Baştanbaşa Balkanlar turu gezilecek yerleri

 

Makedonya - Arnavutluk - Karadağ - Bosna


Üsküp (1) - Ohrid (2) – Tiran - Podgorica (1) – Tribinje (1) - Mostar - Saraybosna (2)

 

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

 

Doğanın, yeşilin ve mavinin tüm canlılığıyla gülümsediği, tarihin nakış gibi işlenmiş dokusunun hala korunduğu sımsıcak insanların diyarı Balkanlar herkesin görmesi ve tanıması gereken bir coğrafya. Yurt dışı turlarının en eğlenceli bir o kadar da kültür dolu turlarından biridir Balkan Turları…

Hem Avrupa hem de Osmanlı mimarisini bir arada barındıran Üsküp’te Vardar Nehri üzerine kurulmuş Taş Köprüyü, Türk Çarşısı’nı, doğal park ve bahçeler ile Rahibe Teresa’nın Evi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 


Meşhur Mostar Köprüsü ile tanıdığımız Mostar dar sokakları ve kendine özgü mimarisiyle mutlaka görmeniz gereken önemli şehirlerden biridir. Mostar Köprüsü Osmanlı döneminde inşa edilmiş, savaş döneminde yerle bir olmuş, fakat savaştan sonra yapıldığı yılların aslına uygun olarak aynı ölçülerde, aynı taşlar kullanılarak yeni baştan inşa edilmiştir. Bu güzel hikâyeye sahip köprüyü dünya gözüyle mutla görmeli ve fotoğraflamalısınız.
 


Makedonya’nın cenneti olarak adlandırılan Ohrid büyük bir gölün etrafına kurulmuş tarihi ve doğal güzellikleri günümüze dek korunmuş bir şehirdir. Ohrid sokaklarını yürüyerek arşınlamalı, Ohrid Kalesi’ni, Plaoshnik Kilisesi’ni, National Ohrid Museum, National Park Galicica’yı ziyaret etmelisiniz. Ardından Makedonya’nın diğer bir şehri Manastır’da Atatürk’ün zamanında eğitim gördüğü ve şu an müze olarak kullanılan Manastır Askeri İdadisini ziyaret etmeli ve anı defterine küçük bir not düşmelisiniz. Ayrıca Manastır’daki Saat Kulesi, Haydar Kadı Camii, 2. Philip Heykeli ve Kapalı Çarşı görmeniz gereken yerlerdendir.

Balkan turunun vaz geçilmez noktası Saraybosna, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini içinde barındırmaktadır. Eski Şehir denilen bölge tarihi yapıların toplandığı bir yerdir ve burada; Gazi Hüsrev Bey Camii, Katolik ve Ortodoks Katedrali, Latin Köprüsü, Svrzo Evi, Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Baş Çarşı görülmeye değer mekânlardır.
 


Tuna ve Sava Nehirlerinin tam ortasında kurulmuş kendine has şehir Belgrad’da Belgrad Kalesi, Saat Kulesi, Kalemeydan Parkı, Victor Anıtı, Nikola Tesla Müzesi, Knez Mihailova Caddesi, Taş Meydan’ı, St. Mark Kilisesi’ni mutlaka görmelisiniz.

Tarihi kaleleri, ulusal parkları, masmavi denizi, güzel kumsallarıyla Arnavutluk size huzur verecek, tarihi kilise ve katedralleri, doğal parkları, müze ve sanat galerileri, ayrıca kaliteli kayak merkezlerine düzenlenen kayak turları ile Sofya vaz geçilmezlerinizden biri olacaktır.
 


Doğa sporlarına ilgi duyanlar için doğal parkurlara sahip el değmemiş doğa güzellikleri ile Karadağ sizi enerjisiyle büyülerken, güzel kordon boyu, Beyaz Kule’si, Selanik Kalesi, kiliseleri ve müzeleri ile Selanik sizi etkisi altına alacaktır.

 

Tanım Kişi Başı Fiyatları Tek Kişilik Oda İlave Yatak
Baştanbaşa Balkanlar  -  7  Gece 649 Euro 769Euro 649 Euro