İzmir'den Karadenlz Turları

Samsun - Ordu - Boztepe - Giresun - Boztepe - Trabzon - Sürmene - Sümela Manastırı - Atatürk Köşkü - Ayasofya Müzesi Rize - Zigana - Hamsiköy -Batum - Çay Fabrikası - Uzungöl - Ayder Yaylası - Fırtına Vadisi - Sarp - Çamlıhemşin - Amasya - Mumyalar Müzesi

1.GÜN: (Gece Yolculuğu)
Mola yerleri: Düzce Tursan Tesisleri,
Güzergâh : Uşak - Afyon - Ankara - Çorum– Osmancık - Merzifon – Samsun Toplam Mesafe > 991 KM

2.GÜN
Samsun 19 Mayıs 1919 da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan 18 Silah Arkadaşıyla inerek Kurtuluş Savaşı’nı başlatan ilk genelgeyi okuduğu yer olan bu anlamlı şehirde Atatürk Anıtı - İlk Adım Anıtı - Bandırma Vapuru - Gazi Müzesi ve Arkeoloji Müzesi - Ordu - Karadeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip olan 485 metre yükseklikte bulunan Boztepe - çay molası Otele yerleşme ve akşam yemeği otelde.

3.GÜN
Giresun Fındığı için mola – Trabzon - Ayasofya Kilisesi -Atatürk Köşkü - Büyük Gümüş Atölyesine Gümüş, Telkari - Kazaziye Sanatının inceliklerini öğreniyoruz.) Akçaabat - Uzungöl Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde gezinti yapıyoruz. Sürmene - Çay Fabrikası. Sürmene bıçağı atölyesi. Otele yerleşme ve akşam yemeği otelde.

4.GÜN
Sarp sınır kapısında giriş işlemleri - Gürcistan / Acara Gonio- Apsaros Kalesi (Panaromik) Çoruh Nehri - Eski Gonio Köprüsü- Batum şehir merkezine (Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanı, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı, Avrupa meydanı) serbest zaman Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemleri. Otele yerleşme ve akşam yemeği otelde.

5.GÜN
Fırtına Vadisi - Çay bahçeleri - Çay toplama - Çamlıhemşin

Hala Deresi Taş Köprü - ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylası - Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, (panoramik) - Zigana Dağları - Sütlacıyla meşhur Hamsiköy - Zigana Tüneli (fotoğraf molası) – Gümüşhane - Pestil ve köme alışverişi – Otele yerleşme ve akşam yemeği otelde.

6.GÜN
Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı - Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini - Altındere Vadisi - Otele yerleşme ve akşam yemeği otelde.

7.GÜN
Amasya Mumyalar müzesi, Arkeoloji Müzesi, II. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezimiz sonrasında İzmir’e doğru yola koyuluyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir daha ki JOLLY Tur organizasyonumuzda buluşmak üzere üzülerek veda ediyoruz.

 

Kişi Başı :  790  TL     Tek Kişilik Oda :  920  TL