Floransa Turları       Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  >  İtalya

 

FLORANSA 4 GECE 5 GÜN
Pegasus Havayolları ile …


 

'' Sanatın ve Mimarinin Başşehri Floransa ''

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1. Gün
İstanbul–Bologna-Floransa

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali  Kontuarında buluşma. Gümrük, bilet ve pasaport işlemlerini takiben, Pegasus Havayolları ile Bologna’ya hareket. Bologna’dan Floransa’ya transfer. 1 saatlik zevkli yolculuğumuz sonrası Floransa’ya varışımızı takiben yapılacak olan şehir turumuz esnasında. Michelangelo tepesi, Arno nehri ve üzerindeki tarihi Vecchio Köprüsü ile panoramik olarak Uffizi Sanat galerisi, Santa Croce Kilisesi, San Giovanni Vaftizhanesi, Duomo, Santa Maria Del Fiore Katedrali görülecek yerler arsındadır. Tur bitimi ile otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 


2. Gün
Floransa

Serbest uyanma ve kahvaltı. Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından (ekstra) olarak yapılacak tam günlük Pisa-Siena şehir turuna Katılabilirler. İtalya denince akla ilk gelen binalardan biri olan Pisa Kulesi ve enfes güzellikteki doğası ve mimarisi ile Siena va Palio şehirlerini gezeceğimiz turumuzda önce tipik bir ortaçağ kenti olan Palio; geleneği, doğal güzelliği ve mimarisi ile ünlü Siena, ardından ünlü eğik kulesi ile dünyaca tanınan Pisa şehirlerini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 


3. Gün
Floransa

Tam gün serbest. Arzu eden konuklar ile (ekstra) olarak yapılacak tam günlük Milano şehir turuna katılabilirler. Turumuzda Venedik’ten yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Milano’ya varışımız ile başlıyor. Italya’nın belkide en güzel şehirlerinden biri olan Milano’da tarihi kiliseler ve eserler ile modern yaşamın ilginçliğinin yanısıra çeşitli gift-shoplardan sevdikleriniz için hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Tur bitiminde Floransadaki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 


4. Gün
Floransa

Tam gün Floransa'da serbest gün. Arzu eden konuklar ile (ekstra) olarak yapılacak yapılacak olan Venedik turumuza katılabilirler. Turumuz Venedik’e varışta Punto Sabbioni’den vaporetto ile başlıyor (Not: Vaporetto ücreti konuklarımız aittir 8 €). San Marco Meydanı'nda tekneden inip ardından, tarihi Piazza San Marco ve Basilica di San Marco, Palazzo Duchale (Dükler Sarayı),  Campo San Giovanni ve Paolo, Campo Santa Maria Formosa,Marco Polo ve Rialto Köprüleri görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde özel otobüsümüz ile Floransa’daki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 


5. Gün
Floransa-Bologna-İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrasında uçuş için, Bologna Havalimanına transfer. Bilet ve  pasaport işleminden sonra  Pegasus Havayollarına ait PGT sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a dönüş için uçaktayız.

 

 

 

 

Kişi Başı Fiyatları    720 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        830 Euro