRA ÖDEME YOKTUR. 4* OTELLERDE KONAKLAMA OLMAKTADIR.


Tur Kalkış Tarihleri :
6 Nisan / 20 Nisan / 5 Mayıs /18 Mayıs / 08 Haziran / 24 Haziran / 6 Temmuz / 20 Temmuz / 03 Ağustos / 17 Ağustos / 31 Ağustos / 01 Eylül /21 Eylül / 12 Ekim / 26 Ekim

Express Balkan Turu-Nisan/Ekim 2017-Otobüs ile-2 Gece-4 Gün - 4*Oteller